• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Maharashtra Political Crisis: এতিয়া শিৱসেনাৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে পোনপটীয়াকৈ শপত গ্ৰহণৰ সময়ত মুম্বাইত উপস্থিত হ'ব ...

Maharashtra Political Crisis: এতিয়া শিৱসেনাৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে পোনপটীয়াকৈ শপত গ্ৰহণৰ সময়ত মুম্বাইত উপস্থিত হ'ব ...

বিজেপি নেতাসকলে দেৱেন্দ্ৰ ফাডনাভিছক তেওঁৰ আগন্তুক ৰাজঅভিষেকৰ বাবে মিঠাই খুৱাই অভিনন্দন জনায় (Photo-ANI)

বিজেপি নেতাসকলে দেৱেন্দ্ৰ ফাডনাভিছক তেওঁৰ আগন্তুক ৰাজঅভিষেকৰ বাবে মিঠাই খুৱাই অভিনন্দন জনায় (Photo-ANI)

৩০ জুনত ফ্ল'ৰ টেষ্টত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ গোৱাৰ পৰা আজি মুম্বাইত উপস্থিত হোৱাৰ কথা থকা বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কসকলে এতিয়া বিজেপিৰ দেৱেন্দ্ৰ ফাডনাভিছে মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰাৰ সময়ত মুম্বাইত উপস্থিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

  • Share this:
মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে বুধবাৰে ৰাজ্যপালৰ ওচৰত পদত্যাগ পত্ৰ দাখিল কৰিছিল। ৩০ জুনত ফ্ল'ৰ টেষ্টত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ গোৱাৰ পৰা আজি মুম্বাইত উপস্থিত হোৱাৰ কথা থকা বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কসকলে এতিয়া বিজেপিৰ দেৱেন্দ্ৰ ফাডনাভিছে মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰাৰ সময়ত মুম্বাইত উপস্থিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

মহাৰাষ্ট্ৰ বিজেপিৰ মুৰব্বী চন্দ্ৰকান্ত পাটিলে কয়, "কালি মুম্বাইত উপস্থিত হোৱা সেই বিধায়কসকল (বিদ্ৰোহী শিৱসেনা বিধায়ক), মই তেওঁলোকক কাইলৈ নাহিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো। তেওঁলোক শপত গ্ৰহণৰ দিনা আহে। মহাৰাষ্ট্ৰৰ শেহতীয়া ৰাজনৈতিক ঘটনাৱলীৰ মাজত বিজেপি চৰকাৰ গঠনসন্দৰ্ভত প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী দেৱেন্দ্ৰ ফাডনাভিছে কয় যে ইয়াৰ বিষয়ে সকলোবোৰ অহা এক বা দুদিনৰ ভিতৰত জনা যাব।

দেৱেন্দ্ৰ ফাডনাভিছে মহাৰাষ্ট্ৰৰ সকলো বিজেপি বিধায়ক আৰু নিৰ্দলীয় লোকৰ সৈতে চৰকাৰ গঠনৰ বিষয়ে আলোচনা কৰিবলৈ এখন বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰে৷ মুম্বাইৰ এখন হোটেলত বৈঠকত বিজেপি নেতাসকলে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বিজেপি নেতা দেৱেন্দ্ৰ ফাডনাভিছৰ সমৰ্থনত শ্ল'গান দিয়ে৷ এই সময়ছোৱাত, বিজেপি নেতাসকলে দেৱেন্দ্ৰ ফাডনাভিছক তেওঁৰ আগন্তুক ৰাজঅভিষেকৰ বাবে মিঠাই খুৱাই অভিনন্দন জনায়।

বিজেপিয়ে ১ জুলাইত মহাৰাষ্ট্ৰত চৰকাৰ গঠন কৰিব পাৰে, শীঘ্ৰেই ৰাজ্যপালৰ সন্মুখত দাবী তুলি ধৰিবলৈ প্ৰস্তুতি চলাইছে: সূত্ৰ

ইয়াৰ পূৰ্বে, মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ পদত্যাগ ৰাজ্যপালে গ্ৰহণ কৰিছিল আৰু বিকল্প ব্যৱস্থা নোহোৱালৈকে উদ্ধৱক মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে অব্যাহত ৰাখিবলৈ কোৱা হৈছে। মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজ্যপাল ভগত সিং কোশিয়াৰীৰ ওচৰত মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ পত্ৰ দাখিল কৰাৰ পিছত উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ লগতে তেওঁৰ পুত্ৰ আদিত্য আৰু তেজছে এটা মন্দিৰত প্ৰাৰ্থনা কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: