உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Wedding Card: দুখন হৃদয়, দুটা পৰিয়াল একত্ৰিত হ'ব বিচাৰিছিল ১৮ জুলাইত, কিন্তু নিমন্ত্ৰণী পত্ৰই সকলো শেষ কৰি পেলালে...

    Wedding Card: দুখন হৃদয়, দুটা পৰিয়াল একত্ৰিত হ'ব বিচাৰিছিল ১৮ জুলাইত, কিন্তু নিমন্ত্ৰণী পত্ৰই সকলো শেষ কৰি পেলালে...

    নাছিকৰ এজন যুৱক আৰু যুৱতীয়ে বিয়া পাতিব বিচাৰিছিল। তেওঁলোকে দুই হৃদয়, দুটা পৰিয়ালৰ লগতে দুটা ধৰ্মক একত্ৰিত কৰিব বিচাৰিছিল, কিন্তু তেওঁলোকৰ বিবাহৰ কাৰ্ডে (Wedding Card) তেওঁলোকৰ সপোন ভাঙি পেলাইছিল।

    নাছিকৰ এজন যুৱক আৰু যুৱতীয়ে বিয়া পাতিব বিচাৰিছিল। তেওঁলোকে দুই হৃদয়, দুটা পৰিয়ালৰ লগতে দুটা ধৰ্মক একত্ৰিত কৰিব বিচাৰিছিল, কিন্তু তেওঁলোকৰ বিবাহৰ কাৰ্ডে (Wedding Card) তেওঁলোকৰ সপোন ভাঙি পেলাইছিল।

    নাছিকৰ এজন যুৱক আৰু যুৱতীয়ে বিয়া পাতিব বিচাৰিছিল। তেওঁলোকে দুই হৃদয়, দুটা পৰিয়ালৰ লগতে দুটা ধৰ্মক একত্ৰিত কৰিব বিচাৰিছিল, কিন্তু তেওঁলোকৰ বিবাহৰ কাৰ্ডে (Wedding Card) তেওঁলোকৰ সপোন ভাঙি পেলাইছিল।

    • Share this:
    নাছিকৰ এজন যুৱক আৰু যুৱতীয়ে বিয়া পাতিব বিচাৰিছিল। তেওঁলোকে দুই হৃদয়, দুটা পৰিয়ালৰ লগতে দুটা ধৰ্মক একত্ৰিত কৰিব বিচাৰিছিল, কিন্তু তেওঁলোকৰ বিবাহৰ কাৰ্ডে (Wedding Card) তেওঁলোকৰ সপোন ভাঙি পেলাইছিল। দৰাচলতে, যোৱা সপ্তাহত, নাছিকৰ এটা পৰিয়ালৰ এগৰাকী ২৮ বছৰীয়া ছোৱালীয়ে মুছলমান যুৱকৰ সৈতে হিন্দু ৰীতি-নীতিত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হ'ব লাগিছিল, কিন্তু ছোৱালীজনীৰ আত্মীয়সকলে তাইৰ বিয়াৰ কাৰ্ডখন চাই প্ৰতিবাদ কৰিছিল। তেওঁলোকে ইয়াক লাভ জিহাদ (Love Jihad) বুলি অভিহিত কৰিছিল। পৰিয়ালটোৱে তেতিয়া বিয়াখন বাতিল কৰিব লগা হৈছিল।

    অৱশ্যে, এই সকলোবোৰৰ পাছতো, তেওঁৰ কাহিনী ইয়াতে শেষ হোৱা নাছিল। বিয়াখন বাতিল হোৱাৰ পিছতো ছোৱালীজনীৰ পৰিয়ালে তাইৰ পচন্দক সমৰ্থন কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। পৰিয়ালৰ মতে এই ক্ষেত্ৰত বলপূৰ্বক বিবাহৰ দৰে একো নাই। দুয়ো ইতিমধ্যে স্থানীয় আদালতত বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছে।

    কইনা ৰচিকাৰ দেউতাক প্ৰসাদ আদগাওঁকাৰে জুৱেলাৰ হিচাপে কাম কৰে। তেওঁ কৈছিল যে ৰচিকা বিশেষভাৱে সক্ষম আৰু পৰিয়ালটোৱে তাইৰ বাবে এটা ভাল লৰা বিচাৰি পোৱাত অসুবিধা পাইছিল। ৰচিকা আৰু তেওঁৰ স্বামী আচিফ খানে, যি অলপতে তেওঁৰ সৈতে অধ্যয়ন কৰিছিল, তেওঁলোকৰ সন্মতিত বিয়া কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল। দুয়োজনৰ পৰিয়ালে বহু বছৰ ধৰি ইজনে সিজনক চিনি পাইছিল, সেয়েহে দুয়োটা পৰিয়ালে বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হ'বলৈ সন্মত হৈছিল।

    দেউতাকে কৈছে যে দুয়োজন মে' মাহত নাছিক আদালতত দুয়োটা পৰিয়ালৰ উপস্থিতিত পঞ্জীয়ন কৰা হৈছিল। দুয়োটা পৰিয়ালেও ১৮ জুলাইত এটা অনুষ্ঠানত বিবাহ কৰিবলৈ ইচ্ছুক আছিল। অনুষ্ঠানটো নাছিকৰ এখন হোটেলত নিকট আত্মীয়ৰ উপস্থিতিত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল।

    কিন্তু তাৰ আগতে বিবাহৰ কাৰ্ডখন সকলো হোৱাটছএপ গোটলৈ প্ৰচাৰ কৰা হৈছিল। তাৰ পিছত তেওঁলোকে অনুষ্ঠানটো বাতিল কৰিবলৈ ফোন কল, বাৰ্তা প্ৰাপ্ত কৰিছিল। কিছুমান লোকে ইয়াৰ বিৰোধিতা কৰিছিল।

    ৯ জুলাইত তেওঁক এইসকল লোকে লগ কৰিবলৈ মাতিছিল। তাত তেওঁক অনুষ্ঠানটো বাতিল কৰিবলৈ কোৱা হৈছিল। পৰিয়ালৰ এজন সদস্যই কৈছে যে আমাৰ সম্প্ৰদায় আৰু আন কিছু লোকৰ দ্বাৰা আমাৰ ওপৰত চাপ প্ৰয়োগ কৰা হৈছে। আমি তেতিয়া বিয়াখন বাতিল কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছো।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: