• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • 'মুখ্যমন্ত্ৰী পদ আৰু ক্ষমতাৰ কোনো প্ৰলোভন নাই', বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলক উদ্ধৱৰ প্ৰত্যাহ্বান - আমাৰ অবিহনে মানুহৰ মাজত যাবলৈ সাহস দেখুৱাওক ...

'মুখ্যমন্ত্ৰী পদ আৰু ক্ষমতাৰ কোনো প্ৰলোভন নাই', বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলক উদ্ধৱৰ প্ৰত্যাহ্বান - আমাৰ অবিহনে মানুহৰ মাজত যাবলৈ সাহস দেখুৱাওক ...

যিসকলে গুচি গৈছে তেওঁলোকৰ বিষয়ে মই কিয় বেয়া অনুভৱ কৰিম? মই ভাবিছিলো যে মোৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ চকীখন কঁপি আছিল, কিন্তু মোৰ মেৰুদণ্ড হাড় জোকাৰি আছিল।

যিসকলে গুচি গৈছে তেওঁলোকৰ বিষয়ে মই কিয় বেয়া অনুভৱ কৰিম? মই ভাবিছিলো যে মোৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ চকীখন কঁপি আছিল, কিন্তু মোৰ মেৰুদণ্ড হাড় জোকাৰি আছিল।

যিসকলে গুচি গৈছে তেওঁলোকৰ বিষয়ে মই কিয় বেয়া অনুভৱ কৰিম? মই ভাবিছিলো যে মোৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ চকীখন কঁপি আছিল, কিন্তু মোৰ মেৰুদণ্ড হাড় জোকাৰি আছিল।

  • Share this:
মহাৰাষ্ট্ৰত দ্ৰুতগতিত পৰিৱৰ্তিত উন্নয়নৰ মাজতে মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে কয় যে মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰতি তেওঁৰ কোনো মোহ নাই। কিন্তু তেওঁ এইটোও কৈছে যে তেওঁ এই স্থিতিত অব্যাহত ৰাখিবলৈ নিজৰ জেদ এৰি দিয়া নাই। তেওঁ জিলা মুৰব্বীসকলৰ এখন সভাত এই বোৰ কথা কৈছিল।

আজি দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা সেনা ভৱনত জিলা প্ৰধান আৰু তহচিলৰ মুৰব্বীসকলৰ এখন বৈঠক অনুষ্ঠিত হৈছিল। যিটো মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ দ্বাৰা অনলাইন সম্বোধন কৰা হৈছিল। উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে কৈছিল যে মোৰ ক্ষমতাৰ লোভ নাই, সেয়েহে মই মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বাসগৃহ বৰ্ষা এৰি মাতোশ্ৰীলৈ আহিছিলো। আনকি তেওঁৰ মৃত্যু হ'লেও, তেওঁ শিৱসেনা এৰি নাযাব, আৰু কিছুমান লোক পলাই গৈছে।

মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলক লক্ষ্য কৰি লৈছে

আমি জানিব নালাগে কোনে কেনে ধৰণে আচৰণ কৰিছে। যিসকলে কৈছে যে আমি মৰিলেও শিৱসেনা এৰি নাযাম, তেওঁলোকে মৃত্যুৰ আগতে গুচি গৈছিল। ঠাকৰে আৰু শিৱসেনাক তেওঁলোকৰ নাম অবিহনে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে। বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে শিৱসেনা ভাঙিবলৈ কাম কৰিছে। মোৰ ছবি অবিহনে মানুহক ঘূৰি ফুৰা দেখুৱাওক।

যিসকলে গুচি গৈছে তেওঁলোকৰ বিষয়ে মই কিয় বেয়া অনুভৱ কৰিম? মই ভাবিছিলো যে মোৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ চকীখন কঁপি আছিল, কিন্তু মোৰ মেৰুদণ্ড হাড় জোকাৰি আছিল। একনাথ সিন্দেৰ বাবে কি কম কৰা হৈছিল, তেওঁক নগৰ উন্নয়ন মন্ত্ৰালয় দিয়া হৈছিল। সঞ্জয় ৰাথোড়ৰ বিৰুদ্ধে গুৰুতৰ অভিযোগ থকা স্বত্বেও তেওঁক চম্ভালি লোৱা হৈছে। যিসকলে শিৱসেনাৰ অস্তিত্বৰ ওপৰত প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰে তেওঁলোকে দেখুৱাব লাগিব যে শিৱসেনাৰ প্ৰতি তেওঁলোকৰ আনুগত্য কি।

আদিত্য ঠাকৰে, সাংসদ বিনায়ক ৰাউত, এমএলচি শচীন আহিৰেও বৈঠকত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। আশ্চৰ্যজনকভাৱে, শিৱসেনাৰ সমৰ্থকসকলে সেনা ভৱনত যি সংখ্যাত উপস্থিত হৈছিল সেয়া ইয়াত দেখা পোৱা নাছিল, কিন্তু এনচিপিৰ কিছুমান বিধায়ক সমৰ্থনৰ বাবে ইয়ালৈ আহিছিল। দলটোৰ বেছিভাগ বিধায়ক একনাথ সিন্দেৰ সৈতে আছে।

একে সময়তে, আদিত্য ঠাকৰেয়েও এই বৈঠকত বক্তব্য ৰাখে। তেওঁ কৈছিল যে আগতেও মানুহে শিৱসেনাক প্ৰতাৰণা কৰিছিল। যোৱা আঢ়ৈ বছৰত উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে কৰা কামক মানুহে সমৰ্থন কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: