• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Police gifts Bike: আৰক্ষীৰ মহানুভৱতা ! ফুড ডেলিভাৰী বয়ে চাইকেলেৰে বিলাই আছিল খাদ্য, কষ্ট দেখি আৰক্ষীয়ে নিজৰ পইচাৰে কিনি দিলে বাইক ...

Police gifts Bike: আৰক্ষীৰ মহানুভৱতা ! ফুড ডেলিভাৰী বয়ে চাইকেলেৰে বিলাই আছিল খাদ্য, কষ্ট দেখি আৰক্ষীয়ে নিজৰ পইচাৰে কিনি দিলে বাইক ...

মধ্যপ্ৰদেশৰ ইন্দোৰৰ বিজয়নগৰ আৰক্ষী থানা এলেকাত এজন যুৱকে চাইকেল চলাই খাদ্য যোগান ধৰিছিল৷ বিজয়নগৰ আৰক্ষী থানাৰ বিষয়া আৰু কৰ্মচাৰীসকলৰ দৃষ্টিগোচৰ হৈছিল এই কথা। ইয়াৰ পিছত থানাৰ আৰক্ষীয়ে ডেলিভাৰী বয়জনক মটৰচাইকেল এখন কিনি দিছে৷

মধ্যপ্ৰদেশৰ ইন্দোৰৰ বিজয়নগৰ আৰক্ষী থানা এলেকাত এজন যুৱকে চাইকেল চলাই খাদ্য যোগান ধৰিছিল৷ বিজয়নগৰ আৰক্ষী থানাৰ বিষয়া আৰু কৰ্মচাৰীসকলৰ দৃষ্টিগোচৰ হৈছিল এই কথা। ইয়াৰ পিছত থানাৰ আৰক্ষীয়ে ডেলিভাৰী বয়জনক মটৰচাইকেল এখন কিনি দিছে৷

মধ্যপ্ৰদেশৰ ইন্দোৰৰ বিজয়নগৰ আৰক্ষী থানা এলেকাত এজন যুৱকে চাইকেল চলাই খাদ্য যোগান ধৰিছিল৷ বিজয়নগৰ আৰক্ষী থানাৰ বিষয়া আৰু কৰ্মচাৰীসকলৰ দৃষ্টিগোচৰ হৈছিল এই কথা। ইয়াৰ পিছত থানাৰ আৰক্ষীয়ে ডেলিভাৰী বয়জনক মটৰচাইকেল এখন কিনি দিছে৷

  • Share this:
ৰ'দ-বানপানীক উপেক্ষা কৰি তেওঁলোকক পেডেলত চাইকেলত দৌৰি থকা দেখা যায়। চহৰ, উপনগৰত, জোমাটো, চুইগিৰ দৰে কোম্পানীৰ বহুতো খাদ্য বিতৰণকাৰী ল'ৰাই খাদ্য বিতৰণৰ বাবে চাইকেলত কাম কৰে। স্বাভাৱিকতে, মটৰচাইকেলতকৈ চাইকেলত খাদ্য বিতৰণ কৰাৰ অধিক প্ৰয়াস আছে।

মধ্যপ্ৰদেশৰ ইন্দোৰৰ বিজয়নগৰ আৰক্ষী থানা এলেকাত এজন যুৱকে একেধৰণে চাইকেল চলাই খাদ্য যোগান ধৰিছিল৷ বিজয়নগৰ আৰক্ষী থানাৰ বিষয়া আৰু কৰ্মচাৰীসকলৰ দৃষ্টিগোচৰ হৈছিল এই কথা। ইয়াৰ পিছত থানাৰ আৰক্ষীয়ে যুৱকজনৰ কষ্ট হ্ৰাস কৰিবলৈ এক নতুন পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰে৷ তেওঁলোকে নিজৰ উদ্যোগত ডেলিভাৰী বয়জনক মটৰচাইকেল এখন কিনি দিছে৷

থানাৰ ষ্টেচন বিষয়া এছ এইচ অ' তেহজিব কাজীয়ে কৈছে যে মটৰচাইকেলখন ডেলিভাৰী লৰাৰ বাবে নিজে টকা সংগ্ৰহ কৰি ক্ৰয় কৰা হৈছিল৷ প্ৰথমতে তেওঁ ৩২,০০০ টকা সংগ্ৰহ কৰিছিল৷ তেওঁ প্ৰথম কিস্তিও পৰিশোধ কৰিব৷ বিষয়াজনে কৈছে যে তেওঁ ডেলিভাৰী বয়জনে পৰৱৰ্তী কিস্তি পৰিশোধ কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে৷ অৱশ্যে, আৰক্ষী থানাৰ আৰক্ষী কৰ্মীয়ে যিকোনো সমস্যাৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁৰ কাষত থিয় দিয়াৰ আশ্বাস দিছে৷

ডেলিভাৰী বয়জন বাইকখনক লৈও সুখী। তেওঁ কয়, "এতিয়ালৈকে, মই চাইকেলত দিনে আঠৰ পৰা দহটাতকৈ বেছি ডেলিভাৰী কৰিব পৰা নাছিলো। কিন্তু এতিয়া মই মটৰচাইকেলত ১৫ ৰ পৰা ২০ টা ডেলিভাৰীও কৰি আছো। মই ৰাতিও খাদ্য বিতৰণ কৰি আছো।"

সাধাৰণ লোকসকল আৰক্ষীৰ মানৱীয় প্ৰকৃতিৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হৈছে৷ এজন নেট ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছে, "বিশ্বাস কৰিব নোৱাৰি যে আৰক্ষীত মানৱতা এতিয়াও জীয়াই আছে৷ এই আৰক্ষীসকল সমগ্ৰ দেশৰ বাবে আদৰ্শ হ'ব পাৰে৷"
Published by:Kokil Sarma
First published: