உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • মহিলাৰ সুৰক্ষাৰ বাবে এই চৰকাৰৰ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত, কাৰ্যালয়ৰ মহিলাসকলে কেৱল পুৱা ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ হে কাম কৰিব ...

    মহিলাৰ সুৰক্ষাৰ বাবে এই চৰকাৰৰ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত, কাৰ্যালয়ৰ মহিলাসকলে কেৱল পুৱা ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ হে কাম কৰিব ...

    Representative image

    Representative image

    উত্তৰ প্ৰদেশৰ যোগী আদিত্যনাথ চৰকাৰে কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ ওপৰত এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। চৰকাৰী নিৰ্দেশত কোৱা হৈছে যে কোনো মহিলা কৰ্মচাৰীক তেওঁৰ লিখিত সন্মতি অবিহনে পুৱা ৬ বজাৰ আগতে আৰু সন্ধিয়া ৭ বজাৰ পিছত কাম কৰিবলৈ বাধ্য কৰিব নোৱাৰিব।

    • Share this:
    উত্তৰ প্ৰদেশৰ যোগী আদিত্যনাথ চৰকাৰে কৰ্মৰত মহিলাসকলৰ ওপৰত এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। চৰকাৰী নিৰ্দেশত কোৱা হৈছে যে কোনো মহিলা কৰ্মচাৰীক তেওঁৰ লিখিত সন্মতি অবিহনে পুৱা ৬ বজাৰ আগতে আৰু সন্ধিয়া ৭ বজাৰ পিছত কাম কৰিবলৈ বাধ্য কৰিব নোৱাৰিব। কেৱল এয়াই নহয়, ওপৰোক্ত সময়ত কাম কৰাৰ ক্ষেত্ৰত বিনামূলীয়া পৰিবহন, খাদ্য আৰু পৰ্যাপ্ত তত্বাৱধানো প্ৰদান কৰিব লাগে। উত্তৰ প্ৰদেশ চৰকাৰৰ এই আদেশ চৰকাৰী প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ব্যক্তিগত প্ৰতিষ্ঠানলৈকে সকলোৰে বাবে সমানভাৱে প্ৰয়োগ কৰা হ'ব।

    ইয়াৰ লগতে, উত্তৰ প্ৰদেশ চৰকাৰে লগতে কৈছে যে যদি মহিলা কৰ্মচাৰীগৰাকীক বিশেষ পৰিস্থিতিত বাধা দিয়া হয়, তেন্তে তেওঁৰ বাবে লিখিত অনুমতি ল'ব লাগিব। এইটো স্পষ্ট যে যোগী চৰকাৰৰ এই সিদ্ধান্তৰ পিছত, এতিয়া উত্তৰ প্ৰদেশৰ কোনো মহিলাক নিশাৰ শ্বিফ্টত কাম কৰিবলৈ মাতিব নোৱাৰিব বা নিশা লৈকে তেওঁক কৰ্তব্য পালন কৰিবলৈ বাধ্য কৰিব নোৱাৰিব। যোগী চৰকাৰে মহিলাসকলৰ সুৰক্ষাৰ কথা মনত ৰাখি এই ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। উত্তৰ প্ৰদেশৰ অতিৰিক্ত মুখ্য সচিব শ্ৰম সুৰেশ চন্দ্ৰই এই নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: