পুনৰ বৃদ্ধি পালে ৰন্ধন গেছৰ চিলিণ্ডাৰৰ দাম, কিমান টকাকৈ বৃদ্ধি পালে প্ৰতিটো চিলিণ্ডাৰত?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:December 1, 2019, 4:12 PM IST
পুনৰ বৃদ্ধি পালে ৰন্ধন গেছৰ চিলিণ্ডাৰৰ দাম, কিমান টকাকৈ বৃদ্ধি পালে প্ৰতিটো চিলিণ্ডাৰত?
ইণ্ডিয়ান অইল কৰ্প’ৰেচনৰ অফিচিয়েল বেৱছাইটৰ তথ্য অনুসৰি, ১ ডিচেম্বৰত দিল্লীত ১৪.২ কিলোগ্ৰামৰ ৰাজসাহায্যবিহীন প্ৰতিটো চিলিণ্ডাৰৰ দাম ১৩.৫০ টকাকৈ বৃদ্ধি পাইছে।

ইণ্ডিয়ান অইল কৰ্প’ৰেচনৰ অফিচিয়েল বেৱছাইটৰ তথ্য অনুসৰি, ১ ডিচেম্বৰত দিল্লীত ১৪.২ কিলোগ্ৰামৰ ৰাজসাহায্যবিহীন প্ৰতিটো চিলিণ্ডাৰৰ দাম ১৩.৫০ টকাকৈ বৃদ্ধি পাইছে।

  • Share this:
ডিচেম্বৰ মাহৰ প্ৰথমটো দিনতে পুনৰ বৃদ্ধি পালে ৰন্ধন গেছৰ চিলিণ্ডাৰৰ দাম। প্ৰতিটো ৰাজসাহায্যবিহীন ঘৰুৱা চিলিণ্ডাৰৰ দাম বৃদ্ধি পালে ১৩.৫০ টকাকৈ। ইণ্ডিয়ান অইল কৰ্প’ৰেচনৰ অফিচিয়েল বেৱছাইটৰ তথ্য অনুসৰি, ১ ডিচেম্বৰত দিল্লীত ১৪.২ কিলোগ্ৰামৰ ৰাজসাহায্যবিহীন প্ৰতিটো চিলিণ্ডাৰৰ দাম ১৩.৫০ টকাকৈ বৃদ্ধি পাইছে।

>> ডিচেম্বৰ মাহত দিল্লীত এতিয়া ৰাজসাহায্যবিহীন এলপিজি চিলিণ্ডাৰৰ দাম ৬৯৫ টকা হ’ব।
>> IOCLৰ ৱেবছাইটৰ তথ্য অনুসৰি, কলকাতাত সৰ্বাধিক ১৯.৫০ টকা প্ৰতিটো চিলিণ্ডাৰত বৃদ্ধি পাইছে। কলকাতাত ৭০৬ টকাৰ চিলিণ্ডাৰৰ দাম এতিয়া হ’ব ৭২৫.৫০ টকা।

>> চেন্নাইতো প্ৰতিটো চিলিণ্ডাৰৰ দাম ১৮টকা বৃদ্ধি পাইছে। চেন্নাইত পূৰ্বৰ ৬৯৬ টকাৰ সলনি এতিয়া প্ৰতিটো চিলিণ্ডাৰৰ দাম হ’ব ৭১৪ টকা।
>> মুম্বাই প্ৰতিটো চিলিণ্ডাৰত বৃদ্ধি পাইছে ১৪ টকা। পূৰ্বৰ ৬৫১ টকাৰ সলনি এতিয়া ভৰিব লাগিব ৬৬৫ টকাকৈ।
আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি