• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ঋণ ল'ব বিচাৰে কিন্তু আইটিআৰ নাই! আতংকিত নহ'ব, ঋণ এনেধৰণে উপলব্ধ হ'ব

ঋণ ল'ব বিচাৰে কিন্তু আইটিআৰ নাই! আতংকিত নহ'ব, ঋণ এনেধৰণে উপলব্ধ হ'ব

আয়কৰ ৰিটাৰ্ণে বেংকক জানিবলৈ দিয়ে যে আপুনি পুনৰ ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ সক্ষম হয় নে নহয়।

আয়কৰ ৰিটাৰ্ণে বেংকক জানিবলৈ দিয়ে যে আপুনি পুনৰ ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ সক্ষম হয় নে নহয়।

আয়কৰ ৰিটাৰ্ণে বেংকক জানিবলৈ দিয়ে যে আপুনি পুনৰ ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ সক্ষম হয় নে নহয়।

  • Share this:
যেতিয়া আপুনি ঋণৰ বাবে আবেদন কৰে, বেংকে কিছুমান নথিপত্ৰ পৰীক্ষা কৰে, যাৰ ভিতৰত এটা হৈছে আইটিআৰ অৰ্থাৎ আয়কৰ ৰিটাৰ্ণ। ই বেংকক জানিবলৈ দিয়ে যে আপুনি পুনৰ ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ সক্ষম হয় নে নহয়। এতিয়া এজন বেতনভোগীয়ে সহজে আইটিআৰ প্ৰদান কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, যিসকলে কাম নকৰে বা যাৰ দৰমহা কৰৰ দ্বাৰা আৱৰা নহয় আৰু তেওঁলোকে আইটিআৰ দাখিল নকৰে আৰু তেওঁলোকৰ বাবে এই নথিখন দিয়াটো অলপ কঠিন। এনে পৰিস্থিতিত, ঋণৰ বাবে আবেদন কৰা আৰু বেংকৰ পৰা ঋণ প্ৰাপ্ত কৰাও তেওঁলোকৰ বাবে কঠিন। যদি আপুনি আইটিআৰ পৰিশোধ কৰিবলৈও অক্ষম কিন্তু আপোনাক ঋণৰ প্ৰয়োজন, তেনেহ'লে আতংকিত নহ'ব। আজি আমি আপোনাক ক'ম আপুনি বেংকৰ পৰা কেনেদৰে ঋণ পাব পাৰে।

পাৰ্ছনেল লোন:- পাৰ্ছনেল লোন বা ব্যক্তিগত ঋণৰ ওপৰত আপুনি বন্ধক ৰাখিব নালাগে। এই ঋণবোৰ সম্পূৰ্ণৰূপে আপোনাৰ উপাৰ্জন আৰু কেৱাইচি(Know Your Customer)ৰ বিৱৰণৰ ওপৰত আধাৰিত। যদি বেংকে অনুভৱ কৰে যে আপোনাৰ উপাৰ্জন স্থিৰ আৰু আপুনি আগতে কেতিয়াও ঋণ পৰিশোধ কৰাত ডিফল্টৰ হোৱা নাছিল, তেনেহ'লে আপোনাক ঋণ দিব। আপুনি কেৱল বেংকক আশ্বাস দিব লাগিব যে আপুনি ঋণ পৰিশোধ কৰিব পাৰে। যদি আপোনাৰ দৰমহাৰ একাউণ্ট আছে তেন্তে ই এটা ডাঙৰ প্লাছ পইণ্ট হ'ব পাৰে।

ইনভেষ্টমেন্ট লোন:- যদি আপোনাৰ এফডি বা মিউচুৱেল ফাণ্ড আছে, তেন্তে আপুনি ইয়াৰ ওপৰত ঋণও ল'ব পাৰে। বেংকে এনে ঋণক কম বিপদাশংকা বুলি বিবেচনা কৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ যিকোনো বিনিয়োগৰ ওপৰত ঋণৰ বাবে আবেদন কৰে, তেনেহ'লে আপোনাৰ ঋণ পাছ কৰাৰ সম্ভাৱনা যথেষ্ট বৃদ্ধি হয়।

সহ-আবেদনকাৰীৰ সৈতে লোন:- আপুনি আপোনাৰ সৈতে সহ-আবেদনকাৰী এজনক ঋণৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ ক'ব পাৰে। যদি তেওঁলোকৰ ইনকাট প্ৰুফ আৰু আইটিআৰ আছে, তেন্তে আপোনাৰ কাম অধিক সহজ হ'ব। যদি আপুনি সহ-আবেদনকাৰীৰ সৈতে ঋণৰ বাবে আবেদন কৰে, তেনেহ'লে বেংকে দুয়োজন লোকৰ দৰমহা একত্ৰিত কৰিব আৰু আপুনি অধিক ঋণ পোৱাৰ সম্ভাৱনাও বৃদ্ধি কৰিব।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি