• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • পাটনাৰ পৰা বিমানেৰে নিয়াৰ পিছত দিল্লী এইমছত ভৰ্তি কৰা হৈছে লালু প্ৰসাদ যাদৱক ...

পাটনাৰ পৰা বিমানেৰে নিয়াৰ পিছত দিল্লী এইমছত ভৰ্তি কৰা হৈছে লালু প্ৰসাদ যাদৱক ...

Photo Credit: PTI photo

Photo Credit: PTI photo

আৰজেডিৰ সভাপতি লালু প্ৰসাদক বুধবাৰে নিশা পাটনাৰ এখন চিকিৎসালয়ৰ পৰা বিমানেৰে নিয়াৰ পিছত দিল্লীৰ প্ৰিমিয়াৰ এইমছত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল য'ত তেওঁ পৰি যোৱাৰ ফলত হোৱা একাধিক হাড় ভঙাৰ প্ৰাৰম্ভিক চিকিৎসা গ্ৰহণ কৰিছিল, দলীয় সূত্ৰই জনায়।

  • Share this:
আৰজেডিৰ সভাপতি লালু প্ৰসাদক বুধবাৰে নিশা পাটনাৰ এখন চিকিৎসালয়ৰ পৰা বিমানেৰে নিয়াৰ পিছত দিল্লীৰ প্ৰিমিয়াৰ এইমছত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল য'ত তেওঁ পৰি যোৱাৰ ফলত হোৱা একাধিক হাড় ভঙাৰ বাবে প্ৰাৰম্ভিক চিকিৎসা গ্ৰহণ কৰিছিল, দলীয় সূত্ৰই জনায়।

বিহাৰৰ ৭৪ বছৰীয়া প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীৰ সৈতে চিকিৎসকৰ এটা দল আৰু তেওঁৰ জ্যেষ্ঠ কন্যা মিছা ভাৰতী, এগৰাকী ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ, যি এগৰাকী এমবিবিএছও। তেওঁৰ পত্নী ৰাবড়ী দেৱী আৰু সৰু পুত্ৰ তেজস্বী যাদৱে দিনটোৰ আৰম্ভণিতে ব্যৱস্থাবোৰ তদাৰক কৰিবলৈ দিল্লীত উপস্থিত হৈছিল।

লালু প্ৰসাদক নিশা প্ৰায় ৯.৩৫ বজাত অল ইণ্ডিয়া ইনষ্টিটিউট অৱ মেডিকেল চাইন্সেছত (এইমছ) ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল, সূত্ৰটোৱে জনায়।
ইয়াৰ পূৰ্বে সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি তেজস্বী যাদৱে কয় যে লালু প্ৰসাদৰ ঘৰত পৰি যোৱাৰ পিছত কান্ধকে ধৰি তিনিটা ঠাইত হাড় ভাঙিছিল আৰু শৰীৰটো "বন্ধ" হৈ থকাৰ বাবে জটিলতা বৃদ্ধি পাইছিল আৰু তেওঁ বেছি লৰচৰ কৰিব পৰা নাছিল।

নেতাজন সোমবাৰে অসুস্থ হৈ পৰিছিল আৰু আঘাতপ্ৰাপ্ত হোৱাৰ ২৪ ঘণ্টাৰো কম সময়ৰ পিছত তেওঁক পাটনাৰ এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: