• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • শিক্ষক নিযুক্তি কেলেংকাৰী: মমতা বেনাৰ্জীয়ে মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীক অপসাৰণ কৰিলে, EDৰ পদক্ষেপৰ পিছত ল'লে এই সিদ্ধান্ত ...

শিক্ষক নিযুক্তি কেলেংকাৰী: মমতা বেনাৰ্জীয়ে মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীক অপসাৰণ কৰিলে, EDৰ পদক্ষেপৰ পিছত ল'লে এই সিদ্ধান্ত ...

শিক্ষক নিযুক্তি কেলেংকাৰীত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰীসভাৰ পৰা আঁতৰাই দিয়া হৈছে। আজি কেবিনেট বৈঠকৰ পিছত পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰীপদৰ পৰা আঁতৰাই দিয়া হৈছে। এই সন্দৰ্ভত বংগ চৰকাৰৰ দ্বাৰা এটা নিৰ্দেশ জাৰি কৰা হৈছে।

শিক্ষক নিযুক্তি কেলেংকাৰীত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰীসভাৰ পৰা আঁতৰাই দিয়া হৈছে। আজি কেবিনেট বৈঠকৰ পিছত পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰীপদৰ পৰা আঁতৰাই দিয়া হৈছে। এই সন্দৰ্ভত বংগ চৰকাৰৰ দ্বাৰা এটা নিৰ্দেশ জাৰি কৰা হৈছে।

শিক্ষক নিযুক্তি কেলেংকাৰীত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰীসভাৰ পৰা আঁতৰাই দিয়া হৈছে। আজি কেবিনেট বৈঠকৰ পিছত পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰীপদৰ পৰা আঁতৰাই দিয়া হৈছে। এই সন্দৰ্ভত বংগ চৰকাৰৰ দ্বাৰা এটা নিৰ্দেশ জাৰি কৰা হৈছে।

  • Share this:
শিক্ষক নিযুক্তি কেলেংকাৰীত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰীসভাৰ পৰা আঁতৰাই দিয়া হৈছে। দৰাচলতে, গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাৰ পিছত, মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জী বিৰোধীৰ লক্ষ্যৰ অধীনলৈ আহিছিল আৰু পাৰ্থ চেটাৰ্জীৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা লোৱাৰ বাবে তেওঁৰ ওপৰত চাপ বৃদ্ধি পাইছিল। আজি কেবিনেট বৈঠকৰ পিছত পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰীপদৰ পৰা আঁতৰাই দিয়া হৈছে। এই সন্দৰ্ভত বংগ চৰকাৰৰ দ্বাৰা এটা নিৰ্দেশ জাৰি কৰা হৈছে।



ইয়াৰ পূৰ্বে, মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে পাৰ্থ চেটাৰ্জীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ পিছত কৈছিল যে যদি কাৰোবাক দোষী সাব্যস্ত কৰা হয়, তেন্তে তেওঁক শাস্তি দিয়া উচিত। দলটোৱেও ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব, কিন্তু ন্যায়পালিকাৰ ওপৰত আমাৰ সম্পূৰ্ণ বিশ্বাস আছে। এক সময়সীমা থাকিব লাগে যাৰ ভিতৰত সত্য আৰু আদালতৰ সিদ্ধান্ত ওলাই আহিব লাগে। যদি কাৰোবাক দোষী সাব্যস্ত কৰা হয়, তেন্তে তেওঁক শাস্তি দিয়া উচিত। মই মোৰ বিৰুদ্ধে বিদ্বেষপূৰ্ণ প্ৰচাৰৰ সমালোচনা কৰো।"

পাৰ্থ চেটাৰ্জী ইডিৰ জিম্মাত

প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে পাৰ্থ চেটাৰ্জী আৰু তেওঁৰ ঘনিষ্ঠ সহযোগী অৰ্পিতা মুখাৰ্জীক শিক্ষক নিযুক্তি কেলেংকাৰীত গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। সোমবাৰে, কলকাতাৰ এখন আদালতে প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ৰ (ইডি) দ্বাৰা দুয়োকে ১০ দিনৰ জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰে। ইডিয়ে চেটাৰ্জীৰ ১৪ দিনৰ ন্যায়িক জিম্মা বিচাৰিছিল।

ইয়াৰ পূৰ্বে, প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে পাৰ্থ চেটাৰ্জীৰ ঘনিষ্ঠ সহযোগী অৰ্পিতা মুখাৰ্জীৰ ঘৰত তালাচী চলাইছিল আৰু বহু কোটি টকা আৰু গহনা উদ্ধাৰ কৰিছিল। বুধবাৰে অৰ্পিতা মুখাৰ্জীৰ আন তিনিটা স্থানতো তালাচী চলোৱা হয়, য'ৰ পৰা কোটি কোটি টকা নগদ ধন আৰু ৩ কিলোগ্ৰাম সোণ উদ্ধাৰ কৰা হয়।

খবৰ অনুসৰি অৰ্পিতা মুখাৰ্জীয়ে দাবী কৰিছিল যে টিএমচি মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জীয়ে তেওঁৰ ঘৰত ধন জমা কৰিছিল আৰু ইয়াক "মিনি বেংক" হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিছিল। সূত্ৰসমূহে কৈছিল যে অৰ্পিতা মুখাৰ্জীয়ে প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ক কৈছিল যে "সকলো ধন এটা কোঠাত ৰখা হৈছে, য'ত কেৱল পাৰ্থ চেটাৰ্জী আৰু তেওঁহে প্ৰৱেশ কৰিছিল"।
Published by:Kokil Sarma
First published: