• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Kiren Rijiju Dance Video: আইন মন্ত্ৰী কিৰেণ ৰিজিজুৱে অৰুণাচলত নাচিলে এপাক, নৃত্য দেখি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীৰ টুইট

Kiren Rijiju Dance Video: আইন মন্ত্ৰী কিৰেণ ৰিজিজুৱে অৰুণাচলত নাচিলে এপাক, নৃত্য দেখি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীৰ টুইট

ৰিজিজুৰ এই ভিডিঅ'টো প্ৰায় এক মিনিটৰ আছিল।

ৰিজিজুৰ এই ভিডিঅ'টো প্ৰায় এক মিনিটৰ আছিল।

ৰিজিজুৰ এই ভিডিঅ'টো প্ৰায় এক মিনিটৰ আছিল।

  • Share this:

কেন্দ্ৰীয় আইন মন্ত্ৰী কিৰেন ৰিজিজুৰ নৃত্যৰ এটা ভিডিঅ' দেখি প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে প্ৰশংসা কৰিছে। ৰিজিজুৱে বুধবাৰে অৰুণাচল প্ৰদেশত এটা অনুষ্ঠানৰ ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰিছিল, যিটো প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ৰিটুইট কৰিছিল আৰু তেওঁক এজন ভাল নৃত্যশিল্পী হিচাপে প্ৰশংসা কৰে।


উত্তৰ-পূবৰ ৰাজ্যখনৰ কাজালাং গাঁৱৰ স্থানীয় সজোলাং ৰাইজ, যাক মিজি বুলিও জনা যায়, কিৰেন ৰিজিজুক তেওঁলোকৰ পৰম্পৰাগত গীত আৰু নৃত্যৰে আদৰণি জনায়। ৰিজিজুৱে এই কাৰ্যসূচীক লৈ টুইট কৰে, "সুন্দৰ কাজালং গাঁৱত বিবেকানন্দ কেন্দ্ৰ বিদ্যালয় প্ৰকল্পৰ কাম-কাজৰ পৰ্যালোচনাৰ সময়ত। যেতিয়াই অতিথিসকল তেওঁলোকৰ গাঁওলৈ আহে চাজোলাঙৰ মানুহে এনেদৰে উপভোগ কৰে। মূল লোকগীত আৰু নৃত্য হৈছে অৰুণাচল প্ৰদেশৰ প্ৰতিটো সম্প্ৰদায়ৰ সাৰাংশ।"





প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ভিডিঅ'টোৰ খুব প্ৰশংসা কৰে। এই ভিডিঅ'টোত ৰিজিজুক বগা ছাৰ্ট, ট্ৰাউজাৰ, জেকেট আৰু জোতা পিন্ধি গাঁওবাসীৰ আগত নৃত্য কৰা দেখা গৈছে। ৰিজিজুৰ সৈতে এগৰাকী মহিলাকো পৰম্পৰাগত পোছাকত নৃত্য কৰা দেখা গৈছে। তাত থিয় হৈ থকা মানুহবোৰেও একেলগে নাচি ইজনে সিজনক উৎসাহিত কৰে।


ৰিজিজুৰ এই ভিডিঅ'টো প্ৰায় এক মিনিটৰ আছিল। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে পুনৰ টুইট কৰি কয়, "আমাৰ আইন মন্ত্ৰী কিৰেন ৰিজিজু এজন ভাল নৃত্যশিল্পীও। অৰুণাচল প্ৰদেশৰ জীৱন্ত আৰু গৌৰৱময় সংস্কৃতি দেখি ভাল লাগিছে।"

Published by:Gautam Barman
First published: