• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মাত্ৰ ৩০০ টকাই সলনি কৰি দিলে এগৰাকী চিত্ৰশিল্পীৰ ভাগ্য ! এদিনতে হৈ পৰিল ১২ কোটি টকাৰ মালিক ...

মাত্ৰ ৩০০ টকাই সলনি কৰি দিলে এগৰাকী চিত্ৰশিল্পীৰ ভাগ্য ! এদিনতে হৈ পৰিল ১২ কোটি টকাৰ মালিক ...

কেৰালাৰ কোট্টায়ামৰ এজন চিত্ৰশিল্পীয়ে খ্ৰীষ্টমাছ লটাৰীৰ টিকট কিনিছিল (Christmass New Year Bumper Offer 2021-22)। কেইঘণ্টামানৰ পিছত সেই লটাৰীৰ ভাগ্যৱান ড্ৰ ঘোষণা কৰা হৈছিল। সেই ভাগ্যৱান ড্ৰ'ত চিত্ৰশিল্পীজনে প্ৰথম পুৰস্কাৰ অৰ্থাৎ ১২ কোটি টকাৰ জেকপট লাভ কৰিছিল।

কেৰালাৰ কোট্টায়ামৰ এজন চিত্ৰশিল্পীয়ে খ্ৰীষ্টমাছ লটাৰীৰ টিকট কিনিছিল (Christmass New Year Bumper Offer 2021-22)। কেইঘণ্টামানৰ পিছত সেই লটাৰীৰ ভাগ্যৱান ড্ৰ ঘোষণা কৰা হৈছিল। সেই ভাগ্যৱান ড্ৰ'ত চিত্ৰশিল্পীজনে প্ৰথম পুৰস্কাৰ অৰ্থাৎ ১২ কোটি টকাৰ জেকপট লাভ কৰিছিল।

কেৰালাৰ কোট্টায়ামৰ এজন চিত্ৰশিল্পীয়ে খ্ৰীষ্টমাছ লটাৰীৰ টিকট কিনিছিল (Christmass New Year Bumper Offer 2021-22)। কেইঘণ্টামানৰ পিছত সেই লটাৰীৰ ভাগ্যৱান ড্ৰ ঘোষণা কৰা হৈছিল। সেই ভাগ্যৱান ড্ৰ'ত চিত্ৰশিল্পীজনে প্ৰথম পুৰস্কাৰ অৰ্থাৎ ১২ কোটি টকাৰ জেকপট লাভ কৰিছিল।

  • Share this:
কোৱা হয় যে যেতিয়া ভাগ্য দয়ালু হয়, তেতিয়া ৰজা হ'বলৈ বেছি সময় নালাগে। একে সময়তে, লটাৰীটো এনে এক বস্তু যি যিকোনো সময়তে এজন মানুহৰ ভাগ্য সলনি কৰিব পাৰে। কিছুমান মানুহে গোটেই জীৱন লটাৰী টিকট ক্ৰয় কৰে কিন্তু তেওঁলোকে একো নাপায়। একে সময়তে, এজন ব্যক্তি আছে যিয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে লটাৰী টিকট কিনিছিল আৰু এদিনতে কোটিপতি হৈছিল। কেৰালাৰ এজন চিত্ৰশিল্পীৰ ভাগ্য এদিনতে সলনি হৈছিল। দৰাচলতে, এই চিত্ৰশিল্পীজনে এটা লটাৰী টিকট কিনিছিল আৰু কেইঘণ্টামানপিছত যেতিয়া সেই লটাৰীৰ ড্ৰ খুলিছিল, তেতিয়া তেওঁ প্ৰথম পুৰস্কাৰ লাভ কৰিছিল।

তেওঁ কেইঘণ্টামানৰ ভিতৰতে কোটিপতি হৈছিল।
সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, কেৰালাৰ কোট্টায়ামৰ এজন চিত্ৰশিল্পীয়ে খ্ৰীষ্টমাছ লটাৰীৰ টিকট কিনিছিল (Christmass New Year Bumper Offer 2021-22)। চিত্ৰশিল্পীজনে দেওবাৰে ৰাতিপুৱা টিকটটো কিনিছিল। কেইঘণ্টামানৰ পিছত, সেই লটাৰীৰ ভাগ্যৱান ড্ৰ ঘোষণা কৰা হৈছিল। সেই ভাগ্যৱান ড্ৰ'ত, চিত্ৰশিল্পীজনে প্ৰথম পুৰস্কাৰ অৰ্থাৎ ১২ কোটি টকাৰ জেকপট লাভ কৰিছিল। যেতিয়া চিত্ৰশিল্পীজনে জনসাধাৰণক ১২ কোটি জিকাৰ খবৰ দিছিল, কোনেও বিশ্বাস কৰিব নোৱাৰিলে।

টিকটটো ৩০০ টকাত কিনিছিল
লটাৰী বিজয়ীৰ নাম হৈছে সদানন্দন ওৰফে সদন, যি কুদয়ামপাদিৰ পৰা আহিছে। সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি তেওঁ কয় যে দেওবাৰে ৰাতিপুৱা তেওঁ মাংস কিনিবলৈ বজাৰলৈ গৈছিল। সেই সময়ছোৱাত তেওঁ লটাৰী টিকট বিক্ৰী কৰা ভানৰ ওচৰলৈ গৈছিল। তাৰ পৰা সদনে লটাৰীৰ টিকট কিনিছিল। সদনৰ পকেটত ৩০০ টকা আছিল, যিটো তেওঁ দিছিল। সন্ধিয়া গম পোৱা গৈছিল যে তেওঁ প্ৰথম পুৰস্কাৰ অৰ্থাৎ ১২ কোটি টকা জিকিছিল।

মই ৫০ বছৰ ধৰি ছবি আঁকি আছো।
সদানন্দনৰ মতে, তেওঁ যোৱা ৫০ বছৰ ধৰি চিত্ৰকলাৰ কাম কৰি আহিছে। তেওঁ একমাত্ৰ টিকট কিনিছিল, কিন্তু যেতিয়া তেওঁৰ নম্বৰটো ভাগ্যৱান ড্ৰ'ত লাকী ৰূপে পৰিণত হৈছিল তেতিয়া তেওঁ আনন্দিত হৈছিল । এতিয়া সদানন্দ কোটিপতি হৈ পৰিছে। সোনকালেই, লটাৰী বিষয়াসকলে তেওঁলোকৰ নথিপত্ৰ ল'ব আৰু কৰ হ্ৰাস কৰিব আৰু তেওঁলোকৰ একাউণ্টলৈ টকা প্ৰেৰণ কৰিব। তেওঁ কৈছিল যে তেওঁ নিজৰ সন্তানৰ জীৱন ধাৰণৰ পৰিস্থিতি উন্নত কৰিবলৈ লটাৰীৰ পৰা পোৱা ধনেৰে এইটো কৰিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: