• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Lottery News: লটাৰী টিকটে কেৰালাৰ এগৰাকী পেইণ্টাৰক কোটিপতি কৰি তুলিলে ! তেওঁ জিকিলে ১২ কোটি টকাৰ পুৰস্কাৰ ...

Lottery News: লটাৰী টিকটে কেৰালাৰ এগৰাকী পেইণ্টাৰক কোটিপতি কৰি তুলিলে ! তেওঁ জিকিলে ১২ কোটি টকাৰ পুৰস্কাৰ ...

সাংকেতিক ছবি

সাংকেতিক ছবি

Lottery News: সদানন্দনে কৈছিল যে তেওঁ বিশ্বাস কৰিব নোৱাৰিলে যেতিয়া লটাৰী বিক্ৰেতাই তেওঁক কৈছিল যে তেওঁ ১২ কোটি টকাৰ প্ৰথম পুৰস্কাৰ জিকিছে। তেওঁ কৈছিল যে তেওঁ তেওঁৰ সন্তান সনীশ আৰু সঞ্জয়ৰ জীৱন উন্নত কৰিবলৈ পুৰষ্কাৰৰ ধন ব্যৱহাৰ কৰিব।

  • Share this:
Kerala Lottery Result 2022: ঘৰে ঘৰে কাম কৰা কেৰালাৰ সদানন্দন (Sadanandan)য়েও সপোন দেখিছিল যে তেওঁৰ ঘৰটো মানুহৰ দৰে সকলো ৰঙেৰে আলোকিত কৰিব লাগে। কিন্তু তেওঁৰ সপোন এনেদৰে সঁচা হ'ব, তেওঁ কেতিয়াও কল্পনা কৰা নাছিল। আয়মানমৰ ওচৰৰ কুদিয়াম্পাদিৰ বাসিন্দা সদানন্দনে কালি ৰাতিপুৱা এটা লটাৰী টিকট (lottery ticket) কিনিছিল। সদানন্দনে লটাৰী ড্ৰ'ৰ কেইঘণ্টামান আগতে টিকটটো কিনিছিল।

যোৱা ৫০ বছৰ ধৰি ছবি আঁকি থকা সদানন্দনে কয় যে যেতিয়া তেওঁ কালি ৰাতিপুৱা ঘৰুৱা সামগ্ৰী সংগ্ৰহ কৰিবলৈ বজাৰলৈ গৈছিল, তেতিয়া তেওঁ এটা লটাৰী টিকট কিনিছিল। সদানন্দনে যোৱা কেইবাবছৰধৰি লটাৰী টিকট ক্ৰয় কৰি আহিছিল। কিন্তু ইমান ডাঙৰ পুৰস্কাৰ ওলাই আহিব, কেতিয়াও সপোনতো ভবা। সাধাৰণতে, সৰু পুৰষ্কাৰহে আশা কৰা যায়।

সদানন্দনে কৈছিল যে তেওঁ বিশ্বাস কৰিব নোৱাৰিলে যেতিয়া লটাৰী বিক্ৰেতাই তেওঁক কৈছিল যে তেওঁ ১২ কোটি টকাৰ প্ৰথম পুৰস্কাৰ জিকিছে। তেওঁ কৈছিল যে তেওঁ তেওঁৰ সন্তান সনীশ আৰু সঞ্জয়ৰ জীৱন উন্নত কৰিবলৈ পুৰষ্কাৰৰ ধন ব্যৱহাৰ কৰিব।

খ্ৰীষ্টমাছ বাম্পাৰ লটাৰীৰ টিকটৰ মূল্য আছিল ৩০০ টকা। এই লটাৰীৰ দ্বিতীয় পুৰস্কাৰ আছিল ৩ কোটি টকা আৰু তৃতীয় পুৰস্কাৰ আছিল ৬০ লাখ টকা।

স্থানীয় বাতৰি অনুসৰি, লটাৰী বিভাগে প্ৰথমতে ২৪ লাখ টিকট ছপা কৰিছিল। সকলো টিকট বিক্ৰী হোৱাৰ পিছত ৯ লাখ আৰু তাৰ পিছত ৮.৩৪ লাখ টিকট ছপা কৰিছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে, কেৰালাৰ এজন অটো চালকে ২০২১ চনৰ ছেপ্টেম্বৰত অনামৰ পিছত ১২ কোটি টকাৰ লটাৰী পুৰস্কাৰ লাভ কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি