உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Fake Marriage: দুই ভাতৃৰ বিয়া, বিয়াৰ চিঠিও বিতৰণ হ'ল ! কিন্তু বিয়াৰ এদিন আগত এই কাণ্ড কৰি পলাল ২ কইনা ...

    Fake Marriage: দুই ভাতৃৰ বিয়া, বিয়াৰ চিঠিও বিতৰণ হ'ল ! কিন্তু বিয়াৰ এদিন আগত এই কাণ্ড কৰি পলাল ২ কইনা ...

    সাংকেতিক ছবি

    সাংকেতিক ছবি

    Fake Marriage: মধ্যপ্ৰদেশৰ বদাৰী গাঁৱত ২ ভাতৃৰ বিয়া ঠিক হৈছিল। বিয়াৰ চিঠি ছপা কৰি নিমন্ত্ৰণ কৰাও শেষ হৈছিল। কইনাঘৰৰ আৰ্থিক অৱস্থা বেয়া বাবে দৰাপক্ষই দিছিল আৰ্থিক সহায়। কিন্তু বিয়াৰ এদিন আগত নোহাৱা হ'ল ২ কইনা।

    • Share this:
    Fake Marriage: মধ্যপ্ৰদেশৰ কটনীত লুণ্ঠন কৰা কইনা সক্ৰিয় হৈ আছে। তেওঁলোকে দৰিদ্র লোকসকলক চিকাৰ কৰি লাখ লাখ টকা লুটি লৈছে। একেধৰণৰ ক্ষেত্ৰত, ল'ৰাবোৰৰ পৰা আঢ়ৈ লাখ টকা লৈ দুগৰাকী কইনা নাইকিয়া হৈছে। তেওঁ ল'ৰাবোৰৰ সন্মুখত নিজকে দৰিদ্ৰ বুলি প্ৰমাণ কৰিছিল আৰু বিয়াৰ বাবে আগতীয়াকৈ টকা খিনি লৈছিল। ছোৱালীবোৰ আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালবোৰ বিয়াৰ ঠিক এদিন আগতে পলাই গৈছিল। আৰক্ষীয়ে গোচৰটোত ভুৱা মাতৃ, মামা আৰু কইনাসকলৰ দুজন দালালক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে।

    আৰক্ষীয়ে কৈছে যে ৭৬ বছৰীয়া জগদম্বা দীক্ষিত বদাৰী গাঁৱত বাস কৰে। তেওঁ কাইমোৰ আৰক্ষী থানাত এটা অভিযোগ দাখিল কৰিছিল৷ তেওঁ কৈছিল যে তেওঁৰ দুই পুত্ৰ বসন্তলাল দীক্ষিত আৰু ৰাজেশ দীক্ষিত আছে৷ দুয়ো বিবাহিত নহয়। ইয়াৰ সুযোগ লৈ, সাতনাৰ বাসিন্দা অৰুণ কুমাৰ তিৱাৰী দুমাহ আগতে তেওঁৰ ঘৰলৈ আহিছিল। তেওঁৰ লগত মনসুখ ৰেকৱাৰ আছিল। অৰুণ তিৱাৰীয়ে কৈছিল ববিতা তিৱাৰী সাতনাৰ সিন্ধি শিবিৰত বাস কৰে। তেওঁৰ দুগৰাকী ছোৱালী আছে। অৰ্থনৈতিক পৰিস্থিতি ভাল নহয় কাৰণ তেওঁলোকৰ পিতৃ নাই।

    এনেদৰে দেখা হৈছিল

    ইফালে, জগদাম্বাই দুয়োজন পুত্ৰৰ বিবাহৰ বাবে সম্পৰ্ক বিচাৰি আছিল। ছোৱালীবোৰৰ আহ্বানত তেওঁলোক ২৩ অক্টোবৰত সাতনাত উপস্থিত হৈছিল। ববিতা তিৱাৰীক ইয়াত তেওঁৰ দুমহলীয়া ঘৰত লগ কৰা হৈছিল। তাৰ পিছত তেওঁৰ জীয়ৰী সাধনা তিৱাৰী আৰু শিৱানী তিৱাৰীয়ে যোগ দিছিল। জগদম্বাই ছোৱালীবোৰক ভাল পাইছিল আৰু একেদিনাই সম্পৰ্কটো নিষ্পত্তি কৰিছিল।

    এনেদৰে টকা লৈছিল

    যেতিয়া দুয়োটা পৰিয়ালৰ মাজৰ সম্পৰ্ক নিষ্পত্তি হৈছিল, ছোৱালীবোৰক বদাৰী গাঁৱলৈ মাতি অনা হৈছিল। ববিতা, দুয়োজনী কন্যা, কেশৱ প্ৰসাদ মামা, দীপক ভাতৃ হিচাপে উপস্থিত হৈছিল। বিবাহৰ পূৰ্বৰ ৰীতি-নীতিবোৰ বদাৰীত অনুষ্ঠিত হৈছিল আৰু তাৰ পিছত বিয়াখন ২৯ নৱেম্বৰত অনুষ্ঠিত হ'ব। কেইদিনমান পিছত, অভিযুক্তজনে ল'ৰাহতক বিত্তীয় পৰিস্থিতিৰ বিষয়ে কৈছিল আৰু মামা কেশৱ আৰু ভাতৃ-দীপকে ১১ নৱেম্বৰত তেওঁলোকৰ পৰা ৬০ হাজাৰ টকা লৈছিল। তাৰ পিছত জগদাম্বাৰ ২ পুত্ৰই ববিতাৰ সাতনা জিলাৰ বৰোদা একাউণ্টৰ বেংকত ৫০,০০০ টকা জমা কৰিছিল। টকাখিনি দিয়াৰ পিছত, দীক্ষিত পৰিয়ালটো বিয়াৰ বাবে সাজু হ'ল। অভিযুক্তজনে তেতিয়া অজুহাতত আৰু এক লাখ পোন্ধৰ হাজাৰ লৈছিল।

    মিছা কৈ এই বিয়া বন্ধ কৰিছিল

    বাতৰি অনুসৰি, বিয়াৰ এদিন আগতে ২৮ নৱেম্বৰত ছোৱালীজনীৰ মাতৃয়ে দীক্ষিত পৰিয়ালক মোবাইলত কৈছিল যে জেঠাইৰ মৃত্যু হৈছে। ইয়াৰ বাবে, বিবাহ নহ'ব। পিছদিনা, দীক্ষিত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে তেওঁলোকৰ দুখত যোগদান কৰিবলৈ সাতনাত উপস্থিত হৈছিল। ইয়াত পোৱা গৈছিল যে ববিতা তিৱাৰীয়ে লগ পোৱা ঘৰটো ভাড়াত লোৱা হৈছিল, যিটো তেওঁ খালী কৰিছিল। এইটোও দেখা গৈছিল যে ববিতাৰ ছোৱালী দুজনীও তাত নাই।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: