• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • OMG: নিশাৰ ভিতৰতে ষষ্ঠ শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰৰ একাউণ্টত সোমাল ৯০০ কোটি টকা ! লগে লগে বেংক বেলেন্স পৰীক্ষা কৰিবলৈ ভিৰ কৰিলে গাঁওবাসী...

OMG: নিশাৰ ভিতৰতে ষষ্ঠ শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰৰ একাউণ্টত সোমাল ৯০০ কোটি টকা ! লগে লগে বেংক বেলেন্স পৰীক্ষা কৰিবলৈ ভিৰ কৰিলে গাঁওবাসী...

উত্তৰ বিহাৰ গ্ৰামীণ বেংকৰ একাউণ্ট (Bank Account) ধাৰক ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা দুজন শিশুৰ একাউণ্টত একেলগে কোটি কোটি টকা আহিছিল। ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা আশীষে ৬ কোটি ২০ লাখ ১১ হাজাৰ ১০০ টকা আৰু গুৰু চৰণ বিশ্বাসে ৯০৫ কোটি টকাতকৈও অধিক লাভ কৰিছিল।

উত্তৰ বিহাৰ গ্ৰামীণ বেংকৰ একাউণ্ট (Bank Account) ধাৰক ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা দুজন শিশুৰ একাউণ্টত একেলগে কোটি কোটি টকা আহিছিল। ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা আশীষে ৬ কোটি ২০ লাখ ১১ হাজাৰ ১০০ টকা আৰু গুৰু চৰণ বিশ্বাসে ৯০৫ কোটি টকাতকৈও অধিক লাভ কৰিছিল।

উত্তৰ বিহাৰ গ্ৰামীণ বেংকৰ একাউণ্ট (Bank Account) ধাৰক ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা দুজন শিশুৰ একাউণ্টত একেলগে কোটি কোটি টকা আহিছিল। ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা আশীষে ৬ কোটি ২০ লাখ ১১ হাজাৰ ১০০ টকা আৰু গুৰু চৰণ বিশ্বাসে ৯০৫ কোটি টকাতকৈও অধিক লাভ কৰিছিল।

  • Share this:
কোনো স্ক্ৰেচ কুপন নাই, কোনো ভাগ্যৱান ড্ৰ নাই, আৰু 'কৌন বনেগা কৰোড়পতি'ৰ গেম শ্ব'ৰ পৰা কোনো ধন নাই, তথাপিও বিহাৰৰ এখন গাঁৱৰ লোকসকলে তেওঁলোকৰ একাউণ্ট (Account) আৰু বেলেন্স পৰীক্ষা কৰিবলৈ বেংকত শাৰী পাতি আছে। ইয়াৰ কাৰণ হ'ল গাঁওখনৰ দুজন স্কুলীয়া শিশুৰ ওচৰত ৰাতিটোৰ ভিতৰতে একে পৰিমাণৰ ধন আছিল যিমান ধন ধনী মানুহৰ একাউণ্টতো নাথাকে। শিশুৰ বেংক একাউণ্টত ইমান বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন অহাৰ পিছত সমগ্ৰ অঞ্চলৰ লোকসকলে তেওঁলোকৰ বেলেন্স পৰীক্ষা কৰিবলৈ উদ্বিগ্ন হৈ পৰিছে।

গোটেই ঘটনাটো বিহাৰৰ কাটিহাৰ জিলাৰ আজমনগৰ ব্লক পাষ্টিয়া গাঁৱৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, য'ত বুধবাৰে সন্ধিয়াৰ পৰা সকলোৱে তেওঁলোকৰ বেংক একাউণ্টৰ বেলেন্স পৰীক্ষা কৰি আছে। দৰাচলতে, উত্তৰ বিহাৰ গ্ৰামীণ বেংকৰ একাউণ্ট (Bank Account) ধাৰক ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা দুজন শিশুৰ একাউণ্টত একেলগে কোটি কোটি টকা আহিছিল। ষষ্ঠ শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰি থকা আশীষে ৬ কোটি ২০ লাখ ১১ হাজাৰ ১০০ টকা আৰু গুৰু চৰণ বিশ্বাসে ৯০৫ কোটি টকাতকৈও অধিক লাভ কৰিছিল। সাধাৰণতে, স্কুললৈ যোৱা দুজন শিশুৱে পোছাকৰ বাবে চৰকাৰী ধন লাভ কৰিব লগা হৈছিল, কিন্তু শিশুসকলৰ লগতে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালে ইমান ডাঙৰ পৰিমাণ একেলগে দেখি আচৰিত হৈছিল।

যেতিয়া দুয়োটা শিশুৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে তেওঁলোকৰ একাউণ্টটো পোছাকৰ পৰিমাণ পৰীক্ষা কৰিবলৈ ভিলেজ ইণ্টাৰনেট চেণ্টাৰলৈ গৈছিল, তেওঁলোক আচৰিত হৈ পৰিছিল। কেন্দ্ৰৰ আন সকলেও বেংক একাউণ্টত ইমান বৃহৎ পৰিমাণ দেখি আচৰিত হৈছিল। আনকি ৰাতিটোৰ ভিতৰতে কোটিপতি হোৱা এই শিশুসকলেও বুজি নাপায় কেনেকৈ এইটো ঘটিছিল। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, বেংকৰ শাখা প্ৰৱন্ধক মনোজ গুপ্তাই ঘটনাটোত হতবাক হৈ পৰিছে। বৰ্তমান, বেঙ্কে শিশু দুটাৰ একাউণ্টৰ পৰা পৰিশোধ নিষিদ্ধ কৰিছে আৰু কয় যে বিষয়টোৰ তদন্ত কৰা হ'ব। বেংকে ইয়াৰ জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলকো এই বিষয়ে অৱগত কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: