• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • এইখন ৰাজ্যত চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ, DA ইমান শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে ...

এইখন ৰাজ্যত চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ, DA ইমান শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে ...

কৰ্ণাটকৰ মুখ্যমন্ত্ৰী বাসবৰাজ বোম্মাই শুক্ৰবাৰে ৰাজ্য চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে DA ৩.৭৫ শতাংশ বৃদ্ধিৰ অনুমোদন জনাইছে।

কৰ্ণাটকৰ মুখ্যমন্ত্ৰী বাসবৰাজ বোম্মাই শুক্ৰবাৰে ৰাজ্য চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে DA ৩.৭৫ শতাংশ বৃদ্ধিৰ অনুমোদন জনাইছে।

কৰ্ণাটকৰ মুখ্যমন্ত্ৰী বাসবৰাজ বোম্মাই শুক্ৰবাৰে ৰাজ্য চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে DA ৩.৭৫ শতাংশ বৃদ্ধিৰ অনুমোদন জনাইছে।

  • Share this:
কৰ্ণাটকৰ মুখ্যমন্ত্ৰী বাসবৰাজ বোম্মাই শুক্ৰবাৰে ৰাজ্য চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে DA ৩.৭৫ শতাংশ বৃদ্ধিৰ অনুমোদন জনাইছে। বৰ্তমান, কৰ্ণাটক চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলে তেওঁলোকৰ মৌলিক দৰমহাৰ ২৭.২৫ শতাংশ DA লাভ কৰে, যি ৩১ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হৈছে। DA বৃদ্ধিৰ ফলত ৰাজকোষত ১,২৮২.৭২ কোটি টকা ব্যয় হ'ব।

মুখ্যমন্ত্ৰী বাসবৰাজ বোম্মাই ২০২২ চনৰ ১ জুলাইৰ পৰা কাৰ্যকৰী হোৱাকৈ চৰকাৰী কৰ্মচাৰী আৰু অৱসৰপ্ৰাপ্ত কৰ্মচাৰীসকলৰ DA ৩.৭৫ শতাংশ বৃদ্ধি কৰাৰ প্ৰস্তাৱত অনুমোদন জনাইছে, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ কাৰ্যালয়ে এক টুইটযোগে কয়। ইয়াৰ বাবে ৰাজ্যৰ কোষাগাৰত ১,২৮২.৭২ কোটি টকা ব্যয় হ'ব। শেহতীয়াকৈ, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ ডিএ ৪ শতাংশ বৃদ্ধি কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি