உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ২ মাহৰ ভিতৰতে দিল্লীত চকমকীয়া ৰেষ্টুৰেণ্ট খুলিলে ‘বাবা কা ধাবা’ৰ সেই বৃদ্ধই, চাওক ফটো

    ২ মাহৰ ভিতৰতে দিল্লীত চকমকীয়া ৰেষ্টুৰেণ্ট খুলিলে ‘বাবা কা ধাবা’ৰ সেই বৃদ্ধই, চাওক ফটো

    দীঘলীয়া লকডাউনৰ কাৰণে দুবেলা সময়মতে খাবলৈ পোৱা নাছিল কান্তা তথা তেওঁৰ স্ত্ৰী বাদামী দেৱীয়ে। ‘বাবা কা ধাবা’ৰ নামত এখন সৰু দোকান দিছিল তেওঁলোকে।

    দীঘলীয়া লকডাউনৰ কাৰণে দুবেলা সময়মতে খাবলৈ পোৱা নাছিল কান্তা তথা তেওঁৰ স্ত্ৰী বাদামী দেৱীয়ে। ‘বাবা কা ধাবা’ৰ নামত এখন সৰু দোকান দিছিল তেওঁলোকে।

    দীঘলীয়া লকডাউনৰ কাৰণে দুবেলা সময়মতে খাবলৈ পোৱা নাছিল কান্তা তথা তেওঁৰ স্ত্ৰী বাদামী দেৱীয়ে। ‘বাবা কা ধাবা’ৰ নামত এখন সৰু দোকান দিছিল তেওঁলোকে।

    • Share this:
    নতুন দিল্লীঃ ভাগ্য দেৱতা সুপ্ৰসন্ন হ’লে কাৰ ওপৰত কি কৃপা দৃষ্টি পৰে সেয়া সঠিককৈ ক’বলৈ অসুবিধা। ভাগ্য সুপ্ৰসন্ন নহ’লেনো মাত্ৰ দুমাহৰ ভিতৰতে এখন চকমকীয়া ৰেষ্টুৰেণ্টৰ মালিক হ’ব পাৰে নে কান্তা প্ৰসাদ?

    আপোনালোকৰ হয়তো মনত আছে সেই কান্তা প্ৰসাদৰ কথা? অক্টোবৰ মাহৰ প্ৰথম ভাগ পৰ্যন্ত তেওঁক কোনেও নাজানিছিল। তাৰ পিছত হঠাৎ এদিন এক মিৰাকল ঘটে। সমগ্ৰ দেশতে জনপ্ৰিয় হৈ পৰে তেওঁ। সৌজন্যঃ এটা ভাইৰেল ভিডিও। তাৰ জোৰতেই গুমটি দোকান ‘বাবা কা ধাবা’ৰ মালিক কান্তা প্ৰসাদে এইবাৰ দিল্লীৰ মালবীয় নগৰৰ এখন জাকজমকীয়া ৰেষ্টুৰেণ্টৰ মালিক হ’ল। ৮০ বছৰীয়া কান্তাই এতিয়া সকলোকে অনুৰোধ কৰিছে যে তেওঁৰ নতুন ৰেষ্টুৰেণ্টত আহি ইণ্ডিয়ান তথা চাইনীজ ফুজ খাব পাৰে।

    যোৱা অক্টোবৰ মাহত দীঘলীয়া লকডাউনৰ কাৰণে দুবেলা দুসাজ খাব পৰা নাছিল কান্তা তথা স্ত্ৰী বাদামী দেৱীয়ে। ‘বাবা কা ধাবা’ নামৰ এখন সৰু গুমটি দোকান আছিল তেওঁৰ। মটৰ পনীৰ, দাইল বিক্ৰী কৰিছিল তেওঁ। কিন্তু প্ৰতিদিনে সেই খাদ্য নষ্ট হয়। এজনো ক্ৰেতা নাছিল তেওঁৰ দোকানত। সকলো পূঁজি শেষ হৈ গৈছিল। দৈনিক চকুৰ পানী মচি থাকিবলগীয়া হৈছিল কান্তা আৰু বাদামী।



    ইয়াৰ পিছতে গৌৰৱ ৱাচন নামৰ এজন ফুড ব্লগাৰে ‘বাবা কা ধাবা’ক লৈ এটা ভিডিও পোষ্ট কৰে তেওঁৰ নিজৰ ছচিয়েল মিডিয়া হেণ্ডেলত। তাৰ পৰাই কান্তা আৰু বাদামীৰ দুদৰ্শা সকলোৰে চকুত পৰে। মুহূৰ্তত ভাইৰেল হৈ পৰে ভিডিওটি। পৰৱৰ্তী দিনত পুৱাৰে পৰা ‘বাবা কা ধাবা’ৰ দোকানৰ সন্মুখত ভিৰ লাগি যায়। বিপুল বিক্ৰী বাঢ়ি যায় কান্তাৰ। লগে লগে ভাগ্য সলনি হয় তেওঁলোকৰ। আজি এক চকমকীয়া ৰেষ্টুৰেণ্টৰ মালিক কান্তা আৰু বাদামী।
    First published: