• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Kanpur Accident: কানপুৰত ট্ৰেক্টৰ ট্ৰলী বাগৰি পৰাৰ ফলত ২৪ জন তীৰ্থযাত্ৰী নিহত, কেইবাজনো আহত ...

Kanpur Accident: কানপুৰত ট্ৰেক্টৰ ট্ৰলী বাগৰি পৰাৰ ফলত ২৪ জন তীৰ্থযাত্ৰী নিহত, কেইবাজনো আহত ...

কানপুৰৰ উন্নাওৰ পৰা উভতি অহা তীৰ্থযাত্ৰীক কঢ়িয়াই অনা ট্ৰেক্টৰ ট্ৰলী এখন কানপুৰ জিলাৰ ঘাটামপুৰ অঞ্চলৰ এটা পুখুৰীত বাগৰি পৰাৰ ফলত কমেও ২৪ জন লোক নিহত হোৱাৰ লগতে দুই ডজনৰো অধিক লোক গুৰুতৰভাৱে আহত হৈছে

কানপুৰৰ উন্নাওৰ পৰা উভতি অহা তীৰ্থযাত্ৰীক কঢ়িয়াই অনা ট্ৰেক্টৰ ট্ৰলী এখন কানপুৰ জিলাৰ ঘাটামপুৰ অঞ্চলৰ এটা পুখুৰীত বাগৰি পৰাৰ ফলত কমেও ২৪ জন লোক নিহত হোৱাৰ লগতে দুই ডজনৰো অধিক লোক গুৰুতৰভাৱে আহত হৈছে

কানপুৰৰ উন্নাওৰ পৰা উভতি অহা তীৰ্থযাত্ৰীক কঢ়িয়াই অনা ট্ৰেক্টৰ ট্ৰলী এখন কানপুৰ জিলাৰ ঘাটামপুৰ অঞ্চলৰ এটা পুখুৰীত বাগৰি পৰাৰ ফলত কমেও ২৪ জন লোক নিহত হোৱাৰ লগতে দুই ডজনৰো অধিক লোক গুৰুতৰভাৱে আহত হৈছে

  • Share this:
কানপুৰৰ উন্নাওৰ পৰা উভতি অহা তীৰ্থযাত্ৰীক কঢ়িয়াই অনা ট্ৰেক্টৰ ট্ৰলী এখন কানপুৰ জিলাৰ ঘাটামপুৰ অঞ্চলৰ এটা পুখুৰীত বাগৰি পৰাৰ ফলত কমেও ২৪ জন লোক নিহত হোৱাৰ লগতে দুই ডজনৰো অধিক লোক গুৰুতৰভাৱে আহত হৈছে বুলি আৰক্ষীয়ে শনিবাৰে জানিবলৈ দিয়ে। আৰক্ষী তৎক্ষণাৎ ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈছে আৰু সাহায্য আৰু উদ্ধাৰ আৰম্ভ কৰিছে।

প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, এই তীৰ্থযাত্ৰীসকলে উন্নাওৰ বাক্সাৰ চন্দ্ৰিকা দেৱী মন্দিৰ দৰ্শন কৰি তেওঁলোকৰ গাওঁ কোৰ্থালৈ উভতি আহি আছিল, যেতিয়া এই ট্ৰেক্টৰ ট্ৰলীখন সাধ আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ গৌশালা অঞ্চলৰ ওচৰৰ পুখুৰীত পৰিছিল। এই দুৰ্ঘটনাৰ পিছত, চাৰিওফালে বিশৃংখলতা দেখা দিছিল। একে সময়তে, দুৰ্ঘটনাটোৰ বিষয়ে তথ্য পোৱাৰ লগে লগে আৰক্ষীও ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হয় আৰু আহতসকলক লগে লগে নিকটতম চিএইচচিলৈ প্ৰেৰণ কৰা হয়, য'ত ২৪ জন লোকক মৃত ঘোষণা কৰা হয়, আনহাতে আন গুৰুতৰভাৱে আহত তীৰ্থযাত্ৰীসকল চিকিৎসাধীন হৈ আছে। মুঠ ৪৮ জন লোক, বেছিভাগ মহিলা আৰু শিশু, এই ট্ৰেক্টৰত উঠি আহিছিল বুলি কোৱা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি