உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • প্ৰেমৰ যুদ্ধত জয়ী হ'ল কইনা ! ৰাস্তাতে প্ৰেমিকৰ সৈতে নোহোৱা হ'ল কইনা, থানাত আহি দৰাক ঘূৰাই দিলে মংগলসূত্ৰ ...

    প্ৰেমৰ যুদ্ধত জয়ী হ'ল কইনা ! ৰাস্তাতে প্ৰেমিকৰ সৈতে নোহোৱা হ'ল কইনা, থানাত আহি দৰাক ঘূৰাই দিলে মংগলসূত্ৰ ...

    ছোৱালীজনীৰ পৰিয়ালে তেওঁৰ ওপৰত হেচা দিছিল আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ এজন যুৱকৰ সৈতে সম্পৰ্ক স্থিৰ কৰিছিল। তেওঁলোকে ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল। স্বামীৰ সৈতে শহুৰেকৰ ঘৰলৈ গৈ থাকোতে ৰাস্তাতে প্ৰেমিক বিকাশৰ সৈতে পৰা পলাই গৈছিল কইনা।

    ছোৱালীজনীৰ পৰিয়ালে তেওঁৰ ওপৰত হেচা দিছিল আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ এজন যুৱকৰ সৈতে সম্পৰ্ক স্থিৰ কৰিছিল। তেওঁলোকে ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল। স্বামীৰ সৈতে শহুৰেকৰ ঘৰলৈ গৈ থাকোতে ৰাস্তাতে প্ৰেমিক বিকাশৰ সৈতে পৰা পলাই গৈছিল কইনা।

    ছোৱালীজনীৰ পৰিয়ালে তেওঁৰ ওপৰত হেচা দিছিল আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ এজন যুৱকৰ সৈতে সম্পৰ্ক স্থিৰ কৰিছিল। তেওঁলোকে ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল। স্বামীৰ সৈতে শহুৰেকৰ ঘৰলৈ গৈ থাকোতে ৰাস্তাতে প্ৰেমিক বিকাশৰ সৈতে পৰা পলাই গৈছিল কইনা।

    • Share this:
    ছত্তীশগড়ৰ কাঙ্কেৰত এগৰাকী কইনাই পৰিয়াল আৰু সমাজৰ সন্মুখত তেওঁৰ প্ৰেমিকৰ বাবে ঢাল হিচাপে থিয় দিছে। তেওঁৰ অৱতাৰ দেখি সকলোৱে তেওঁৰ ওচৰত নমস্কাৰ কৰিলে। এই পাৰিবাৰিক নাটকখনত, ছোৱালীজনীৰ দৰাজনেও সকলো গ্ৰহণ কৰিব লগা হৈছিল। অৱশ্যে, নাটকখন বহুদিন ধৰি চলিছিল, কিন্তু তাৰ পিছত প্ৰেমিক-প্ৰেমিকা এগৰাকী হৈ পৰিছিল। ইয়াৰ আগতে, কাঙ্কেৰ আৰক্ষীয়ে এই গোচৰটোত ছোৱালীজনীৰ প্ৰেমিকৰ বিৰুদ্ধে এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছিল, কিন্তু পিছত এৰি দিছিল।

    তথ্য অনুসৰি, আৰতি দান্তেৱাড়াৰ বাসিন্দা। বস্তাৰৰ বাকাৱান্দৰ বাসিন্দা বিকাশ গুপ্তাৰ সৈতে দীৰ্ঘদিন ধৰি তেওঁৰ সম্পৰ্ক আছে। তেওঁৰ পৰিয়াল তেওঁৰ বিবাহৰ বাবে সাজু নাছিল। ছোৱালীজনীৰ পৰিয়ালে তেওঁৰ ওপৰত হেচা দিছিল আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ এজন যুৱকৰ সৈতে সম্পৰ্ক স্থিৰ কৰিছিল। তেওঁলোকে ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল। এই ক্ষেত্ৰত পাকটো আহিছিল যেতিয়া আৰতিয়ে স্বামীৰ সৈতে শহুৰেকৰ ঘৰলৈ গৈ আছিল, কিন্তু ৰাস্তাতে প্ৰেমিক বিকাশৰ সৈতে ৰাজানাংদাওৰ মনপুৰৰ পৰা পলাই গৈছিল। এই কথা গম পোৱাৰ লগে লগে হুলস্থূল হৈছিল। পৰিয়ালটোৱে আৰক্ষীক অৱগত কৰিছিল আৰু ৭ ফেব্ৰুৱাৰীত, কাঙ্কেৰ আৰক্ষীয়ে তেওঁলোকক আটক কৰিছিল।

    আৰক্ষীৰ সন্মুখত পাৰিবাৰিক নাটক

    ৮ ফেব্ৰুৱাৰীত, গোচৰটোত ৰাস্তাৰ পৰা আৰক্ষী চকীলৈ পাৰিবাৰিক নাটক অব্যাহত থাকে আৰু আৰক্ষীয়ে ছোৱালীজনীক পৰিয়ালৰ হাতত গতাই দিয়ে। ইফালে, আৰতিৰ দৰাজনেও একেদিনাই আত্মীয়সকলৰ সৈতে কাঙ্কেৰ আৰক্ষী থানাত উপস্থিত হৈছিল। ছোৱালীজনীৰ মাক ইতিমধ্যে আত্মীয়সকলৰ সৈতে আৰক্ষী চকীত উপস্থিত আছিল। আনহাতে ছোৱালীজনীৰ প্ৰেমিকৰ ভায়েকো উপস্থিত হৈছিল। নাটকখন আৰক্ষীৰ সন্মুখত চলিছিল। ইফালে, আৰক্ষীয়ে প্ৰেমিক বিকাশৰ গোচৰটো নিষ্পত্তি কৰে আৰু তেওঁক আৰক্ষী থানাৰ বাহিৰত প্ৰেৰণ কৰে। যেতিয়া আৰক্ষীয়ে ছোৱালীজনীক সুধিছিল, তেওঁ এইটোও স্পষ্ট কৰিছিল যে তেওঁ প্ৰেমিকৰ সৈতে যাব। তেওঁৰ মাতৃয়েও আৰক্ষীক হয় বুলি কৈছিল।

    এনেদৰে প্ৰেমিকক ৰক্ষা কৰে

    যেতিয়া কইনাই প্ৰেমিকক বিচাৰি ওলাই আহিছিল তেওঁ দেখিলে যে দৰাৰ আত্মীয়সকলে বিকাশক আগুৰি আছে আৰু তেওঁক আক্ৰমণ কৰিব পাৰে। কিবা অপ্ৰীতিকৰ ঘটনা ঘটাৰ আগতে, তেওঁ প্ৰেমিকৰ আগত গৈ ঢালৰ দৰে থিয় হৈছিল। তেওঁ সকলোকে কৈছিল যে যদি বিকাশৰ কিবা হয়, তেওঁ কাকো এৰি নিদিব। তেওঁৰ অৱতাৰ দেখি সকলোৱে শান্ত হ'ল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: