• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ক'ৰোনাৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে এই খণ্ডত ওলাল বাম্পাৰ চাকৰি! ফ্ৰেচাৰসকলৰ চাহিদা আটাইতকৈ বেছি, সম্পূৰ্ণ বিৱৰণ

ক'ৰোনাৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে এই খণ্ডত ওলাল বাম্পাৰ চাকৰি! ফ্ৰেচাৰসকলৰ চাহিদা আটাইতকৈ বেছি, সম্পূৰ্ণ বিৱৰণ

ভ্ৰমণ আৰু পৰ্যটন উদ্যোগত চাকৰিৰ সুযোগ বৃদ্ধি পাইছে।

ভ্ৰমণ আৰু পৰ্যটন উদ্যোগত চাকৰিৰ সুযোগ বৃদ্ধি পাইছে।

ভ্ৰমণ আৰু পৰ্যটন উদ্যোগত চাকৰিৰ সুযোগ বৃদ্ধি পাইছে।

  • Share this:
যদি আপুনি চাকৰি বিচাৰি আছে, তেন্তে আপোনাৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। দেশত জুন-আগষ্ট মাহৰ পৰা ভ্ৰমণ আৰু পৰ্যটন খণ্ডত যথেষ্ট চাকৰি আহিছে। এই কথা এটা প্ৰতিবেদনে প্ৰকাশ কৰিছে। উক্ত প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এই সময়সীমাত ভ্ৰমণ আৰু পৰ্যটন উদ্যোগত চাকৰি ২৮ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে। ক'ৰোনা সময়ত, এই খণ্ডটো আটাইতকৈ বেছি প্ৰভাৱিত হৈছিল। এই সময়ছোৱাত বহুলোকে চাকৰি হেৰুৱাইছিল। একে সময়তে, বহুলোকে দৰমহা কৰ্তনৰ সন্মুখীন হ'ব লগা হৈছিল। এই খণ্ডটোত ছাঁটাইও যথেষ্ট পৰিমাণে আছিল।

ভ্ৰমণ আৰু পৰ্যটন উদ্যোগত চাকৰিৰ সুযোগ বৃদ্ধি পাইছে। পোনপটীয়া প্লেচমেণ্ট প্লেটফৰ্ম হীৰেক্টৰ 'জব ইণ্ডেক্স ৰিপ'ৰ্ট' অনুসৰি, ভ্ৰমণ আৰু পৰ্যটন খণ্ডত কভিদ-১৯ মহামাৰীৰ সময়ত ছাঁটাই আৰু দৰমহা হ্ৰাস হোৱা দেখা গৈছিল। হিৰেক্টৰ প্ৰতিবেদন ইয়াৰ প্লেটফৰ্মত বিভিন্ন উদ্যোগ আৰু চহৰত চাকৰিৰ তথ্য বা তথ্যৰ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। এপ্ৰিল-আগষ্টত চাকৰিৰ বিজ্ঞাপন বা তথ্য ২৮ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে বুলি প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে। মাহিলী ভিত্তিত, ই আঠ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে।

জুন-আগষ্টত চাকৰি বৃদ্ধি পাইছিল-

কভিদ-১৯ মহামাৰীৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস হোৱাৰ পিছত উদ্যোগটো ক্ৰমান্বয়ে পুনৰুজ্জীৱিত হোৱাৰ পথত আছে, ইয়াত কোৱা হৈছে। ই বৰ্তমান নিযুক্তি সম্পৰ্কীয় ইতিবাচক স্থিতি প্ৰতিফলিত কৰে। জুন-আগষ্টত পঞ্জীয়ন কৰা নতুন চাকৰিৰ হাৰ ১৬ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। প্ৰতিবেদনত দেখা গৈছে যে তিনি বছৰলৈকে অভিজ্ঞতা থকা ফ্ৰেচাৰ বা প্ৰৱেশ-পৰ্যায়ৰ পদবীৰ চাহিদাত যথেষ্ট বৃদ্ধি হৈছে।

হীৰেক্ট ইণ্ডিয়া গ্লোবেলৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া ৰাজ দাসে কয় যে মহামাৰীৰ দ্বাৰা উদ্ভৱ হোৱা প্ৰত্যাহ্বানৰ স্বত্বেও ভাৰতীয় ভ্ৰমণ আৰু পৰ্যটন উদ্যোগে এই বছৰ নিয়োগৰ ক্ষেত্ৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে। একে সময়তে, চৰকাৰ আৰু পৰ্যটন মন্ত্ৰালয়ে দেশৰ পৰ্যটন খণ্ডক শক্তিশালী কৰাৰ বাবে কেইবাটাও পদক্ষেপ ৰূপায়ণ কৰিছে, যি দেশৰ আতিথ্য আৰু ভ্ৰমণ খণ্ডত সমানে নিযুক্তি বৃদ্ধিত সহায় কৰিছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি