নিজৰ ধৰ্ম লুকুৱাই মুছলমান যুৱকে বিয়াৰ নামত প্ৰতাৰণা কৰিলে ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ শ্বুটাৰক!

ৰকিবুল হাছান নামৰ মুছলমান লোকজনে নিজক ৰঞ্জিত কোহলী বুলি পৰিচয় দি বিবাহ কৰাইছিল ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ শ্বুটাৰ ‘Tara Shahdeo’ক

News18-Assam
Updated:July 28, 2019, 5:37 PM IST
নিজৰ ধৰ্ম লুকুৱাই মুছলমান যুৱকে বিয়াৰ নামত প্ৰতাৰণা কৰিলে ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ শ্বুটাৰক!
ৰকিবুল হাছান নামৰ মুছলমান লোকজনে নিজক ৰঞ্জিত কোহলী বুলি পৰিচয় দি বিবাহ কৰাইছিল ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ শ্বুটাৰ ‘Tara Shahdeo’ক
News18-Assam
Updated: July 28, 2019, 5:37 PM IST
ঝাৰখণ্ডত নিজৰ প্ৰকৃত ধৰ্ম লুকুৱাই এগৰাকী মুছলমান যুৱকে বিয়াৰ নামত প্ৰতাৰণা কৰিলে ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ শ্বুটাৰ Tara Shahdeoক।  তথ্য অনুসৰি ৰকিবুল হাছান নামৰ এজন মুছলমান যুৱকে নিজক ৰঞ্জিত কোহলী বুলি পৰিচয় দি  বিবাহ কৰাইছিল ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ শ্বুটাৰ ‘Tara Shahdeo’ক। বিয়াৰ পিছত যেতিয়া প্ৰকৃত ৰহস্য পোহৰলৈ আহে তেতিয়া ৰকিবুলে তাৰাক ধৰ্ম সলনি কৰিবলৈ জোৰ কৰে, কিন্তু তাৰাই নিজৰ ধৰ্ম সলনি নকৰাৰ ফলত শাৰীৰিক আৰু মানসিক নিৰ্যাতন চলাই ৰকিবুলে। ফলত দুয়োৰে মাজত বিবাহ বিচ্ছেদ হয়। আৰু তাৰ পিছতেই পোহৰলৈ আহে প্ৰকৃত ৰহস্য।

ঘটনা সংঘটিত হৈছিল আজিৰ পৰা পাচঁ বছৰৰ আগতেই। Tara Shahdeo এ এই সংক্ৰান্তত ২০১৪ চনত ঝাৰখণ্ডৰ ৰাঁচীত ৰকিবুল হাছানৰ লগত বিবাহ বিচ্ছেদৰ আৱেদন কৰাৰ লগতে এনেদৰে মিছা কথাৰে বিবাহ কৰোৱাৰ বাবে ৰকিবুলৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰে। ২০১৫ চনত দুয়োটা গোচৰ চিবিআইৰ অধীনলৈ যায়। যোৱা জুনৰ ২৭ তাৰিখে চিবিআইৰ আদালতে Tara Shahdeo ৰ আৱেদনৰ ভিত্তিত তেওঁলোকৰ বিবাহ বিচ্ছেদক মঞ্জুৰ কৰে। কিন্তু বিবাহৰ নামত প্ৰতাৰণা কৰাৰ গোচৰ এতিয়াও আদালতৰ অধীনত আছে।

এতিয়া আদালতে হাছানক সহায় কৰা আৰু চাৰিজন লোকৰ বিৰুদ্ধেও ৰুজু কৰিছে গোচৰ। অহা ২৩ আগষ্ট দুয়োপক্ষৰ পৰা  গ্ৰহণ কৰা হ’ব ঘটনা সংক্ৰান্তত সাক্ষ্য।
আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি