உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • পুলৱামাত নিৰাপত্তাৰক্ষী আৰু সন্ত্ৰাসবাদীৰ মাজত সংঘৰ্ষ অব্যাহত, এজন সন্ত্ৰাসবাদী নিহত ...

    পুলৱামাত নিৰাপত্তাৰক্ষী আৰু সন্ত্ৰাসবাদীৰ মাজত সংঘৰ্ষ অব্যাহত, এজন সন্ত্ৰাসবাদী নিহত ...

    পুলৱামাত নিৰাপত্তাৰক্ষী-সন্ত্ৰাসবাদীৰ সংঘৰ্ষ অব্যাহত Photo-ANI

    পুলৱামাত নিৰাপত্তাৰক্ষী-সন্ত্ৰাসবাদীৰ সংঘৰ্ষ অব্যাহত Photo-ANI

    জম্মু-কাশ্মীৰত পুলৱামা জিলাত উগ্ৰপন্থী আৰু নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ মাজত সংঘৰ্ষ চলি আছে। অৱশ্যে, এই সময়ছোৱাত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে এজন সন্ত্ৰাসবাদীক হত্যা কৰিছে।

    • Share this:
    জম্মু-কাশ্মীৰত পুলৱামা জিলাত উগ্ৰপন্থী আৰু নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ মাজত সংঘৰ্ষ চলি আছে। অৱশ্যে, এই সময়ছোৱাত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে এজন সন্ত্ৰাসবাদীক হত্যা কৰিছে। পুলৱামাৰ দুজান গাঁৱত এনকাউণ্টাৰ চলি আছে বুলি আৰক্ষীয়ে জনাইছে। দৰাচলতে, নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে ইয়াত কিছুমান সন্ত্ৰাসবাদী লুকাই থকাৰ তথ্য পাইছিল, যাৰ পিছত সেনা আৰু আৰক্ষীৰ এটা যুটীয়া দলে অঞ্চলটো ঘেৰাও কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। অৱশ্যে, এই সময়ছোৱাত নিজকে আগুৰি থকা দেখি সন্ত্ৰাসবাদীয়ে নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ ওপৰত গুলীচালনা কৰে। একে সময়তে, মঙলবাৰে জম্মু-কাশ্মীৰৰ সোপোৰত নিৰাপত্তাৰক্ষী আৰু সন্ত্ৰাসবাদীৰ সৈতে এক সংঘৰ্ষও সংঘটিত হয়। এই সময়ছোৱাত, সুৰক্ষা বাহিনীয়ে এজন সন্ত্ৰাসবাদীক হত্যা কৰে। অৱশ্যে, এনকাউণ্টাৰ এতিয়াও চলি আছে।

    সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, সোপোৰৰ তুলিবাল অঞ্চলত সংঘৰ্ষ চলি আছে। কাশ্মীৰ জোনৰ আৰক্ষীয়ে এনকাউণ্টাৰটোৰ বিষয়ে টুইট কৰিছিল। তেতিয়াৰ পৰা, নিৰাপত্তাৰক্ষীয়েও প্ৰতিশোধমূলক গুলীবৰ্ষণ আৰম্ভ কৰিছে, সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ২০ দিনৰ ভিতৰত, নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে সন্ত্ৰাসবাদীৰ বিৰুদ্ধে ১৫ টা অভিযান চলাইছে। ইয়াৰ ভিতৰত ৭ জন পাকিস্তানী সন্ত্ৰাসবাদীকে ধৰি ২৭ জন সন্ত্ৰাসবাদী নিহত হয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: