• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Jaisalmerত সেনাৰ মিগ-২১ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত, ডিএনপি এলেকাত দুৰ্ঘটনা, পাইলট নিহত

Jaisalmerত সেনাৰ মিগ-২১ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত, ডিএনপি এলেকাত দুৰ্ঘটনা, পাইলট নিহত

শুকুৰবাৰে সন্ধিয়া জেছলমেৰত বায়ু সেনাৰ মিগ-২১ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হয়। ঘটনাটো চেম আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ বিদা গাঁৱত সংঘটিত হৈছিল বুলি কোৱা হৈছে। সূত্ৰই কৈছে যে বিমানখন গোদাৱন ব্ৰিডিং চেণ্টাৰ সুদাচাৰীৰ ওচৰত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছে। দুৰ্ঘটনাটোত পাইলটজনৰ মৃত্যু হয়।

শুকুৰবাৰে সন্ধিয়া জেছলমেৰত বায়ু সেনাৰ মিগ-২১ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হয়। ঘটনাটো চেম আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ বিদা গাঁৱত সংঘটিত হৈছিল বুলি কোৱা হৈছে। সূত্ৰই কৈছে যে বিমানখন গোদাৱন ব্ৰিডিং চেণ্টাৰ সুদাচাৰীৰ ওচৰত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছে। দুৰ্ঘটনাটোত পাইলটজনৰ মৃত্যু হয়।

শুকুৰবাৰে সন্ধিয়া জেছলমেৰত বায়ু সেনাৰ মিগ-২১ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হয়। ঘটনাটো চেম আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ বিদা গাঁৱত সংঘটিত হৈছিল বুলি কোৱা হৈছে। সূত্ৰই কৈছে যে বিমানখন গোদাৱন ব্ৰিডিং চেণ্টাৰ সুদাচাৰীৰ ওচৰত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছে। দুৰ্ঘটনাটোত পাইলটজনৰ মৃত্যু হয়।

  • Share this:
শুকুৰবাৰে সন্ধিয়া জেছলমেৰত বায়ু সেনাৰ মিগ-২১ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হয়। ঘটনাটো চেম আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ বিদা গাঁৱত সংঘটিত হৈছিল বুলি কোৱা হৈছে। সূত্ৰই কৈছে যে বিমানখন গোদাৱন ব্ৰিডিং চেণ্টাৰ সুদাচাৰীৰ ওচৰত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছে। দুৰ্ঘটনাটোত পাইলটজনৰ মৃত্যু হয়। জিলা উপায়ুক্ত আশীষ মোডীকে ধৰি প্ৰশাসন, আৰক্ষী আৰু অসামৰিক প্ৰতিৰক্ষা দল ঘটনাস্থলীলৈ ৰাওনা হৈছে। বিদা গাওঁ চেম চেণ্ড ড্য়ুন্সৰ পৰা প্ৰায় ১৬ কিলোমিটাৰ দূৰত।

সূত্ৰ অনুসৰি, যুঁজাৰু বিমানখন যি ঠাইত পৰিছে সেই ঠাইখন পাক সীমান্তৰ ওচৰত। তথ্য অনুসৰি, অঞ্চলটো সুদাচাৰী মৰুভূমি ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানত আছে। এই অঞ্চলটো সামৰিক নিয়ন্ত্ৰণত আছে, সেয়েহে কাকো তালৈ যাবলৈ দিয়া হোৱা নাই। বিমানখন প্ৰায় ৮.৩০ বজাত দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছিল। বিমানখন ইয়াৰ নিয়মীয়া উৰণত আছিল। দুৰ্ঘটনাস্থলী জেছলমেৰৰ পৰা প্ৰায় ৭০ কিলোমিটাৰ দূৰত।



Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি