• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দৰদী ন্যায়াধীশ! ন্যায়াধীশে আদালততেই পৰিশোধ কৰিলে ঋণ, আৱেগিক হৈ উচুপি উঠিল দৰিদ্ৰ বৃদ্ধ

দৰদী ন্যায়াধীশ! ন্যায়াধীশে আদালততেই পৰিশোধ কৰিলে ঋণ, আৱেগিক হৈ উচুপি উঠিল দৰিদ্ৰ বৃদ্ধ

ন্যায়াধীশে আদালততেই পৰিশোধ কৰিলে ঋণ, আৱেগিক হৈ উচুপি উঠিল দৰিদ্ৰ বৃদ্ধ

ন্যায়াধীশে আদালততেই পৰিশোধ কৰিলে ঋণ, আৱেগিক হৈ উচুপি উঠিল দৰিদ্ৰ বৃদ্ধ

কন্যাৰ বিয়াত খৰচ কৰি বৃদ্ধজন ঋণত পৰিছিল। বৃদ্ধজনে লগত ৫ হাজাৰ টকা লৈ আহিছিল। লগত অহা এজন যুৱকে তিনি হাজাৰ টকা আৰু বাকী জিলা ন্যায়াধীশে তেওঁৰ হৈ ১০ হাজাৰ টকা দিলে।

  • Share this:
ন্যায়িক সেৱাৰ লগত জড়িত লোকসকল সাধাৰণতে সাধাৰণ মানুহৰ দৃষ্টিত কঠোৰ আৰু নিৰ্মম। কিন্তু জাহানাবাদৰ জিলা ন্যায়াধীশ ৰাকেশ কুমাৰ সিঙে এনে এটা কাম কৰিলে যি ৰাইজৰ মাজত চৰ্চাৰ বিষয় হৈ পৰিছে। আচলতে এজন বৃদ্ধ ব্যক্তিয়ে ১৮ হাজাৰ ঋণ বেংকক ঘূৰাই দিব লগা হৈছিল। ৰাষ্ট্ৰীয় লোক আদালতৰ কাষ চাপি বৃদ্ধজনে কয় যে তেওঁৰ হাতত ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ ধন নাই।

কন্যাৰ বিয়াত খৰচ কৰি বৃদ্ধজন ঋণত পৰিছিল। বৃদ্ধজনে লগত ৫ হাজাৰ টকা লৈ আহিছিল। লগত অহা এজন যুৱকে তিনি হাজাৰ টকা আৰু বাকী জিলা ন্যায়াধীশে তেওঁৰ হৈ ১০ হাজাৰ টকা দিলে। বিচাৰকৰ দয়া আৰু সহানুভূতিয়ে ঋণীজনৰ অন্তৰ চুই গ'ল। আৱেগিক হৈ বৃদ্ধজনে দুচকুৰ পৰা ওলোৱা চকুলো ৰোধ কৰিব নোৱাৰিলে। ন্যায়াধীশে এই সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া অস্বীকাৰ কৰিলেও দৰিদ্ৰ বৃদ্ধজনে তেওঁক যাঁচিলে অলেখ কৃতজ্ঞতা।

শনিবাৰে জাহানাবাদ ক’ৰ্ট অৱ কণ্ডাক্টত আয়োজন কৰা হয় ৰাষ্ট্ৰীয় লোক আদালত। এই সন্দৰ্ভত জিলা আইন সেৱা প্ৰাধিকৰণৰ অধ্যক্ষ তথা সহ জিলা ন্যায়াধীশ ৰাকেশ কুমাৰ সিঙৰ নিৰ্দেশত ন্যায়পালিকাত বিষয়টো নিষ্পত্তি কৰিবলৈ ১৬খন ন্যায়িক বিচাৰপীঠ গঠন কৰা হয়। শনিবাৰে বিহাৰৰ প্ৰায় আটাইকেইখন জিলাতে এনে গোচৰ নিষ্পত্তি হয় যদিও ন্যায়াধীশৰ দ্বাৰা দৰিদ্ৰ লোকৰ সহায়ে বাতৰিৰ শিৰোনামা দখল কৰে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি