• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Money Laundering Case: জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেজলৈ আদালতৰ চমন; ২৬ ছেপ্টেম্বৰত আদালতত হাজিৰ হ’বলৈ নিৰ্দেশ

Money Laundering Case: জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেজলৈ আদালতৰ চমন; ২৬ ছেপ্টেম্বৰত আদালতত হাজিৰ হ’বলৈ নিৰ্দেশ

ইডিয়ে এক বিবৃতিত কৈছে যে তদন্তৰ সময়ত পোহৰলৈ আহিছে যে সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰে ধন দাবীকে ধৰি অপৰাধমূলক কাৰ্যকলাপৰ পৰা পোৱা ধনৰ পৰা জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেজক ৫.৭১ কোটি টকাৰ উপহাৰ দিছিল।

ইডিয়ে এক বিবৃতিত কৈছে যে তদন্তৰ সময়ত পোহৰলৈ আহিছে যে সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰে ধন দাবীকে ধৰি অপৰাধমূলক কাৰ্যকলাপৰ পৰা পোৱা ধনৰ পৰা জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেজক ৫.৭১ কোটি টকাৰ উপহাৰ দিছিল।

ইডিয়ে এক বিবৃতিত কৈছে যে তদন্তৰ সময়ত পোহৰলৈ আহিছে যে সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰে ধন দাবীকে ধৰি অপৰাধমূলক কাৰ্যকলাপৰ পৰা পোৱা ধনৰ পৰা জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেজক ৫.৭১ কোটি টকাৰ উপহাৰ দিছিল।

  • Share this:
মহাপ্ৰবঞ্চক সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰৰ সৈতে জড়িত ধন সৰবৰাহৰ গোচৰত সাঙোৰ খাই পৰা বলীউডৰ অভিনেত্ৰী জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেছৰ বিৰুদ্ধে দাখিল কৰা পৰিপূৰক অভিযোগ নামাক বুধবাৰে পাটিয়ালা হাউছ আদালতে তদাৰক কৰে। আদালতে জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেজক চমন জাৰি কৰি ২৬ ছেপ্টেম্বৰত হাজিৰ হ’বলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে। ইয়াৰ লগতে আদালতে ইডিক চাৰ্জশ্বীটৰ কপি জেকলিনৰ অধিবক্তাক গতাই দিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে।

ইতিমধ্যে প্ৰবৰ্তন সঞ্চালকালয়ে সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰৰ বিৰুদ্ধে দুখন পৰিপূৰক অভিযোগনামা দাখিল কৰিছে। এই গোচৰত সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰকে ধৰি সকলো অভিযুক্তই ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সিঙৰ জৰিয়তে পাটিয়ালা হাউছ আদালতত হাজিৰ হৈছিল। একে সময়তে অভিনেত্ৰী জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেজে এখন ছবিৰ শ্বুটিঙৰ বাবে পোলেণ্ডলৈ যাবলৈ আদালতৰ পৰা অনুমতি বিচাৰিছিল, যিটো আদালতে নাকচ কৰিছে।

ইয়াৰ পূৰ্বে ইডিয়ে জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেজৰ ৭ কোটি ২৭ লাখ টকাৰ সম্পত্তি সংলগ্ন কৰিছিল, যাৰ ফলত তেওঁ এই গোটেই গোচৰটোত অভিযুক্ত হৈ পৰিছিল। ইয়াৰ উপৰিও মহাঠগ সুকেশে জেকলিনক বহুমূলীয়া উপহাৰ আৰু নগদ ৭.৭ কোটি টকা দিয়াৰো অভিযোগ উত্থাপন হৈছে।

ইডিয়ে এক বিবৃতিত কৈছে যে তদন্তৰ সময়ত পোহৰলৈ আহিছে যে সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰে ধন দাবীকে ধৰি অপৰাধমূলক কাৰ্যকলাপৰ পৰা পোৱা ধনৰ পৰা জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেজক ৫.৭১ কোটি টকাৰ উপহাৰ দিছিল। সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰে তেওঁৰ দীৰ্ঘদিনীয়া সহযোগীৰ জৰিয়তে এই উপহাৰসমূহ দিছিল আৰু এই গোচৰত পিংকি ইৰাণীৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ উত্থাপন কৰিছিল। সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় হাৱালা অপাৰেটৰ অবতাৰ সিং কোচহৰৰ জৰিয়তে জেকলিন ফাৰ্নাণ্ডেছৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক ১,৭২,৯১৩ মাৰ্কিন ডলাৰ আৰু ২,৬৭,৪০ মাৰ্কিন ডলাৰ প্ৰদান কৰিছিল।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি