• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • YOGA DAY: হাড় কঁপোৱা জাৰত ১৮,০০০ ফুট উচ্চতাত দেশৰ ITBP জোৱানে কৰিলে যোগ, ভিডিঅ' ভাইৰেল

YOGA DAY: হাড় কঁপোৱা জাৰত ১৮,০০০ ফুট উচ্চতাত দেশৰ ITBP জোৱানে কৰিলে যোগ, ভিডিঅ' ভাইৰেল

ভিডিঅ'টোত দেখা গৈছে জোৱানগৰাকীয়ে খালি গাৰে শূন্যৰ তলৰ তাপমাত্ৰাত যোগাসন কৰিছে।

ভিডিঅ'টোত দেখা গৈছে জোৱানগৰাকীয়ে খালি গাৰে শূন্যৰ তলৰ তাপমাত্ৰাত যোগাসন কৰিছে।

ভিডিঅ'টোত দেখা গৈছে জোৱানগৰাকীয়ে খালি গাৰে শূন্যৰ তলৰ তাপমাত্ৰাত যোগাসন কৰিছে।

  • Share this:

আজি আছিল আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যোগ দিৱস। দেশে–বিদেশে নানা ব্যক্তি তথা প্ৰতিষ্ঠানে এই যোগ দিৱস পালন কৰে। ভাৰতৰ উদ্যোগত আৰম্ভ হোৱা এই বিশেষ দিনটোক লৈ বিশ্বৰ বিভিন্ন দেশত যথেষ্ট উৎসাহ আছে। এই অনুষ্ঠান ইণ্ডো-তিবেটান সীমান্ত আৰক্ষী (ITBP)য়েও লাডাখৰ গালৱান উপত্যকা আৰু চীন সীমান্তৰ ওচৰৰ পাংগং তচো (Pangong Tso) হ্ৰদৰ পাৰত পালন কৰিছিল। ইণ্ডো-তিবেটান সীমান্ত আৰক্ষীৰ এগৰাকী জোৱানে শুকুলা বৰফৰ মাজত যোগাসন কৰা এটা ভিডিঅ' পোহৰলৈ আহে, যি ইতিমধ্যে ভাইৰেল হৈছে আৰু জোৱানগৰাকীক প্ৰশংসাৰে উপচাই দিছে। ভিডিঅ'টোত দেখা গৈছে জোৱানগৰাকীয়ে খালি গাৰে শূন্যৰ তলৰ তাপমাত্ৰাত যোগাসন কৰিছে।





আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যোগ দিৱস উপলক্ষে আইটিবিপিৰ এই জোৱানে লাডাখত ১৮,০০০ ফুট উচ্চতাত সূৰ্য নমস্কাৰ কৰা বুলি কোৱা হৈছে। দেশৰ ৰাজনীতিবিদ, ক্ৰীড়া আৰু বলীউডৰ বহুতো ডাঙৰ ব্যক্তিয়ে ভাৰতত যোগ কৰিছিল। কিন্তু ইয়াৰ মাজতে জোৱানগৰাকীৰ যোগ চৰ্চাই বিশেষ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰে।

Published by:Gautam Barman
First published: