• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মুখ্যমন্ত্ৰীসকলৰ সৈতে বৈঠকত উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ প্ৰতিখন ৰাজ্যক স্বাস্থ্যখণ্ডৰ আন্তঃগাঁথনি আৰু অধিক শক্তিশালী কৰাৰ পৰামৰ্শ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ

মুখ্যমন্ত্ৰীসকলৰ সৈতে বৈঠকত উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ প্ৰতিখন ৰাজ্যক স্বাস্থ্যখণ্ডৰ আন্তঃগাঁথনি আৰু অধিক শক্তিশালী কৰাৰ পৰামৰ্শ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ

উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত কোভিডৰ স্থিতি পৰ্যালোচনা কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে পৰীক্ষা আৰু চিকিৎসা সম্পৰ্কীয় আন্তঃগাঁথনি উন্নত কৰি আমি আগবাঢ়িব লাগিব।

উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত কোভিডৰ স্থিতি পৰ্যালোচনা কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে পৰীক্ষা আৰু চিকিৎসা সম্পৰ্কীয় আন্তঃগাঁথনি উন্নত কৰি আমি আগবাঢ়িব লাগিব।

উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত কোভিডৰ স্থিতি পৰ্যালোচনা কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে পৰীক্ষা আৰু চিকিৎসা সম্পৰ্কীয় আন্তঃগাঁথনি উন্নত কৰি আমি আগবাঢ়িব লাগিব।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয় যে ক'ৰোনাৰ তৃতীয় ঢৌ বন্ধ কৰাটো আমাৰ দায়িত্ব। আমি ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ প্ৰতিটো প্ৰকাৰৰ ওপৰতো নজৰ ৰাখিব লাগিব, প্ৰধানমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয়। বিশেষজ্ঞসকলে নিৰন্তৰ অধ্যয়ন কৰি আছে যে পৰিৱৰ্তনৰ পিছত ই কিমান কি হ'ব। এনে পৰিস্থিতিত প্ৰতিৰোধ আৰু চিকিৎসা গুৰুত্বপূৰ্ণ। মোডীয়ে কয় যে ক'ৰোনাই পৰ্যটন, বাণিজ্য আৰু ব্যৱসায়ক যথেষ্ট প্ৰভাৱিত কৰিছে। কিন্তু আজি মই জোৰ দিম যে পাহাৰীয়া ষ্টেচনবোৰত, বজাৰত mask পিন্ধা অবিহনে, ভিৰ কৰাটো সঠিক নহয়।

তেওঁ কয় যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে চলাই থকা "সকলোৰে বাবে ভেকছিন-বিনামূলীয়া ভেকছিন" অভিযান উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত সমানে গুৰুত্বপূৰ্ণ। তৃতীয় ঢৌৰ সৈতে প্ৰতিযোগিতা কৰিবলৈ আমি টিকাকৰণ প্ৰক্ৰিয়াটো দ্ৰুত কৰি ৰাখিব লাগিব।

উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত কোভিডৰ স্থিতি পৰ্যালোচনা কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে পৰীক্ষা আৰু চিকিৎসা সম্পৰ্কীয় আন্তঃগাঁথনি উন্নত কৰি আমি আগবাঢ়িব লাগিব। কেবিনেটে শেহতীয়াকৈ ২৩,০০০ কোটি টকাৰ নতুন পেকেজত অনুমোদন জনাইছে। এই পেকেজে উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ প্ৰতিখন ৰাজ্যক তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যখণ্ডৰ আন্তঃগাঁথনি শক্তিশালী কৰাত সহায় কৰিব।

প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে ক'ৰোনা সংক্ৰমণ প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ আমি সূক্ষ্ম স্তৰত অধিক কঠোৰ পদক্ষেপ ল'ব লাগিব। ই দায়বদ্ধতা নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰে। আমি ক্ষুদ্ৰ-তত্বাৱধান খণ্ডৰ ওপৰত সম্পূৰ্ণ গুৰুত্ব দিব লাগিব। যোৱা ১.৫ বছৰত আমি লাভ কৰা অভিজ্ঞতাবোৰ সম্পূৰ্ণৰূপে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। তেওঁ কয় যে সমগ্ৰ দেশে, বিশেষকৈ আমাৰ স্বাস্থ্য কৰ্মীসকলে তেওঁলোকৰ দায়িত্ব পালনৰ বাবে যোৱা ডেৰ বছৰ ধৰি কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি আহিছে। উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ ভৌগোলিক প্ৰত্যাহ্বানস্বত্বেও পৰীক্ষা আৰু চিকিৎসাৰ পৰা টিকাকৰণলৈকে আন্তঃগাঁথনি সৃষ্টি কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: