• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দেশত কোৰোণাৰ তৃতীয় ঢৌৰ আশংকা, গুৰুতৰ ৰোগীৰ বাবে বিশেষ গোট গঠনৰ আহ্বান ISCCMৰ

দেশত কোৰোণাৰ তৃতীয় ঢৌৰ আশংকা, গুৰুতৰ ৰোগীৰ বাবে বিশেষ গোট গঠনৰ আহ্বান ISCCMৰ

অধিৱেশনত ৪৫০ৰো অধিক চিকিৎসক, বিশেষজ্ঞ, নাৰ্ছ আৰু টেকনিচিয়ানে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল।

অধিৱেশনত ৪৫০ৰো অধিক চিকিৎসক, বিশেষজ্ঞ, নাৰ্ছ আৰু টেকনিচিয়ানে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল।

অধিৱেশনত ৪৫০ৰো অধিক চিকিৎসক, বিশেষজ্ঞ, নাৰ্ছ আৰু টেকনিচিয়ানে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল।

  • Share this:

ইণ্ডিয়ান ছ'চাইটী ফৰ ক্ৰিটিকেল কেয়াৰ মেডিচিনে (ISCCM) শনিবাৰে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰক প্ৰশিক্ষিত কৰ্মচাৰীৰে সজ্জিত আৰু সম্পূৰ্ণৰূপে কাৰ্যক্ষম গুৰুত্বপূৰ্ণ 'ৰোগী যত্ন গোট' স্থাপন কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে। এই অনুৰোধ জনাইছে কোভিড-১৯ৰ তৃতীয় ঢৌৰ আশংকাত।


সংস্থাটোৱে ইয়াৰ ২৮তম প্ৰতিষ্ঠা দিৱস উদযাপন কৰিবলৈ দুদিনীয়া গৱেষণা সন্মিলনৰ আয়োজন কৰিছিল, যাৰ উদ্দেশ্য হৈছে অদূৰ ভৱিষ্যতে ভাৰতীয় চিকিৎসকসকলক ক্লিনিকেল গৱেষণাৰ শীৰ্ষস্থানলৈ অনা।


আইএছচিচিএমে এক বিবৃতিত কয় যে অধিৱেশনখনে চিকিৎসালয়সমূহত গুৰুতৰ ৰোগীৰ যত্নৰ বাবে কোনো গোটৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে, যি সংকটজনক পৰিস্থিতিত থকা ৰোগীসকলক সুৰক্ষা দিয়াত জীৱনৰেখা হিচাপে কাম কৰিব পাৰে আৰু তাত দক্ষ চিকিৎসা কৰ্মী আৰু কাৰিকৰীভাৱে আপডেট লোকৰ প্ৰয়োজন হয়।


বিবৃতি অনুসৰি, অধিৱেশনত ৪৫০ৰো অধিক চিকিৎসক, বিশেষজ্ঞ, নাৰ্ছ আৰু টেকনিচিয়ানে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। আইএছচিচিএমৰ অধ্যক্ষ ড০ দীপক গোভিলে কয়, ''দেশত গুৰুতৰ ৰোগীৰ যত্নৰ বাবে বিশেষজ্ঞ, নাৰ্ছ আৰু টেকনিচিয়ানৰ যথেষ্ট অভাৱ আছে, যিয়ে মহামাৰীৰ সময়ত মুকলিকৈ ওলাই আহিব পাৰে।'' তেওঁ কয় যে ''সাধাৰণ মানুহৰ বাবেও এনে সুবিধা সুলভ কৰাটো অতি জৰুৰী।''

Published by:Gautam Barman
First published: