• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • International Flights: কাইলৈৰ পৰা দেশত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমান সেৱা আৰম্ভ, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে যাত্ৰীসকলক দিলে এই ডাঙৰ সকাহ ! প্ৰয়োজনীয় তথ্যসমূহ জানক ...

International Flights: কাইলৈৰ পৰা দেশত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমান সেৱা আৰম্ভ, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে যাত্ৰীসকলক দিলে এই ডাঙৰ সকাহ ! প্ৰয়োজনীয় তথ্যসমূহ জানক ...

Corona মহামাৰীৰ বাবে ২০২০ চনৰ মাৰ্চমাহৰ পৰা বন্ধ হৈ থকা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমান (International Flights) সেৱা কাইলৈৰ পৰা অৰ্থাৎ ২৭ মাৰ্চৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। ইয়াৰ পূৰ্বে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বিমানবন্দৰ আৰু বিমানত বিদ্যমান Covid-19 নিয়মত কেইবাটাও শিথিলতা ঘোষণা কৰিছে।

Corona মহামাৰীৰ বাবে ২০২০ চনৰ মাৰ্চমাহৰ পৰা বন্ধ হৈ থকা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমান (International Flights) সেৱা কাইলৈৰ পৰা অৰ্থাৎ ২৭ মাৰ্চৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। ইয়াৰ পূৰ্বে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বিমানবন্দৰ আৰু বিমানত বিদ্যমান Covid-19 নিয়মত কেইবাটাও শিথিলতা ঘোষণা কৰিছে।

Corona মহামাৰীৰ বাবে ২০২০ চনৰ মাৰ্চমাহৰ পৰা বন্ধ হৈ থকা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমান (International Flights) সেৱা কাইলৈৰ পৰা অৰ্থাৎ ২৭ মাৰ্চৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। ইয়াৰ পূৰ্বে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বিমানবন্দৰ আৰু বিমানত বিদ্যমান Covid-19 নিয়মত কেইবাটাও শিথিলতা ঘোষণা কৰিছে।

  • Share this:
Corona মহামাৰীৰ বাবে ২০২০ চনৰ মাৰ্চমাহৰ পৰা বন্ধ হৈ থকা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমান (International Flights) সেৱা কাইলৈৰ পৰা অৰ্থাৎ ২৭ মাৰ্চৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। ইয়াৰ পূৰ্বে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বিমানবন্দৰ আৰু বিমানত বিদ্যমান Covid-19 নিয়মত কেইবাটাও শিথিলতা ঘোষণা কৰিছে।

অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰালয়ৰ নতুন নিয়ম অনুসৰি, কেবিন ক্ৰু সদস্যসকলে এতিয়া ব্যক্তিগত সুৰক্ষা সঁজুলি (PPE) কিট পিন্ধাৰ প্ৰয়োজন নাই আৰু বিমানবন্দৰত নিৰাপত্তা কৰ্মীয়ে প্ৰয়োজন হ'লে যাত্ৰীসকলৰ তালাচী পুনৰ আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

চৰকাৰে ঘোষণা কৰিছে যে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানত চিকিৎসাজনিত জৰুৰী কালীন অৱস্থাৰ বাবে এয়াৰলাইনসমূহেও ৩ খন আসন খালী ৰাখিব নালাগে। কেন্দ্ৰই বিমান পৰিচালনাৰ উন্নত পৰিচালনাৰ সুবিধাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এই নিয়মবোৰ শিথিল কৰিছে। অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰালয়ে ইয়াৰ নিৰ্দেশত কৈছিল যে উচ্চ-স্তৰৰ টিকাকৰণৰ লগতে দেশত ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ সংখ্যা হ্ৰাস হৈ আছে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে অৱশ্যে কৈছে যে, বিমানবন্দৰত আৰু বিমানৰ সময়ত মুখৰ মাস্ক আৰু হাতৰ পৰিচ্ছন্নতা, চেনিটাইজাৰ ব্যৱহাৰ কৰাটো এতিয়াও বাধ্যতামূলক। বিমান কোম্পানীটোৱে বিমানখনৰ সুৰক্ষাৰ কাৰণবোৰ মনত ৰাখি কিছুমান অতিৰিক্ত পিপিই কিট, চেনিটাইজাৰ আৰু এন-95 মাস্ক কঢ়িয়াই নিব পাৰে। এইবোৰ যাত্ৰীৰ লগতে বিমানকৰ্মচাৰীৰ যিকোনো লোকৰ সংক্ৰমণ সম্পৰ্কীয় ক্ষেত্ৰত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

ভাৰতীয় বিমান বজাৰ এতিয়া অমিক্ৰন প্ৰকাৰৰ বাবে আৰোপ কৰা প্ৰতিবন্ধকতাৰ ফলত হোৱা মন্দাৱস্থাৰ পৰা ওলাই আহিছে। দৰাচলতে, জানুৱাৰীত, কোৰোনা সংক্ৰমণৰ ক্ষেত্ৰত ভ্ৰমণ নিষেধাজ্ঞা বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে, এয়াৰ লাইন কোম্পানীৰ চলাচল পুনৰ বন্ধ কৰা হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: