உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • IT খণ্ডৰ কোম্পানী Infosysএ ৰাছিয়াত ইয়াৰ সকলো কাৰ্যালয় বন্ধ কৰিব: Report

    IT খণ্ডৰ কোম্পানী Infosysএ ৰাছিয়াত ইয়াৰ সকলো কাৰ্যালয় বন্ধ কৰিব: Report

    IT খণ্ডৰ কোম্পানী Infosys ৰাছিয়াত ইয়াৰ সকলো কাৰ্যালয় বন্ধ কৰিব। ব্ৰিটিছ সংবাদ মাধ্যমে কোম্পানীটোৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক এন আৰ নাৰায়ণ মূৰ্তিৰ জোঁৱাই ঋষি সুনকৰ বিৰুদ্ধে ভ্লাদিমিৰ পুটিনৰ শাসনৰ পৰা লাভজনক হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে।

    IT খণ্ডৰ কোম্পানী Infosys ৰাছিয়াত ইয়াৰ সকলো কাৰ্যালয় বন্ধ কৰিব। ব্ৰিটিছ সংবাদ মাধ্যমে কোম্পানীটোৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক এন আৰ নাৰায়ণ মূৰ্তিৰ জোঁৱাই ঋষি সুনকৰ বিৰুদ্ধে ভ্লাদিমিৰ পুটিনৰ শাসনৰ পৰা লাভজনক হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে।

    IT খণ্ডৰ কোম্পানী Infosys ৰাছিয়াত ইয়াৰ সকলো কাৰ্যালয় বন্ধ কৰিব। ব্ৰিটিছ সংবাদ মাধ্যমে কোম্পানীটোৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক এন আৰ নাৰায়ণ মূৰ্তিৰ জোঁৱাই ঋষি সুনকৰ বিৰুদ্ধে ভ্লাদিমিৰ পুটিনৰ শাসনৰ পৰা লাভজনক হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে।

    • Share this:
    IT খণ্ডৰ কোম্পানী Infosys ৰাছিয়াত ইয়াৰ সকলো কাৰ্যালয় বন্ধ কৰিব। ব্ৰিটিছ সংবাদ মাধ্যমে কোম্পানীটোৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক এন আৰ নাৰায়ণ মূৰ্তিৰ জোঁৱাই ঋষি সুনকৰ বিৰুদ্ধে ভ্লাদিমিৰ পুটিনৰ শাসনৰ পৰা লাভজনক হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে। ঋষি ব্ৰিটেইনৰ চেঞ্চেলৰ।

    সূত্ৰৰ উদ্ধৃতি দি বিবিচিয়ে দাবী কৰিছে যে ইনফোচিছে ইয়াৰ মস্কোস্থিত কৰ্মচাৰীসকলক আন ঠাইত কাম বিচাৰিবলৈ কৈছে।

    ইয়াৰ আগতে ইনফোচিছে স্থানীয় উদ্যোগসমূহৰ সৈতে কোনো সক্ৰিয় ব্যৱসায়িক সম্পৰ্ক থকাৰ কথা অস্বীকাৰ কৰি কয় যে কোম্পানীটোৱে ইউক্ৰেইনত যুদ্ধত নিহতসকলৰ বাবে সাহায্যৰ বাবে ১ নিযুত ডলাৰৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিল।

    ঋষিয়ে নাৰায়ণ মূৰ্তিৰ জীয়ৰী অক্ষতা মূৰ্তিৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছে। এইটো কোৱা হৈছে যে অক্ষতা মূৰ্তিৰ ওচৰত ইনফোচিছৰ ৪০০ মিলিয়ন পাউণ্ডতকৈও অধিক শ্বেয়াৰ আছে। অৱশ্যে, ঋষিয়ে প্ৰতিবেদনবোৰ অস্বীকাৰ কৰিছে।

    প্ৰায় ৫০ খন দেশত উপস্থিতি থকা ভাৰতৰ অন্যতম বৃহৎ কোম্পানী, ইনফোচিছে ২০১৬ চনত মস্কোত এটা অভিযান্ত্ৰিক কেন্দ্ৰ স্থাপন কৰিছিল। কোৱা হয় যে তাত ১০০ জন মানুহে কাম কৰি আছে। ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইন আক্ৰমণ কৰাৰ পিছত, বহুতো তথ্য প্ৰযুক্তি প্ৰতিষ্ঠানে দেশখনত তেওঁলোকৰ কাৰ্যকলাপ স্থগিত ৰাখে। কিন্তু ইনফোচিছে কৈছে যে উকিয়ে তাত এটা সৰু দলৰ সৈতে কাম কৰি আছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: