• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • মুৰ্গীক লৈ বিতুষ্ট এজন প্ৰখ্যাত কৰ্কট ৰোগ বিশেষজ্ঞ, আৰক্ষী থানাত দাখিলে কৰিলে এজাহাৰ

মুৰ্গীক লৈ বিতুষ্ট এজন প্ৰখ্যাত কৰ্কট ৰোগ বিশেষজ্ঞ, আৰক্ষী থানাত দাখিলে কৰিলে এজাহাৰ

মুৰ্গীক লৈ বিতুষ্ট এজন প্ৰখ্যাত কৰ্কট ৰোগ বিশেষজ্ঞ, আৰক্ষী থানাত দাখিলে কৰিলে এজাহাৰ

মুৰ্গীক লৈ বিতুষ্ট এজন প্ৰখ্যাত কৰ্কট ৰোগ বিশেষজ্ঞ, আৰক্ষী থানাত দাখিলে কৰিলে এজাহাৰ

ডাঃ আলোক মোদীয়ে পলাছিয়া আৰক্ষী থানাত এজাহাৰ দাখিল কৰিছে। অভিযোগত উল্লেখ কৰিছে যে তেওঁৰ ঘৰৰ চুবুৰীত বসবাস কৰা পৰিয়ালটোৱে মুৰ্গী আৰু কুকুৰ পালন কৰিছে। প্ৰায়ে ৰাতিপুৱা মুৰ্গীৰ ডাকত সাৰ পায়, আৰু দিনত কাম কৰাত অসুবিধা পায়।

  • Share this:
মধ্যপ্ৰদেশৰ ইন্দোৰত আৰক্ষীৰ সন্মুখত আহিছে এক অদ্ভুত আৰু আচৰিত অভিযোগ। অভিযোগকাৰীজনো সাধাৰণ নাগৰিক নহয় প্ৰখ্যাত চিকিৎসক। অভিযোগ যে মুৰ্গীয়ে তেওঁক অশান্তি দিছে। মুৰ্গীটো তেওঁৰ প্ৰতিবেশীৰ। গোটেই বিষয়টো কি জানিবলৈ এই খবৰটো পঢ়ক।

তেওঁলোকৰ ব্যস্ত জীৱনত চিকিৎসকসকলে প্ৰায়ে দিনে-নিশাই ৰোগীৰ সেৱাত থাকে। যাৰ বাবে তেওঁৰ টোপনি ঠিক নহয়। গভীৰ নিশা ঘৰ পাই আৰু ৰাতিপুৱা জিৰণি লয়। সেয়ে তেওঁৰ টোপনিও সম্পূৰ্ণ নহয়। যদি কোনোবাই এনে পৰিস্থিতিত অশান্তিৰ সৃষ্টি কৰে তেন্তে অশান্তি হয়।

টোপনি বিঘ্নিত কৰে মুৰ্গীয়ে

ঘটনাটো পেলাচিয়া অঞ্চলৰ। ইয়াতেই বাস কৰে প্ৰখ্যাত কৰ্কট ৰোগ বিশেষজ্ঞ ডাঃ আলোক মোডী। মহানগৰীখনৰ বিখ্যাত চিকিৎসালয়কে ধৰি ক্লিনিকসমূহত উপস্থিত থাকে তেওঁ। তেওঁৰ সৈতে অপাৰেচনৰ বাবেও এপইণ্টমেণ্ট নিৰ্ধাৰণ কৰা থাকে। বহু সময়ত জৰুৰী অৱস্থাত ৰোগী আহি পোৱাৰ সময়তো ৰাতি চিকিৎসালয়লৈ যাবলগীয়া হয়। ব্যস্ততাৰ বাবে তেওঁ গভীৰ নিশা বা পুৱাৰ ভাগত ঘৰ পাবলৈ সক্ষম হয়। অসুবিধাটো হ’ল তেওঁৰ ওচৰ-চুবুৰীয়াই ৰখা মুৰ্গীয়ে তেওঁক অশান্তি দিছে। মুৰ্গীবোৰে ৰাতিপুৱাই ডাক দিবলৈ আৰম্ভ কৰে। ইয়াৰ ফলত চিকিৎসকজনৰ টোপনি বিঘ্নিত হয়। ডাঃ মোদীয়ে বহুবাৰ চুবুৰীয়াৰ লগত কথা পাতিছিল যদিও কোনো সমাধান পোৱা নগ’ল, গতিকে এতিয়া চিকিৎসকজনে আৰক্ষীক অভিযোগ দিছে।

প্ৰথমে পৰামৰ্শ তাৰ পিছত কাৰ্য্য

ডাঃ আলোক মোদীয়ে পলাছিয়া আৰক্ষী থানাত এজাহাৰ দাখিল কৰিছে। অভিযোগত উল্লেখ কৰিছে যে তেওঁৰ ঘৰৰ চুবুৰীত বসবাস কৰা পৰিয়ালটোৱে মুৰ্গী আৰু কুকুৰ পালন কৰিছে। প্ৰায়ে ৰাতিপুৱা মুৰ্গীৰ ডাকত সাৰ পায়, আৰু দিনত কাম কৰাত অসুবিধা পায়। আবেদনখনত লেখাটোক গুৰুত্বসহকাৰে লৈ নিৰ্দেশনা দিছে পালাছিয়া আৰক্ষী থানাই। প্ৰথম পৰ্যায়ত পৰিয়ালটোক পতিয়ন নিয়াবলৈ নিৰ্দেশ দিছে থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়াই। ইয়াৰ লগতে যদি বিধিগত সতৰ্কবাণীৰ পিছতো পৰিয়ালটোৱে সন্মতি নিদিয়ে তেন্তে ৰাজহুৱা উপদ্ৰৱত ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি