• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ৰসগোল্লাৰ বাবে এক ডজন ৰেল বাতিল, ১০০ খন ৰেলৰ বাবে ৰেলপথ সলনি ! সম্পূৰ্ণ কাহিনী জানক ...

ৰসগোল্লাৰ বাবে এক ডজন ৰেল বাতিল, ১০০ খন ৰেলৰ বাবে ৰেলপথ সলনি ! সম্পূৰ্ণ কাহিনী জানক ...

বিহাৰত ৰেল বাতিলৰ এটা আকৰ্ষণীয় ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। ডজন ডজন ৰেল বাতিল কৰিব লগা হৈছিল আৰু ৰসগোল্লাৰ কাৰণে প্ৰায় ১০০ খন ৰেলৰ পথ সলনি কৰিব লগা হৈছিল। ৰেলৱেৰ পৰা আশ্বাস দিয়াৰ পিছত হে ৰেল সেৱা পুনৰ আৰম্ভ হয়।

বিহাৰত ৰেল বাতিলৰ এটা আকৰ্ষণীয় ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। ডজন ডজন ৰেল বাতিল কৰিব লগা হৈছিল আৰু ৰসগোল্লাৰ কাৰণে প্ৰায় ১০০ খন ৰেলৰ পথ সলনি কৰিব লগা হৈছিল। ৰেলৱেৰ পৰা আশ্বাস দিয়াৰ পিছত হে ৰেল সেৱা পুনৰ আৰম্ভ হয়।

বিহাৰত ৰেল বাতিলৰ এটা আকৰ্ষণীয় ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। ডজন ডজন ৰেল বাতিল কৰিব লগা হৈছিল আৰু ৰসগোল্লাৰ কাৰণে প্ৰায় ১০০ খন ৰেলৰ পথ সলনি কৰিব লগা হৈছিল। ৰেলৱেৰ পৰা আশ্বাস দিয়াৰ পিছত হে ৰেল সেৱা পুনৰ আৰম্ভ হয়।

  • Share this:
বিহাৰত ৰেল বাতিলৰ এটা আকৰ্ষণীয় ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। ডজন ডজন ৰেল বাতিল কৰিব লগা হৈছিল আৰু ৰসগোল্লাৰ কাৰণে প্ৰায় ১০০ খন ৰেলৰ পথ সলনি কৰিব লগা হৈছিল। ৰেলৱেৰ পৰা আশ্বাস দিয়াৰ পিছত হে ৰেল সেৱা পুনৰ আৰম্ভ হয়।

এইটো বিহাৰৰ লখিচাৰাই জিলাৰ বৰহিয়া ৰেল ষ্টেচনৰ ঘটনা। ৰসগোল্লাৰ ব্যৱসায়ীসকলে ষ্টেচনত ১০ খন ৰেল ৰখাৰ দাবীত প্ৰায় ৪০ ঘণ্টা ধৰি প্ৰতিবাদ কৰিছিল। স্থানীয় লোকসকলে ৰে'লপথত তম্বু স্থাপন কৰে, যাৰ ফলত ৰেলৰ চলাচল সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ হৈ পৰে। এইটোৱে যাত্ৰীসকলৰ বাবে বহুতো সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিছিল।

এইটোৱেই গোটেই বিষয়
বৰহিয়াৰ ৰসগোল্লা যথেষ্ট বিখ্যাত। ইয়াৰ সোৱাদো আশ্চৰ্যজনক। ইয়াত থকা ৰসগোল্লাবোৰ চাৰিওফালৰ জিলাসমূহৰ লগতে চাৰিওফালৰ ৰাজ্যসমূহলৈ যোগান ধৰা হয়। ইয়াত ২০০ তকৈও অধিক ৰসগোল্লাৰ দোকান আছে। ইয়াত প্ৰতিদিনে হাজাৰ হাজাৰ ৰসগোল্লা তৈয়াৰ কৰা হয়। বৰহিয়া ষ্টেচনত দীঘলীয়া দূৰত্বৰ মেইল-এক্সপ্ৰেছ ৰেল ৰখা নাই বাবে ইয়াৰ মিঠাই আন ৰাজ্যলৈ যোৱা নাই। ইয়াৰ ফলত, ইয়াত মিঠাই ব্যৱসায়ীসকলে আন ৰাজ্যলৈ ৰেলযোগে ৰসগোল্লা যোগান ধৰিব নোৱাৰে। এইটোৱে তেওঁলোকৰ ব্যৱসায়ক প্ৰভাৱিত কৰিছে আৰু ব্যৱসায় বাঢ়ি থকা নাই।

ট্ৰেকত টেণ্ট
ইয়াৰ বাবে, মিঠাই ব্যৱসায়ীসকলে ১০ খন ৰেল ৰখাৰ দাবীত বৰহিয়া ষ্টেচনত প্ৰতিবাদ কৰিছিল। লাখীচাৰাইৰ জিলা দণ্ডাধীশ সঞ্জয় কুমাৰে কৈছে যে ষ্টেচনৰ ট্ৰেকত বহু সংখ্যক লোক বহিছিল আৰু কেইবাখনো এক্সপ্ৰেছ ৰেল ৰখাবলৈ দাবী কৰা হৈছিল। মানুহবোৰ তম্বু লৈ ট্ৰেকত বহিছিল।



যেতিয়া ৰে'লৱেই সমগ্ৰ বিষয়টোৰ ওপৰত লিখিতভাৱে আশ্বাস দিছিল, প্ৰতিবাদ বন্ধ হৈ গৈছিল। ৰেলৱেই এতিয়া এখন এক্সপ্ৰেছ ৰেল ৰখাৰ আশ্বাস দিছে। ৰেলৱেই এতিয়াও তথ্য দিয়া নাই যে ইয়াত কোনখন ৰেল ৰখোৱা হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published: