உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ৰোমানিয়াৰ পথেৰে ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীসকলক ইউক্ৰেইনৰ পৰা উলিয়াই আনিবলৈ লৈছে চৰকাৰে ! প্ৰথমটো দলত আহিছে ৪৭০ শিক্ষাৰ্থী, চাওক Video ...

    ৰোমানিয়াৰ পথেৰে ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীসকলক ইউক্ৰেইনৰ পৰা উলিয়াই আনিবলৈ লৈছে চৰকাৰে ! প্ৰথমটো দলত আহিছে ৪৭০ শিক্ষাৰ্থী, চাওক Video ...

    Airlift from Ukraine: ৪৭০ জনতকৈও অধিক ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীৰ প্ৰথম দলটো চুচেভা সীমান্ত পাৰ হৈ ৰোমানিয়াত উপস্থিত হৈছে। ভাৰতীয় বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ৰ মুখপাত্ৰ অৰিন্দম বাগচীয়ে কয়, "আমাৰ দলে ইয়াৰ পৰা শিক্ষাৰ্থীসকলক চুচেভাৰ বুখাৰেষ্টলৈ লৈ যাব।"

    Airlift from Ukraine: ৪৭০ জনতকৈও অধিক ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীৰ প্ৰথম দলটো চুচেভা সীমান্ত পাৰ হৈ ৰোমানিয়াত উপস্থিত হৈছে। ভাৰতীয় বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ৰ মুখপাত্ৰ অৰিন্দম বাগচীয়ে কয়, "আমাৰ দলে ইয়াৰ পৰা শিক্ষাৰ্থীসকলক চুচেভাৰ বুখাৰেষ্টলৈ লৈ যাব।"

    Airlift from Ukraine: ৪৭০ জনতকৈও অধিক ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীৰ প্ৰথম দলটো চুচেভা সীমান্ত পাৰ হৈ ৰোমানিয়াত উপস্থিত হৈছে। ভাৰতীয় বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ৰ মুখপাত্ৰ অৰিন্দম বাগচীয়ে কয়, "আমাৰ দলে ইয়াৰ পৰা শিক্ষাৰ্থীসকলক চুচেভাৰ বুখাৰেষ্টলৈ লৈ যাব।"

    • Share this:
    ভাৰত চৰকাৰে শুকুৰবাৰে ঘোষণা কৰে যে যুদ্ধবিধ্বস্ত ইউক্ৰেইনত আৱদ্ধ হাজাৰ হাজাৰ ভাৰতীয়ক ইউক্ৰেইনৰ পৰা ৰোমানিয়া হৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব। পিছত শুকুৰবাৰে নিশা সংবাদ সংস্থা এএনআইয়ে জনাইছে যে ৪৭০ জনতকৈও অধিক ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থীৰ প্ৰথম দলটো চুচেভা সীমান্ত পাৰ হৈ ৰোমানিয়াত উপস্থিত হৈছে। ভাৰতীয় বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ৰ মুখপাত্ৰ অৰিন্দম বাগচীয়ে কয়, "আমাৰ দলে ইয়াৰ পৰা শিক্ষাৰ্থীসকলক চুচেভাৰ বুখাৰেষ্টলৈ লৈ যাব।

    চৰকাৰে ইউক্ৰেইনৰ পৰা ৰোমানিয়া হৈ ভাৰতীয়সকলক আনিব
    জ্যেষ্ঠ চৰকাৰী বিষয়াসকলে কৈছে যে এয়াৰ ইণ্ডিয়াই ইউক্ৰেইনত আৱদ্ধ ভাৰতীয়সকলক স্থানান্তৰ কৰিবলৈ ৰোমানিয়াৰ ৰাজধানী বুখাৰেষ্টলৈ দুখন বিমান পৰিচালনা কৰিব। তেওঁ কয় যে ইউক্ৰেইন-ৰোমানিয়া সীমান্তত পথৰ দ্বাৰা উপস্থিত হোৱা ভাৰতীয় নাগৰিকসকলক ভাৰত চৰকাৰৰ বিষয়াসকলে বুখাৰেষ্টলৈ লৈ যাব যাতে তেওঁলোকক এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ দুখন বিমানে ঘূৰাই আনিব পাৰে। বৃহস্পতিবাৰে ৰাতিপুৱা ইউক্ৰেইনে ইয়াৰ বায়ু স্থান বন্ধ কৰিছিল। সেয়েহে, ভাৰতে ৰোমানিয়াহৈ ইয়াৰ নাগৰিকসকলক ঘূৰাই আনিব লাগিব।

    শুক্ৰবাৰে নিশা বুখাৰেষ্টলৈ এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ বিমান
    বিষয়াসকলে কৈছে যে এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ দুখন বিমান নিশা মুম্বাইৰ পৰা ৰাওনা হ'ব। এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ দুখন বিমান শনিবাৰে বুখাৰেষ্টৰ পৰা ভাৰতলৈ ৰাওনা হ'ব। ইয়াৰ পূৰ্বে, শুকুৰবাৰে ইউক্ৰেইনৰ ভাৰতীয় দূতাবাসে কৈছে যে তেওঁলোকে ইয়াৰ নাগৰিকসকলক ৰোমানিয়া আৰু হাংগেৰী হৈ সুৰক্ষিতভাৱে দেশলৈ অনাৰ বাবে এক স্থানান্তৰ পথৰ কাম কৰি আছে। ভাৰতীয় বিষয়াসকলৰ দলে ইউক্ৰেইনৰ পৰা অহা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক চপ-জাহোনি-হাংগেৰিয়ান সীমান্তৰ ওচৰৰ পোৰবানে-চিৰেট ৰোমানিয়ান সীমান্তত, ৱাওঝৌহোৰোডৰ ওচৰৰ চেৰনিটজিত গ্ৰহণ কৰি আছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: