உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Vaccination for 12-14 years Age Group: এইবাৰ ১২ৰ পৰা ১৪ বছৰীয়া শিশুৰ টিকাকৰণ আৰম্ভ, ১৬ মাৰ্চৰ পৰা দিব ইভান্সে বিকশিত কৰা এই ভেকচিন

    Vaccination for 12-14 years Age Group: এইবাৰ ১২ৰ পৰা ১৪ বছৰীয়া শিশুৰ টিকাকৰণ আৰম্ভ, ১৬ মাৰ্চৰ পৰা দিব ইভান্সে বিকশিত কৰা এই ভেকচিন

    COVID-19 vaccination of children:  সেইদিনাৰ পৰা ৬০ বছৰৰ ওপৰৰ লোকসকলক  প্ৰিক'চন ড'জ প্ৰদান কৰা হ'ব

    COVID-19 vaccination of children: সেইদিনাৰ পৰা ৬০ বছৰৰ ওপৰৰ লোকসকলক প্ৰিক'চন ড'জ প্ৰদান কৰা হ'ব

    COVID-19 vaccination of children: সেইদিনাৰ পৰা ৬০ বছৰৰ ওপৰৰ লোকসকলক প্ৰিক'চন ড'জ প্ৰদান কৰা হ'ব

    • Share this:
    কোৰোনা টিকাকৰণৰ ক্ষেত্ৰত আৰু এখোজ আগুৱাই এইবাৰ ১২ৰ পৰা ১৪ বছৰীয়া শিশুৰ টিকাকৰণ আৰম্ভ হ'বলৈ ওলাইছে। কেন্দ্ৰই জানিবলৈ দিয়া মতে, ১৬ মাৰ্চ বুধবাৰৰ পৰা এই বয়সৰ কিশোৰৰ বাবে টিকাকৰণ আৰম্ভ কৰা হৈছে। হায়দৰাবাদস্থিত কোম্পানী বায়োলজিকেল ইভান্সে (Biological Evans, Hyderabad) বিকশিত কৰা কোৰ্বিভেক্স (Corbevax) ভেকচিন প্ৰদান কৰা হ'ব।

    ইয়াৰ উপৰি সেইদিনাৰ পৰা ৬০ বছৰৰ ওপৰৰ লোকসকলক 'প্ৰিক'চন ড'জ (precaution doses) প্ৰদান কৰা হ'ব বুলি কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডাভিয়াই প্ৰকাশ কৰিছে।

    স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে এক বিবৃতিত কয়- "কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বৈজ্ঞানিক সংস্থাসমূহৰ সৈতে যথাযথ আলোচনাৰ পিছত ১২-১৩ বছৰ আৰু ১৩-১৪ বছৰ বয়সৰ গোটৰ (২০০৮, ২০০৯ আৰু ২০১০ চনত জন্ম গ্ৰহণ কৰাসকলৰ) বাবে কোভিড-১৯ টিকাকৰণ আৰম্ভ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।''

    উল্লেখ্য, এতিয়ালৈকে দেশত কোৰোনাত ৫,১৫,৮৭৭জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। সংক্ৰমিত লোকৰ মুঠ সংখ্যা হৈছে ৪ কোটি ২৯ লাখ ৯৩ হাজাৰ ৪৯৪। মুঠ পুনৰুদ্ধাৰৰ সংখ্যা হৈছে ৪ কোটি ২৪ লাখ ৪১ হাজাৰ ৪৪৯।
    Published by:Gautam Barman
    First published: