• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • এই ছোৱালীজনীয়ে শুই শুই ৬ লাখ টকাৰ পুৰস্কাৰ জিকিছে, তেওঁ এনে কি কাম কৰিলে জানক ...

এই ছোৱালীজনীয়ে শুই শুই ৬ লাখ টকাৰ পুৰস্কাৰ জিকিছে, তেওঁ এনে কি কাম কৰিলে জানক ...

ছোৱালীজনীক পশ্চিম বংগৰ হুগলী জিলাৰ শ্ৰীৰামপুৰ অঞ্চলৰ বাসিন্দা ত্ৰিপৰ্ণা চক্ৰৱৰ্তী বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। ত্ৰিপৰ্ণাই চাৰে চাৰি লাখ অংশগ্ৰহণকাৰীক পৰাস্ত কৰি ভাল টোপনিৰ খিতাপ জিকিছে।

ছোৱালীজনীক পশ্চিম বংগৰ হুগলী জিলাৰ শ্ৰীৰামপুৰ অঞ্চলৰ বাসিন্দা ত্ৰিপৰ্ণা চক্ৰৱৰ্তী বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। ত্ৰিপৰ্ণাই চাৰে চাৰি লাখ অংশগ্ৰহণকাৰীক পৰাস্ত কৰি ভাল টোপনিৰ খিতাপ জিকিছে।

ছোৱালীজনীক পশ্চিম বংগৰ হুগলী জিলাৰ শ্ৰীৰামপুৰ অঞ্চলৰ বাসিন্দা ত্ৰিপৰ্ণা চক্ৰৱৰ্তী বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। ত্ৰিপৰ্ণাই চাৰে চাৰি লাখ অংশগ্ৰহণকাৰীক পৰাস্ত কৰি ভাল টোপনিৰ খিতাপ জিকিছে।

  • Share this:
পৃথিৱীৰ বেছিভাগ লোকে যথেষ্ট শুব বিচাৰে, কিন্তু আপুনি কেতিয়াবা শুনিছে নেকি যে যথেষ্ট শুলে উপাৰ্জন কৰিব পাৰে আৰু আপুনি লাখপতি হ'ব পাৰে। যদি নহয়, আপুনি এই বাতৰিটো পঢ়ি আচৰিত হ'ব পাৰে। কাৰণ এজনী ছোৱালীয়ে আটাইতকৈ বেছি শুই লাখ লাখ টকাৰ পুৰস্কাৰ লাভ কৰিছে।

ছোৱালীজনীক পশ্চিম বংগৰ হুগলী জিলাৰ শ্ৰীৰামপুৰ অঞ্চলৰ বাসিন্দা ত্ৰিপৰ্ণা চক্ৰৱৰ্তী বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। ত্ৰিপৰ্ণাই চাৰে চাৰি লাখ অংশগ্ৰহণকাৰীক পৰাস্ত কৰি ভাল টোপনিৰ খিতাপ জিকিছে। ত্ৰিপৰ্ণাই ১০০ দিনৰ বাবে একেৰাহে ৯ ঘণ্টা টোপনি যোৱাৰ অভিলেখ স্থাপন কৰিছে। একে সময়তে, এই প্ৰতিযোগিতাত বিজয়ী হোৱাৰ বাবে ৬ লাখ টকাৰ পুৰস্কাৰো দিয়া হৈছে। এই প্ৰতিযোগিতাত বিজয়ী হোৱাৰ পিছত, ত্ৰিপৰ্ণাই কৈছিল যে তেওঁ ৰাতি সাৰ পাইছিল আৰু দিনত শুই আছিল।

তেওঁ কৈছিল যে যি পুৰষ্কাৰৰ ধন লাভ কৰিছে, ভাল পোৱা আৰু প্ৰয়োজনীয় বস্তু কিনিব। এই বিশেষ প্ৰতিযোগিতাখন সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ত আয়োজন কৰা হৈছিল, য'ত চাৰে চাৰি লাখ লোকে আবেদন ৰাখিছিল, যাৰ ভিতৰত ১৫ জন অংশগ্ৰহণকাৰী বাছনি কৰা হৈছিল। ইয়াৰ পিছত, ফাইনেলৰ বাবে মাত্ৰ ৪ জন লোকক বাছনি কৰা হৈছিল। ত্ৰিপৰ্ণাই এটা ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে এই প্ৰতিযোগিতাৰ বিষয়ে জানিব পাৰিছিল। জয়ৰ পিছত, ত্ৰিপৰ্ণাই কৈছিল যে অনুষ্ঠানটোৰ বাবে চাৰিওজন অংশগ্ৰহণকাৰীক এখন মেট্ৰেছ আৰু এটা স্লিপ ট্ৰেকাৰ দিয়া হৈছিল।

জিকাৰ পিছত, ত্ৰিপৰ্ণাই কৈছে যে তেওঁ সৰুৰে পৰা শুবলৈ ভাল পায়। ত্ৰিপৰ্ণাই আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ এটা বহুজাতিক কোম্পানীত কাম কৰে। তেওঁ বৰ্তমান ঘৰৰ পৰা কাম কৰি আছে। ইয়াৰ বাবে, তেওঁ ৰাতি সাৰ পাব লাগে। তেওঁ গোটেই দিনটো শুই এইটো সম্পূৰ্ণ কৰে। জানি থোৱা ভাল যে কম টোপনি যোৱাৰ ফলত চাপ আৰু মানসিক ৰোগত আক্ৰান্ত হোৱাৰ আশংকা বৃদ্ধি হয়। শৰীৰৰ বিষ, জঠৰতা আৰু ভাগৰ আদিৰ দৰে সমস্যা হ'বলৈ আৰম্ভ কৰে। কম টোপনিয়ে হজমৰ ওপৰতো বেয়া প্ৰভাৱ পেলায়। স্মৃতি শক্তি দুৰ্বল হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: