• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid-19: ভাৰতত ক'ৰোনাই পুনৰ গতি লাভ কৰিছে, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১২.৮% বৃদ্ধিৰ সৈতে ৩,৩০৩ জন লোক আক্ৰান্ত ...

Covid-19: ভাৰতত ক'ৰোনাই পুনৰ গতি লাভ কৰিছে, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১২.৮% বৃদ্ধিৰ সৈতে ৩,৩০৩ জন লোক আক্ৰান্ত ...

File Photo

File Photo

ভাৰতত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত কৰোনা ভাইৰাছ (Corona Virus) সংক্ৰমণৰ ৩,৩০৩ টা নতুন ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। ই আগৰ দিনতকৈ ১২.৮% অধিক। মঙলবাৰে, কৰোনাৰ ২,৯২৭ টা নতুন ঘটনা পোহৰলৈ আহিছিল।

  • Share this:
ভাৰতত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত কৰোনা ভাইৰাছ (Corona Virus) সংক্ৰমণৰ ৩,৩০৩ টা নতুন ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। ই আগৰ দিনতকৈ ১২.৮% অধিক। মঙলবাৰে, কৰোনাৰ ২,৯২৭ টা নতুন ঘটনা পোহৰলৈ আহিছিল। দেশত মুঠ কোভিড-19 সংক্ৰমণৰ সংখ্যা এতিয়া ৪ কোটি ৩০ লাখ, ৬৮ হাজাৰ ৭৯৯ লৈ বৃদ্ধি হৈছে। যোৱা 24 ঘণ্টাত, সমগ্ৰ দেশত কৰোনা সংক্ৰমণৰ ফলত ৩৯ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। ইয়াৰ সৈতে, এতিয়ালৈকে ভাৰতত কোভিড-19-ত মুঠ ৫ লাখ ২৩ হাজাৰ ৬৯৩ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ মতে, দেশত কৰোনা সংক্ৰমণৰ মুঠ সক্ৰিয় ঘটনাৰ সংখ্যা বৰ্তমান প্ৰায় ১৭ হাজাৰ হৈছে। বৰ্তমান, ভাৰতত কৰোনা সংক্ৰমণৰ ১৬,৯৮০ টা সক্ৰিয় ঘটনা আছে। এয়া হৈছে মুঠ ঘটনাৰ ০.০৪%। দেশৰ কোভিড-19 পুনৰুদ্ধাৰৰ হাৰ হৈছে ৯৮.৭৪%। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, সমগ্ৰ দেশত মুঠ ২,৫৬৩ জন ৰোগী কৰোনা সংক্ৰমণৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে। সেয়েহে, মুঠ ৪ কোটি, ২৫ লাখ, ২৮ হাজাৰ, ১২৬ জন লোকে এই ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণক পৰাস্ত কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: