• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Bengal Sikkim Connection Disrupted: প্ৰবল বৰষুণত বিপৰ্যস্ত পাহাৰীয়া জনজীৱন, ছিকিম যোৱাৰ পথত ভূমিস্খলন!

Bengal Sikkim Connection Disrupted: প্ৰবল বৰষুণত বিপৰ্যস্ত পাহাৰীয়া জনজীৱন, ছিকিম যোৱাৰ পথত ভূমিস্খলন!

একেৰাহে দুদিন ধৰি প্ৰবল বৃষ্টিপাত হৈছে কালিমপঙত। যাৰ ফলত বৃদ্ধি পাইছে তিস্তাৰ জলস্তৰ। তিস্তা সংলগ্ন বহু অঞ্চল প্লাৱিত হৈছে।

একেৰাহে দুদিন ধৰি প্ৰবল বৃষ্টিপাত হৈছে কালিমপঙত। যাৰ ফলত বৃদ্ধি পাইছে তিস্তাৰ জলস্তৰ। তিস্তা সংলগ্ন বহু অঞ্চল প্লাৱিত হৈছে।

একেৰাহে দুদিন ধৰি প্ৰবল বৃষ্টিপাত হৈছে কালিমপঙত। যাৰ ফলত বৃদ্ধি পাইছে তিস্তাৰ জলস্তৰ। তিস্তা সংলগ্ন বহু অঞ্চল প্লাৱিত হৈছে।

  • Share this:


মূষলধাৰ বৰষুণৰ ফলত বিপৰ্যস্ত পাহাৰীয়া জনজীৱন। কালিমপঙত খহি পৰিল ৰাজপথ। ঊনত্ৰিশ মাইলত ৰাজপথ খহি পৰাৰ ফলত স্তব্ধ হৈ পৰিছে ১০নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ (Bengal Sikkim Connection Disrupted)। যাৰ ফলত বংগ–ছিকিমৰ যোগাযোগ ব্যৱস্থা ব্যহত হৈ পৰিছে। কালিমপঙৰ সৈতে লাভাৰ যোগাযোগ বিচ্ছিন্ন। তিস্তাৰ জলস্তৰ বৃদ্ধি হৈ থকাৰ ফলত পৰিস্থিতি আৰু অধিক অৱনতি হোৱাৰ আশংকা কৰা হৈছে।

একেৰাহে দুদিন ধৰি প্ৰবল বৃষ্টিপাত হৈছে কালিমপঙত। যাৰ ফলত বৃদ্ধি পাইছে তিস্তাৰ জলস্তৰ। তিস্তা সংলগ্ন বহু অঞ্চল প্লাৱিত হৈছে। গৃহহীন হৈছে বহু পৰিয়াল। কেৱল পাহাৰতে নহয়, সমতলতো তিস্তা সংলগ্ন অঞ্চলসমূহত পানী সোমাবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। জলপাইগুৰি চহৰ সংলগ্ন বিবেকানন্দ আৰু সাৰদা পল্লি অঞ্চলত পানী সোমোৱাৰ ফলত অঞ্চলটোৰ বাসিন্দাসকলক নিৰাপদ আশ্ৰয়লৈ স্থানান্তৰ কৰিছে প্ৰশাসনে।

বৰ্তমান অৱশ্যে পাহাৰত বৰষুণ কিছু কমিছে। কিন্তু আকাশ মেঘাচ্ছন্ন। বতৰ বিজ্ঞান বিভাগৰ মতে, আজিও উত্তৰ বংগৰ কিছু স্থানত প্ৰবল বৰষুণৰ সম্ভাৱনা আছে। আজিও উত্তৰ বংগৰ আকাশ মেঘাচ্ছন্ন হৈ থাকিব। আজিৰে পৰা উত্তৰ বংগৰ সমতল অঞ্চলসমূহত বৃদ্ধি পাব পাৰে বৰষুণৰ পৰিমাণ। ফলত পাহাৰৰ পৰিস্থিতি কিছু উন্নত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।


Published by:Sanjay Kumar Das
First published: