உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • মেহবুবাই ক'লে-"বন্দুক উঠালে একো লাভ নহ'ব, মৰি যাবা!" প্ৰধানমন্ত্ৰীলৈ প্ৰশ্ন অসমৰ দৰে জম্মু-কাশ্মীৰত কিয় নহয়?

    মেহবুবাই ক'লে-"বন্দুক উঠালে একো লাভ নহ'ব, মৰি যাবা!" প্ৰধানমন্ত্ৰীলৈ প্ৰশ্ন অসমৰ দৰে জম্মু-কাশ্মীৰত কিয় নহয়?

    মেহবুবা মুফতীয়ে জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ যুৱকসকলক কয় যে কোনেও অস্ত্ৰৰ ভাষা বুজি নাপাব। যদি আপুনি আপোনাৰ চিন্তাবোৰ শান্তিপূৰ্ণভাৱে উপস্থাপন কৰে, পৃথিৱীয়ে আপোনাৰ কথা শুনিব।

    মেহবুবা মুফতীয়ে জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ যুৱকসকলক কয় যে কোনেও অস্ত্ৰৰ ভাষা বুজি নাপাব। যদি আপুনি আপোনাৰ চিন্তাবোৰ শান্তিপূৰ্ণভাৱে উপস্থাপন কৰে, পৃথিৱীয়ে আপোনাৰ কথা শুনিব।

    মেহবুবা মুফতীয়ে জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ যুৱকসকলক কয় যে কোনেও অস্ত্ৰৰ ভাষা বুজি নাপাব। যদি আপুনি আপোনাৰ চিন্তাবোৰ শান্তিপূৰ্ণভাৱে উপস্থাপন কৰে, পৃথিৱীয়ে আপোনাৰ কথা শুনিব।

    • Share this:
    জম্মু-কাশ্মীৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা পিপলছ ডেম'ক্ৰেটিক পাৰ্টিৰ মুৰব্বী মেহবুবা মুফতীয়ে (পিডিপি ৰ মুৰব্বী মমতা বেনাৰ্জী) আকৌ এবাৰ বিশেষ দাবী উত্থাপন কৰিছে। তেওঁ জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ যুৱক-যুৱতীসকলক অস্ত্ৰ ত্যাগ কৰি কথা পাতিবলৈ আহ্বান জনাইছে। মেহবুবা মুফতীয়ে কয়, "আমি আমাৰ ৰাষ্ট্ৰক আমাৰ পৰা যি কাঢ়ি লোৱা হৈছিল তাক ঘূৰাই দিবলৈ কওঁ।" তেওঁ কয়, "যদি আপুনি জম্মু-কাশ্মীৰৰ লোকসকলক বিচাৰে, তেন্তে আপুনি আমাৰ সন্মান পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব লাগিব। অন্য কোনো উপায় নাই।"

    মুফতীয়ে লগতে কয়, "মই মোৰ দেশক এইটোৱেই কওঁ। মোৰ কথাত বিজেপিয়ে কিয় খং কৰে? মই পাকিস্তানক সুধিম নেকি?" জম্মু-কাশ্মীৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয়, "যদি প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে অসমৰ সন্ত্ৰাসবাদীসকলক মূলসুঁতিত যোগদান কৰিবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ ত্যাগ কৰিবলৈ আহ্বান কৰিব পাৰে, যদি বড়োসকলৰ সৈতে আলোচনা হয়, তেন্তে জম্মু-কাশ্মীৰত একেটা কৰাত কি অসুবিধা আছে?" মুফতীয়ে সুধিছে যে কাৰাগাৰৰ বাহিৰে আন কোনো বিকল্প কিয় নাই। এই অন্যায় কিমান দিন ধৰি চলি থাকিব?

    মুফতীয়ে জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ যুৱক-যুৱতীসকলক আবেদন জনাইছে:
    পিডিপি ৰ মুৰব্বীয়ে জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ যুৱকসকলক কয় যে কোনেও অস্ত্ৰৰ ভাষা বুজি নাপাব। যদি আপুনি আপোনাৰ চিন্তাবোৰ শান্তিপূৰ্ণভাৱে উপস্থাপন কৰে, পৃথিৱীয়ে আপোনাৰ কথা শুনিব। যদি আপুনি বন্দুকৰ ভাষা কয়, আপোনাক হত্যা কৰা হ'ব আৰু আপুনি একো নাপাব। মই জম্মু-কাশ্মীৰৰ যুৱক-যুৱতীসকলক অস্ত্ৰ ত্যাগ কৰি কথা পাতিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো, মুফতীয়ে কয়। তেওঁলোকে এদিন শুনিব লাগিব।
    ইয়াৰ পূৰ্বে, মেহবুবা মুফতীয়ে কৈছিল যে জম্মু-কাশ্মীৰৰ জনসাধাৰণৰ বিৰুদ্ধে কেন্দ্ৰৰ আক্ৰমণ মিলিজুলি যুঁজিব লাগিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: