India-England T20| ভাৰত-ইংলেণ্ডৰ তৃতীয়খন টি-২০ বাতিল নকৰিলে আত্মজাহ দিয়াৰ হুংকাৰ এইজন ব্যক্তিৰ!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:March 22, 2021, 3:59 PM IST
India-England T20| ভাৰত-ইংলেণ্ডৰ তৃতীয়খন টি-২০ বাতিল নকৰিলে আত্মজাহ দিয়াৰ হুংকাৰ এইজন ব্যক্তিৰ!

  • Share this:
ক’ৰনা ভাইৰাছৰ নতুন প্ৰকাৰ এটাৰ উদ্ভৱ হোৱাৰ লগতে দেশৰ বহুকেইখন ৰাজ্যত বৃদ্ধি পাইছে সংক্ৰমণৰ ঘটনা। ক’ৰনা ভাইৰাছৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ বিষয়ে উদ্বিগ্ন হৈ গুজৰাটৰ গান্ধীনগৰৰ ব্যক্তি এজনে আৰক্ষী পৰিদৰ্শকক ফোন কৰে আৰু নৰেন্দ্ৰ মোদী ষ্টেডিয়ামত ভাৰত আৰু ইংলেণ্ডৰ মাজত চলি থকা টি-২০ (India-England T20) শৃংখলা বন্ধ নকৰিলে আত্মজাহ দিয়াৰ ভাবুকি দিয়ে।
এই ভাবুকিৰ পিছত, আহমেদাবাদৰ চান্দখেদা আৰক্ষী থানাত এখন এজাহাৰ দাখিল কৰা হৈছে আৰু ফোন কৰা ব্যক্তিজনক পংকজ পেটেল বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে যিয়ে ১২ মাৰ্চত জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী পৰিদৰ্শক কে.ভি. পেটেলক ভাবুকি জাৰি কৰিছিল। পেটেল চলি থকা টুৰ্ণামেণ্টৰ নিৰাপত্তা বিৱৰণৰ দায়িত্বত আছে।
দুয়োজনৰ কল ৰেকৰ্ডিং শনিবাৰে ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছিল। ৰেকৰ্ডিংটোৱে কথোপকথনটো প্ৰকাশ কৰিছিল য'ত পংকজে আৰক্ষী পৰিদৰ্শকক সুধিছিল যে ক’ভিড নিৰ্দেশনা অনুসৰণ কৰা হৈছে নে নাই। তেওঁ লগতে উল্লেখ কৰে যে খেলখনত প্ৰায় ৭৫,০০০ দৰ্শকে অংশগ্ৰহণ কৰিব আছে আৰু বৰ্ধিত ঘটনাৰ মাজত, ই এক মুখ্য স্বাস্থ্যজনিত বিপদৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। লগতে, কথোপকথনটোত ব্যক্তিজনে দাবী কৰিছিল যে চলি থকা খেলবোৰ বাতিল নকৰিলে তেওঁ আত্মজাহ দিব।

ৰাজ্যখনত নতুনকৈ ক’ভিডৰ ঘটনা বৃদ্ধি ৰোধ কৰাত ব্যৰ্থ হোৱাৰ বাবে পংকজে গুজৰাটৰ মুখ্যমন্ত্ৰী বিজয় ৰূপানি আৰু উপ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিন পেটেলৰ বিৰুদ্ধ কটু মন্তব্য কৰে বুলি জানিব পৰা গৈছে।
আৰক্ষী পৰিদৰ্শকে কৈছিল যে মানুহজনৰ পৰিচয় জানিব পৰাৰ লগে লগে তেওঁ ফোন কৰা ব্যক্তিজনৰ বিৱৰণ আৰু তেওঁৰ যোগাযোগ নম্বৰ শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ গান্ধীনগৰ আৰক্ষী নিয়ন্ত্ৰণ কক্ষলৈ ফোন কৰিছিল।
আৰক্ষীয়ে অভিযুক্ত ব্যক্তিজনক ভাৰতীয় দণ্ড বিধি (আইপিচিIPC) ধাৰা ৫০৫ (২) ৰ অধীনত গোচৰ ৰুজু কৰিছে। শত্ৰুতা, ঘৃণা বা বেয়া ইচ্ছা, বেনামী যোগাযোগৰ জৰিয়তে অপৰাধৰ ভাবুকি দিয়াৰ বাবে আইপিচি ধাৰা ৫০৭, আৰু ইচ্ছাকৃত অপমানৰ বাবে আইপিচি ধাৰা ৫০৪ৰ অধীনত গোচৰ ৰুজু কৰিছে।
ভাৰত আৰু ইংলেণ্ডৰ মাজত তৃতীয় টেষ্টৰ আগতে আহমেদাবাদৰ মোতেৰা ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামৰ নাম নৰেন্দ্ৰ মোদী ষ্টেডিয়াম নামেৰে নামাকৰণ কৰা হৈছিল। ভাৰতৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দে নতুন ষ্টেডিয়ামখন উদ্বোধন কৰে। বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়াম হিচাপে খ্যাত এই ষ্টেডিয়ামত ১,১০,০০০ দৰ্শকে একেলগে খেল উপভোগ কৰিব পাৰে। ষ্টেডিয়ামখন ১৯৮২ চনত নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল আৰু প্ৰথমতে ৪৯,০০০ দৰ্শক বহাৰ ক্ষমতা আছিল। ৬৩ একৰ একেকাত বিয়পি থকা, ষ্টেডিয়ামত ৪০ জন খেলুৱৈৰ বাবে ডৰমিটৰিসহ এটা ইনড’ৰ ক্ৰিকেট একাডেমী আছে। ষ্টেডিয়ামখনত চাৰিটা দলে ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা যথেষ্ট ডাঙৰ ড্ৰেছিং ৰুম থকাৰ লগতে এটা ষ্টেট-অফ-আৰ্ট জিমনাছিয়াম, ছখন ইনড’ৰ অনুশীলন পিটচ আৰু আৰু তিনিটা বাহিৰৰ অনুশীলন ক্ষেত্ৰৰ লগতে অন্যান্য সা-সুবিধা আছে।

ইয়াৰ বিশাল ক্ষমতাৰ বাবে নৰেন্দ্ৰ মোদী ষ্টেডিয়াম এতিয়া বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়াম আৰু বিশ্বৰ দ্বিতীয় সৰ্ববৃহৎ ক্ৰীড়া খেলপথাৰ। ইয়াৰ ব্যাপক পুনৰনিৰ্মাণ আৰু নৱীকৰণৰ সৈতে, ষ্টেডিয়ামখন বৰ্তমান অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মেলবর্ন ক্ৰিকেট গ্ৰাউণ্ড আৰু ইডেন গাৰ্ডেনতকৈ অধিক আসন লাভ কৰিছে, যাৰ তৃতীয় সৰ্বোচ্চ দৰ্শকৰ ক্ষমতা ৬৬,৩৪৯।
উল্লেখযোগ্য যে গুজৰাটত দেওবাৰে মুঠ ৮১০ টা ক’ভিড-১৯ টা গোচৰৰ সংখ্যাৰ সৈতে মুঠ সংক্ৰমণৰ সংখ্যা ২,৭৮,২০৭ লৈ বৃদ্ধি পাইছে।
First published: March 16, 2021, 1:31 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি