• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ ঐতিহাসিক ৰায়: স্বামীৰ মৃত্যুৰ পিছত মহিলাৰ বিবাহ হ'লে, প্ৰথম স্বামীৰ সন্তানৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁৰ দ্বিতীয় স্বামীৰ নাম দিব পাৰে ...

উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ ঐতিহাসিক ৰায়: স্বামীৰ মৃত্যুৰ পিছত মহিলাৰ বিবাহ হ'লে, প্ৰথম স্বামীৰ সন্তানৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁৰ দ্বিতীয় স্বামীৰ নাম দিব পাৰে ...

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে আজি এক ঐতিহাসিক ৰায় প্ৰদান কৰে য'ত কোৱা হৈছে যে যদি এগৰাকী মহিলাৰ স্বামীৰ মৃত্যু হয় আৰু তেওঁ আন এগৰাকীৰ সৈতে বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হয়, তেন্তে তেওঁ তেওঁৰ প্ৰথম স্বামীৰ সন্তানটো তেওঁৰ দ্বিতীয় স্বামীৰ নাম দিব পাৰে।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে আজি এক ঐতিহাসিক ৰায় প্ৰদান কৰে য'ত কোৱা হৈছে যে যদি এগৰাকী মহিলাৰ স্বামীৰ মৃত্যু হয় আৰু তেওঁ আন এগৰাকীৰ সৈতে বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হয়, তেন্তে তেওঁ তেওঁৰ প্ৰথম স্বামীৰ সন্তানটো তেওঁৰ দ্বিতীয় স্বামীৰ নাম দিব পাৰে।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে আজি এক ঐতিহাসিক ৰায় প্ৰদান কৰে য'ত কোৱা হৈছে যে যদি এগৰাকী মহিলাৰ স্বামীৰ মৃত্যু হয় আৰু তেওঁ আন এগৰাকীৰ সৈতে বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হয়, তেন্তে তেওঁ তেওঁৰ প্ৰথম স্বামীৰ সন্তানটো তেওঁৰ দ্বিতীয় স্বামীৰ নাম দিব পাৰে।

  • Share this:
উচ্চতম ন্যায়ালয়ে তেওঁলোকৰ স্বামীৰ মৃত্যুৰ পিছত দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হোৱা মহিলাসকলক ডাঙৰ অধিকাৰ প্ৰদান কৰিছে।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে আজি এক ঐতিহাসিক ৰায় প্ৰদান কৰে য'ত কোৱা হৈছে যে যদি এগৰাকী মহিলাৰ স্বামীৰ মৃত্যু হয় আৰু তেওঁ আন এগৰাকীৰ সৈতে বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হয়, তেন্তে তেওঁ তেওঁৰ প্ৰথম স্বামীৰ সন্তানটো তেওঁৰ দ্বিতীয় স্বামীৰ নাম দিব পাৰে।

এইটো অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ ঘটনা। এগৰাকী মহিলাৰ স্বামীৰ ইয়াত মৃত্যু হয়। সেই সময়ত, তেওঁৰ কেঁচুৱাটোৰ বয়স মাত্ৰ আঢ়ৈ মাহ আছিল। মহিলাগৰাকীয়ে পিছত এজন বায়ু সেনা বিষয়াৰ সৈতে বিয়া হৈছিল। এতিয়া প্ৰশ্নটো, প্ৰথম স্বামীৰ সন্তানটোৰ কি হ'ব।

মহিলাগৰাকীৰ প্ৰথম স্বামীৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে শিশুটোক তেওঁলোকৰ লগত ৰাখিব বিচাৰিছিল। একে সময়তে, তেওঁ শিশুটোক তেওঁৰ স্বৰ্গীয় পুত্ৰৰ উপাধি দিব বিচাৰিছিল।

কিন্তু উচ্চতম ন্যায়ালয়ে ৰায় দিছে যে শিশুটোৰ নিজৰ মাতৃয়ে তেওঁৰ ককা-আইতাতকৈ তেওঁৰ যত্ন ল'ব পাৰে। গতিকে শিশুটো তেওঁৰ মাক আৰু মাতৃৰ দ্বিতীয় স্বামীৰ সৈতে থাকিব।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে কৈছিল যে শিশুটোক মাতৃৰ দ্বিতীয় স্বামীৰ উপাধি দিব পাৰে। সন্তানক দ্বিতীয় স্বামীৰ উপাধি দিয়াটো মাতৃৰ অধিকাৰ হ'ব। ই শিশুটো আৰু তেওঁৰ আনগৰাকী দেউতাকৰ মাজত এক উন্নত সম্পৰ্ক সৃষ্টি কৰিব।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে ইয়াৰ ৰায়ত কৈছে যে মাতৃৰ দ্বিতীয় স্বামীয়েও সন্তানটো তুলি ল'ব পাৰে। ই তেওঁক শিশুৰ অভিভাৱকৰ মৰ্যাদা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম কৰিব।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে ইয়াৰ ৰায়ত কৈছে যে শিশুটোৰ সকলো নথিপত্ৰত তেওঁৰ আন দেউতাকৰ নাম থাকিব লাগে। দস্তাবেজত প্ৰথম পিতৃৰ নাম থাকিলে শিশুটোৰ মগজুত অতি নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি