உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ২৬ জানুৱাৰীত ইণ্ডিয়া গেট আৰু লালকিল্লাত কাৰ বোমা আক্ৰমণ আশংকা, IBৰ সতৰ্কতা জাৰি

    ২৬ জানুৱাৰীত ইণ্ডিয়া গেট আৰু লালকিল্লাত কাৰ বোমা আক্ৰমণ আশংকা, IBৰ সতৰ্কতা জাৰি

    Terror Attack in Delhi: ইণ্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰোৱে দাবী কৰিছে যে সন্ত্ৰাসবাদীসকলে পাকিস্তানৰ পৰা ভাৰতলৈ বিস্ফোৰক আনিছে।

    Terror Attack in Delhi: ইণ্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰোৱে দাবী কৰিছে যে সন্ত্ৰাসবাদীসকলে পাকিস্তানৰ পৰা ভাৰতলৈ বিস্ফোৰক আনিছে।

    Terror Attack in Delhi: ইণ্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰোৱে দাবী কৰিছে যে সন্ত্ৰাসবাদীসকলে পাকিস্তানৰ পৰা ভাৰতলৈ বিস্ফোৰক আনিছে।

    • Share this:
    ২৬ জানুৱাৰীত গণৰাজ্য দিৱসত (26 January) সন্ত্ৰাসবাদীয়ে (Terrorist) দিল্লীত আক্ৰমণ কৰিব পাৰে। গণৰাজ্য দিৱসত (Republic Day) সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ ভাবুকি সন্দৰ্ভত ইণ্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰোৱে (IB) দিল্লী আৰক্ষীক (Delhi Police) এই সম্পৰ্কত ইনপুট দিছে। তথ্য মতে, গণৰাজ্য দিৱসত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে নেতাকে ধৰি কিছু ভিআইপিক লক্ষ্য কৰি লোৱাৰ ইংগিত পোৱা গৈছে।

    আইবিৰ তথ্য অনুসৰি, নিষিদ্ধ খালিস্তানি সংগঠন শিখ ফৰ জাষ্টিচে (শিখ ফৰ জাষ্টিচ) গণতন্ত্ৰ দিৱসত সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ লক্ষ্য লৈ আছে। সংগঠনটোৱে গাড়ীত বিস্ফোৰক ৰাখি ইণ্ডিয়া গেট (India Gate) আৰু লাল কিল্লা (Lal Qila)ৰ ওচৰত আক্ৰমণ কৰিব পাৰে।
    পাকিস্তানৰ পৰা অনা বিস্ফোৰক

    ইণ্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰোৱে দাবী কৰিছে যে সন্ত্ৰাসবাদীসকলে পাকিস্তানৰ পৰা ভাৰতলৈ বিস্ফোৰক আনিছে। গাজীপুৰ মাণ্ডিত পোৱা আইইডি ইয়াৰে এটা অংশ আছিল। যিদৰে জম্মু বিমান বন্দৰত ড্ৰোনেৰে আক্ৰমণ কৰা হৈছে, সন্ত্ৰাসবাদীয়েও ড্ৰোনেৰেও আক্ৰমণ কৰিব পাৰে। ড্ৰোনেৰে পেৰেড ৰুটৰ ওচৰে-পাঁজৰে আক্ৰমণ কৰিব পাৰে বুলি কোৱা হৈছে।
    ২০ জানুৱাৰীৰ পৰা ড্ৰ'ন নিষিদ্ধ অঞ্চল ঘোষণা
    দিল্লী আৰক্ষীয়ে ২০ জানুৱাৰীৰ পৰা ৰাজধানীখনত ড্ৰ'ন নিষিদ্ধ কৰিছে। দিল্লীত ড্ৰ'ন, পেৰা গ্লাইডাৰ, ইউএভি, সৰু মাইক্ৰ' বিমান, এয়াৰ বেলুন নিষিদ্ধ কৰিছে। এই নিষেধাজ্ঞা ১৫ ফেব্ৰুৱাৰীলৈকে বলৱৎ থাকিব।
    Published by:Gautam Barman
    First published: