• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • পত্নীক হত্যাৰ অভিযোগত স্বামীক বিহা হৈছিল ১০ বছৰৰ কাৰাদণ্ড, মহিলাগৰাকীক এতিয়া জীৱিত অৱস্থাত পোৱা গৈছে ...

পত্নীক হত্যাৰ অভিযোগত স্বামীক বিহা হৈছিল ১০ বছৰৰ কাৰাদণ্ড, মহিলাগৰাকীক এতিয়া জীৱিত অৱস্থাত পোৱা গৈছে ...

উত্তৰ প্ৰদেশৰ বাহৰাইচৰ পৰা এটা আচৰিত ঘটনাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াত এগৰাকী মহিলাক হত্যাৰ বাবে স্বামীয়ে ১০ বছৰৰ বাবে কাৰাবাস খাটিছিল, মহিলাগৰাকী এতিয়া জীৱিত অৱস্থাত পোৱা গৈছে।

উত্তৰ প্ৰদেশৰ বাহৰাইচৰ পৰা এটা আচৰিত ঘটনাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াত এগৰাকী মহিলাক হত্যাৰ বাবে স্বামীয়ে ১০ বছৰৰ বাবে কাৰাবাস খাটিছিল, মহিলাগৰাকী এতিয়া জীৱিত অৱস্থাত পোৱা গৈছে।

উত্তৰ প্ৰদেশৰ বাহৰাইচৰ পৰা এটা আচৰিত ঘটনাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াত এগৰাকী মহিলাক হত্যাৰ বাবে স্বামীয়ে ১০ বছৰৰ বাবে কাৰাবাস খাটিছিল, মহিলাগৰাকী এতিয়া জীৱিত অৱস্থাত পোৱা গৈছে।

  • Share this:
উত্তৰ প্ৰদেশৰ বাহৰাইচৰ পৰা এটা আচৰিত ঘটনাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াত এগৰাকী মহিলাক হত্যাৰ বাবে স্বামীয়ে ১০ বছৰৰ বাবে কাৰাবাস খাটিছিল, মহিলাগৰাকী এতিয়া জীৱিত অৱস্থাত পোৱা গৈছে। এই বাতৰিটোৰ পিছত, সকলোৱে হতবাক হৈ পৰিছে আৰু আৰক্ষীয়েও গোচৰটোত ব্যৱস্থা লোৱাৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে। গোচৰটো বাহৰাইচৰ জামাপুৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত য'ত ২০০৬ চনত বাস কৰা কান্ধাই ৰামৱতীৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছিল। বিবাহৰ পিছত, সকলো ঠিকেই চলি আছিল যে হঠাতে তিনি বছৰ পিছত, ২০০৯ চনত, ৰামৱতী ৰহস্যজনক পৰিস্থিতিত নিৰুদ্দেশ হৈছিল।

১০ বছৰৰ কাৰাদণ্ড
ইয়াৰ পিছত, ৰামৱতীৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে তেওঁৰ স্বামী কান্ধাইক নিৰুদ্দেশ হোৱাৰ বাবে দোষাৰোপ কৰে আৰু আৰক্ষীৰ ওচৰত অপহৰণৰ গোচৰ ৰুজু কৰে। গোচৰটো আৰক্ষীৰ জৰিয়তে আদালতৰ সীমাত উপনীত হৈছিল আৰু আদালতৰ গোচৰটো দীৰ্ঘদিন ধৰি চলিছিল। ২০১৭ চনত, আদালতে কান্ধাইক ৰামৱতীৰ হত্যাৰ বাবে দায়ী কৰিছিল আৰু তেওঁৰ পত্নীক হত্যা কৰাৰ বাবে দোষী সাব্যস্ত কৰি তেওঁক ১০ বছৰৰ কাৰাদণ্ড প্ৰদান কৰিছিল। সম্ভৱতঃ নিৰীহ কান্ধাইৰ বাহিৰে হয়তো কোনেনো জানিব পাৰিব যে তেওঁ ভুৱা গোচৰত ধৰা পৰাৰ সময়ত তেওঁ কেনেকুৱা অনুভৱ কৰিছিল।

পত্নী জীৱিত অৱস্থাত পোৱা গৈছে
কান্ধাই বিচাৰ আদালতৰ দোষী সাব্যস্ত হোৱাৰ বিৰুদ্ধে উচ্চ ন্যায়ালয়ত এখন আবেদন দাখিল কৰিছিল আৰু প্ৰায় ছয় মাহৰ পিছত জামিন লাভ কৰিছিল। ইফালে, শনিবাৰে কান্ধাইৰ পত্নী ৰামৱতী জীয়াই থকাৰ খবৰ পোৱাৰ লগে লগে হুলস্থূলৰ ঢল পৰিল। কান্ধাইৰ এজন আত্মীয়ই ৰামৱতীক তেওঁৰ ভনীয়েকৰ ঘৰত দেখিছিল, য'ত তেওঁ আছিল। আত্মীয়জনে কান্ধাইক এই বিষয়ে অৱগত কৰিছিল।

আৰক্ষীয়ে মহিলাগৰাকীক আদালতত হাজিৰ কৰিব
তাৰ পিছত কান্ধাই লগে লগে আৰক্ষীক তেওঁৰ আত্মীয়সকলৰ সৈতে এই বিষয়ে অৱগত কৰে আৰু পিছত ৰামগাঁও এছএইচঅ' সঞ্জয় সিঙৰ নেতৃত্বত এটা আৰক্ষী দল মহিলা আৰক্ষী দলৰ সৈতে ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হয়, য'ত ৰামৱতী উপস্থিত আছিল। এএছপিয়ে কৈছিল যে মহিলাগৰাকীক এক-ষ্টপ কেন্দ্ৰত ৰখা হৈছে য'ত হিংসা প্ৰভাৱিত মহিলাসকলক আশ্ৰয় দিয়া হয়। ৰামৱতীক আজি আদালতত হাজিৰ কৰোৱা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: