• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে জন্মদিন কেনেদৰে উদযাপন কৰিব ? এয়া হ'ব জন্মদিনৰ বিশেষ সময়সূচী ...

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে জন্মদিন কেনেদৰে উদযাপন কৰিব ? এয়া হ'ব জন্মদিনৰ বিশেষ সময়সূচী ...

PM Modi Birthday: দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে তেওঁৰ জন্মদিনত ৪ টা ডাঙৰ কাৰ্যসূচীত ব্যস্ত থাকিব। চাৰিওটা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইয়াৰে প্ৰথম কাৰ্যসূচী বন্যপ্ৰাণী আৰু পৰিৱেশৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, আনহাতে দ্বিতীয় কাৰ্যসূচীটো হৈছে মহিলা সশক্তিকৰণ।

PM Modi Birthday: দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে তেওঁৰ জন্মদিনত ৪ টা ডাঙৰ কাৰ্যসূচীত ব্যস্ত থাকিব। চাৰিওটা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইয়াৰে প্ৰথম কাৰ্যসূচী বন্যপ্ৰাণী আৰু পৰিৱেশৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, আনহাতে দ্বিতীয় কাৰ্যসূচীটো হৈছে মহিলা সশক্তিকৰণ।

PM Modi Birthday: দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে তেওঁৰ জন্মদিনত ৪ টা ডাঙৰ কাৰ্যসূচীত ব্যস্ত থাকিব। চাৰিওটা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইয়াৰে প্ৰথম কাৰ্যসূচী বন্যপ্ৰাণী আৰু পৰিৱেশৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, আনহাতে দ্বিতীয় কাৰ্যসূচীটো হৈছে মহিলা সশক্তিকৰণ।

  • Share this:
জন্মদিনত, বহুলোকে কামৰ পৰা বিৰতি ল'ব আৰু আৰাম কৰিব বিচাৰে, আনহাতে দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে তেওঁৰ জন্মদিনত ৪ টা ডাঙৰ কাৰ্যসূচীত ব্যস্ত থাকিব। চাৰিওটা অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ইয়াৰে প্ৰথম কাৰ্যসূচী বন্যপ্ৰাণী আৰু পৰিৱেশৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, আনহাতে দ্বিতীয় কাৰ্যসূচীটো হৈছে মহিলা সশক্তিকৰণ। তৃতীয় কাৰ্যসূচীটো হৈছে দক্ষতা আৰু যুৱ বিকাশ আৰু চতুৰ্থ কাৰ্যসূচীটো পৰৱৰ্তী প্ৰজন্মৰ আন্তঃগাঁথনি বিকাশৰ নীতিৰ সৈতে সংযুক্ত।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ২০২২ চনৰ ১৭ ছেপ্টেম্বৰত ৭২ বছৰীয়া হ'ব। এইটো ৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰতি তেওঁৰ নিস্বাৰ্থ সেৱাৰ আন এটা বছৰ হ'ব। প্ৰতি বছৰৰ দৰে এইবাৰো প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে তেওঁৰ জন্মদিন বিশেষকৈ দেশৰ উন্নয়নৰ বাবে উৎসৰ্গা কৰিব, নতুন পদক্ষেপ আৰম্ভ কৰিব আৰু সাধাৰণ নাগৰিকৰ জীৱনৰ উন্নতিৰ বাবে কিবা উল্লেখনীয় কাম কৰিব। ১৭ ছেপ্টেম্বৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে এক ঐতিহাসিক অনুষ্ঠানৰ সৈতে তেওঁৰ দৈনন্দিন ৰুটিন আৰম্ভ কৰিব। তেওঁ চিতাবাঘ ভাৰতলৈ ঘূৰাই আনিব আৰু মধ্য প্ৰদেশৰ কুনো ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানত  মুকলি কৰিব। বিশ্বৰ দ্ৰুততম স্তন্যপায়ী প্ৰাণী আঠটা চিতাবাঘ বিশেষভাৱে অভিযোজিত বোয়িং 747 জেটত ভাৰতলৈ আহিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে চিতাবাঘ পুনৰ ঘূৰাই অনা প্ৰকল্পত দেশবাসীক সম্বোধন কৰিব।

প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে মধ্য প্ৰদেশৰ মহিলা স্ব-সহায়ক গোটসমূহৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰিব

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ জন্মদিনৰ দ্বিতীয়টো মুখ্য অনুষ্ঠান মধ্য প্ৰদেশত অনুষ্ঠিত হ'ব। তেওঁ মধ্যপ্ৰদেশৰ মহিলা স্ব-সহায়ক গোটসমূহৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰিব আৰু এখন সন্মিলনত ভাষণ দিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ১৭ ছেপ্টেম্বৰত বিশ্বকৰ্মা জয়ন্তী উপলক্ষে তেওঁৰ তৃতীয় কাৰ্যসূচীৰ সময়ত আইটিআই শিক্ষাৰ্থীসকলৰ প্ৰথম সমাৱৰ্তন অনুষ্ঠানতো ভাষণ দিব। অনুষ্ঠানটোত প্ৰায় ৪০ লাখ শিক্ষাৰ্থী উপস্থিত থাকিব বুলি আশা কৰা হৈছে। একে সময়তে, সন্ধিয়া প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ৰাষ্ট্ৰীয় লজিষ্টিক নীতি আৰম্ভ কৰিবলৈ গৈ আছে। এই নীতিয়ে সমগ্ৰ দেশতে সামগ্ৰীৰ নিৰৱচ্ছিন্ন চলাচলত সহায় কৰিব, যাৰ ফলত মালপৰিবহনৰ ব্যয় হ্ৰাস হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি