• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ATM আৰু Banking সেৱাত সমস্যাৰ সন্মুখীন হোৱাৰ লগে লগে ইয়াত অভিযোগ কৰিব পাৰিব ! লগে লগে লোৱা হ'ব ব্যৱস্থা...

ATM আৰু Banking সেৱাত সমস্যাৰ সন্মুখীন হোৱাৰ লগে লগে ইয়াত অভিযোগ কৰিব পাৰিব ! লগে লগে লোৱা হ'ব ব্যৱস্থা...

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Modi) আজি ৰিটেইল ডাইৰেক্ট আঁচনি (Retail Direct Scheme) আৰু ইণ্টিগ্ৰেটেড অম্বুডচমেন আঁচনি (Integrated Ombudsman Scheme) মুকলি কৰে। যদিও আৰ.বি.আই.-ৰ খুচুৰা প্ৰত্যক্ষ আঁচনিয়ে চৰকাৰী চিকিউৰিটিত খুচুৰা অংশগ্ৰহণ বৃদ্ধি কৰিব, ইণ্টিগ্ৰেটেড লোকপাল আঁচনিৰ লক্ষ্য হৈছে অভিযোগ নিষ্পত্তি প্ৰণালী অধিক উন্নত কৰা।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Modi) আজি ৰিটেইল ডাইৰেক্ট আঁচনি (Retail Direct Scheme) আৰু ইণ্টিগ্ৰেটেড অম্বুডচমেন আঁচনি (Integrated Ombudsman Scheme) মুকলি কৰে। যদিও আৰ.বি.আই.-ৰ খুচুৰা প্ৰত্যক্ষ আঁচনিয়ে চৰকাৰী চিকিউৰিটিত খুচুৰা অংশগ্ৰহণ বৃদ্ধি কৰিব, ইণ্টিগ্ৰেটেড লোকপাল আঁচনিৰ লক্ষ্য হৈছে অভিযোগ নিষ্পত্তি প্ৰণালী অধিক উন্নত কৰা।

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Modi) আজি ৰিটেইল ডাইৰেক্ট আঁচনি (Retail Direct Scheme) আৰু ইণ্টিগ্ৰেটেড অম্বুডচমেন আঁচনি (Integrated Ombudsman Scheme) মুকলি কৰে। যদিও আৰ.বি.আই.-ৰ খুচুৰা প্ৰত্যক্ষ আঁচনিয়ে চৰকাৰী চিকিউৰিটিত খুচুৰা অংশগ্ৰহণ বৃদ্ধি কৰিব, ইণ্টিগ্ৰেটেড লোকপাল আঁচনিৰ লক্ষ্য হৈছে অভিযোগ নিষ্পত্তি প্ৰণালী অধিক উন্নত কৰা।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (PM Modi) আজি ৰিটেইল ডাইৰেক্ট আঁচনি (Retail Direct Scheme) আৰু ইণ্টিগ্ৰেটেড অম্বুডচমেন আঁচনি (Integrated Ombudsman Scheme) মুকলি কৰে। যদিও আৰ.বি.আই.-ৰ খুচুৰা প্ৰত্যক্ষ আঁচনিয়ে চৰকাৰী চিকিউৰিটিত খুচুৰা অংশগ্ৰহণ বৃদ্ধি কৰিব, ইণ্টিগ্ৰেটেড লোকপাল আঁচনিৰ লক্ষ্য হৈছে অভিযোগ নিষ্পত্তি প্ৰণালী অধিক উন্নত কৰা।

মোদীয়ে কয়, "আজি আৰম্ভ কৰা দুয়োখন আঁচনিয়ে দেশত বিনিয়োগৰ পৰিসৰ সম্প্ৰসাৰিত কৰিব আৰু পুঁজি বজাৰৰ প্ৰৱেশাধিকাৰ সহজ, বিনিয়োগকাৰীসকলৰ বাবে অধিক সুবিধাজনক কৰি তুলিব। ভাৰতৰ সকলো চৰকাৰী চিকিউৰিটিত নিৰাপত্তা নিশ্চিত, সেয়েহে ক্ষুদ্ৰ বিনিয়োগকাৰীসকলক তেওঁলোকৰ বিনিয়োগৰ ওপৰত নিৰাপত্তাৰ আশ্বাস দিয়া হ'ব।'

বেঙ্কিং গ্ৰাহকসকলৰ বাবে সকাহ
একত্ৰিত লোকপাল আঁচনিৰ অধীনত, বেঙ্কিং গ্ৰাহকৰ অভিযোগবোৰ সমাধান কৰিব পাৰি। ইয়াৰ উদ্দেশ্য হ'ব ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেঙ্কৰ দ্বাৰা নিয়ন্ত্ৰিত গোটসমূহৰ বিৰুদ্ধে গ্ৰাহকৰ অভিযোগ নিষ্পত্তিৰ বাবে উন্নত ব্যৱস্থা প্ৰদান কৰা। আঁচনিখন এক ৰাষ্ট্ৰ-এক লোকপালৰ ওপৰত আধাৰিত। ই অভিযোগ কৰিবলৈ গ্ৰাহকসকলক এটা পৰ্টেল, এটা ইমেইল আৰু ঠিকনা প্ৰদান কৰে। অভিযোগবোৰে তেওঁলোকৰ অভিযোগ দাখিল কৰিবলৈ, নথিপত্ৰ দাখিল কৰিবলৈ আৰু মতামত প্ৰদান কৰিবলৈ স্থান পাব। অভিযোগ সমাধান আৰু অভিযোগ দাখিল কৰাত সহায় কৰিবলৈ আপুনি বহুতো ভাষাত এটা টোল ফ্ৰী নম্বৰ পাব।

গিল্ট একাউণ্ট ছেভিংছ একাউণ্টৰ সৈতে লিংক কৰিব লাগিব
"চৰকাৰী চিকিউৰিটিত বিনিয়োগৰ বাবে পুঁজি পৰিচালকৰ প্ৰয়োজন নহ'ব," মোডীয়ে কয়। বিনিয়োগকাৰীসকলে পোনপটীয়াকৈ গিল্ট একাউণ্ট খুলিব পাৰে। এই একাউণ্টটো সঞ্চয় একাউণ্টৰ সৈতেও সংযুক্ত কৰা হ'ব। তেওঁ ক'লে, 'আপুনি কল্পনা কৰিব নোৱাৰে যে ই কিমান সহজ কৰি তুলিব। '
Published by:Kokil Sarma
First published: