• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Himachal Pradesh Election Result: হিমাচল প্ৰদেশত ভোটগণনা আৰম্ভ, আগবাঢ়ি আছে কংগ্ৰেছ ! বিজেপি আগবাঢ়ি আছে ৩০ খন আসনত ...

Himachal Pradesh Election Result: হিমাচল প্ৰদেশত ভোটগণনা আৰম্ভ, আগবাঢ়ি আছে কংগ্ৰেছ ! বিজেপি আগবাঢ়ি আছে ৩০ খন আসনত ...

প্ৰতীকী ছবি

প্ৰতীকী ছবি

৯.১০ বজালৈকে, হিমাচল প্ৰদেশৰ ৩৭ খন আসনত কংগ্ৰেছ আগবাঢ়ি আছে। ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টী ৩০ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে।

  • Share this:
হিমাচল প্ৰদেশত ভোটগণনা আৰম্ভ হোৱাৰ লগে লগে, আপডেট অনুসৰি, কংগ্ৰেছ ৩৬ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। বিজেপি ৩০ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। মন কৰিবলগীয়া যে আম আদমী পাৰ্টিৰ একাউণ্ট খোলা হোৱা নাই। অৱশ্যে, নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থীয়ে দুখন আসনত আগবাঢ়ি গৈছে।

যেতিয়া ভোটগণনা আৰম্ভ হৈছিল, বিজেপি আগবাঢ়ি আছিল, কিন্তু ৯ বজালৈ, কংগ্ৰেছে বিজেপিক অতিক্ৰম কৰিছে। প্ৰৱণতা অনুসৰি, কংগ্ৰেছে সংখ্যাগৰিষ্ঠতা লাভ কৰা দেখা গৈছে।

পুৱা ৯ বজালৈকে প্ৰাপ্ত প্ৰৱণতা অনুসৰি, হিমাচল প্ৰদেশৰ মুঠ ৬৮ খন বিধানসভা আসনৰ আধাতকৈও অধিক আসনৰ পৰা প্ৰৱণতা আহিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। এতিয়ালৈকে, কংগ্ৰেছ ৩৬ খন আসনত আৰু ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীয়ে ৩২ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে।

৯.১০ বজালৈকে, হিমাচল প্ৰদেশৰ ৩৭ খন আসনত কংগ্ৰেছ আগবাঢ়ি আছে। ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টী ৩০ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। অৰ্থাৎ, বিজেপি দুখন আসনত নামি আহিছে। গণনা আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে, বিজেপি তললৈ পিছলি গৈ আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি