உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • এই ৰাজ্যসমূহত পৰৱৰ্তী ৪ দিনৰ বাবে তাপ প্ৰবাহ অব্যাহত থাকিব, বৰষুণৰ সম্ভাৱনা ! IMDৰ এলাৰ্ট ...

    এই ৰাজ্যসমূহত পৰৱৰ্তী ৪ দিনৰ বাবে তাপ প্ৰবাহ অব্যাহত থাকিব, বৰষুণৰ সম্ভাৱনা ! IMDৰ এলাৰ্ট ...

    অহা ৪-৫ দিনৰ বাবে ৰাজস্থান আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ কিছু অংশত, পৰৱৰ্তী ৩ দিনৰ বাবে মধ্যপ্ৰদেশত তাপ প্ৰবাহৰ পৰিস্থিতি থাকিব। দিল্লী আৰু ইয়াৰ আশে-পাশে ৩-৪ দিনত কোনো সকাহ পোৱাৰ সম্ভাৱনা নাই।

    অহা ৪-৫ দিনৰ বাবে ৰাজস্থান আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ কিছু অংশত, পৰৱৰ্তী ৩ দিনৰ বাবে মধ্যপ্ৰদেশত তাপ প্ৰবাহৰ পৰিস্থিতি থাকিব। দিল্লী আৰু ইয়াৰ আশে-পাশে ৩-৪ দিনত কোনো সকাহ পোৱাৰ সম্ভাৱনা নাই।

    অহা ৪-৫ দিনৰ বাবে ৰাজস্থান আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ কিছু অংশত, পৰৱৰ্তী ৩ দিনৰ বাবে মধ্যপ্ৰদেশত তাপ প্ৰবাহৰ পৰিস্থিতি থাকিব। দিল্লী আৰু ইয়াৰ আশে-পাশে ৩-৪ দিনত কোনো সকাহ পোৱাৰ সম্ভাৱনা নাই।

    • Share this:
    গৰমৰ ঢৌৱে তীব্ৰ তাপ প্ৰবাহৰ সৈতে সমগ্ৰ দেশজুৰি ইয়াৰ প্ৰভাৱ অব্যাহত ৰাখিছে। দিল্লী, ৰাজস্থান, মহাৰাষ্ট্ৰ, উত্তৰ প্ৰদেশ, পঞ্জাৱ, হাৰিয়ানা, বিহাৰ আৰু মধ্য প্ৰদেশকে ধৰি অন্যান্য ৰাজ্যত, পাৰা প্ৰায় ৪৪ ৰ পৰা ৪৫ ডিগ্ৰী আছে। বতৰ বিভাগে কৈছে যে এই পৰিস্থিতি পৰৱৰ্তী ৪-৫ দিনলৈ অব্যাহত থাকিব পাৰে। জ্যেষ্ঠ বিজ্ঞানী আৰ কে জেনামণিয়ে কৈছে যে অহা ৪-৫ দিনৰ বাবে ৰাজস্থান আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ কিছু অংশত, পৰৱৰ্তী ৩ দিনৰ বাবে মধ্যপ্ৰদেশত তাপ প্ৰবাহৰ পৰিস্থিতি থাকিব। দিল্লী আৰু ইয়াৰ আশে-পাশে ৩-৪ দিনত কোনো সকাহ পোৱাৰ সম্ভাৱনা নাই।

    আইএমডিৰ জ্যেষ্ঠ বিজ্ঞানী আৰ কে জেনামণিয়ে কৈছিল যে দিল্লী, পঞ্জাৱ আৰু হাৰিয়ানাত হিটৱেভ পৰিস্থিতি ১৩ ৰ পৰা ১৪ মে'লৈ অব্যাহত থাকিব পাৰে। ১৬ মে'ৰ আশে পাশে এক সক্ৰিয় পশ্চিমীয়া বিভ্ৰান্তি আহি আছে আৰু তাৰ পিছত দিল্লীত বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। তেওঁ কয় যে ঘূৰ্ণীবতাহটো পূব দিশত আগবাঢ়িছে, সেয়েহে অন্ধ্ৰ প্ৰদেশ আৰু ইয়াৰ আশে-পাশে থকা অঞ্চলসমূহত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হ'ব পাৰে। কিছুমান ক্ষেত্ৰৰ বাবে কমলা সতৰ্কবাণী জাৰি কৰা হৈছে। উৰিষ্যা, পশ্চিম বংগৰ বাবে হালধীয়া সতৰ্কবাণী জাৰি কৰা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: