உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • কেন্দ্ৰৰ Alert: দেশত Coronaৰ অধিকাংশ আক্ৰান্তই Omicron প্ৰকাৰৰ ! তৃতীয় ঢৌত বৃদ্ধি পাব পাৰে আক্ৰান্ত ...

    কেন্দ্ৰৰ Alert: দেশত Coronaৰ অধিকাংশ আক্ৰান্তই Omicron প্ৰকাৰৰ ! তৃতীয় ঢৌত বৃদ্ধি পাব পাৰে আক্ৰান্ত ...

    মন্ত্ৰালয়ে বৃহস্পতিবাৰে কৈছে যে Omicron প্ৰকাৰটো ভাৰতত Covid-19ৰ এটা মুখ্য প্ৰকাৰ। মন্ত্ৰালয়ে কয় যে Omicronৰ ফলত ক'ৰোনা সংক্ৰমণ বৃদ্ধি হৈছে আৰু ভাৰতত ক'ৰোনাৰ বেছিভাগ ঘটনাই Omicronৰ।

    মন্ত্ৰালয়ে বৃহস্পতিবাৰে কৈছে যে Omicron প্ৰকাৰটো ভাৰতত Covid-19ৰ এটা মুখ্য প্ৰকাৰ। মন্ত্ৰালয়ে কয় যে Omicronৰ ফলত ক'ৰোনা সংক্ৰমণ বৃদ্ধি হৈছে আৰু ভাৰতত ক'ৰোনাৰ বেছিভাগ ঘটনাই Omicronৰ।

    মন্ত্ৰালয়ে বৃহস্পতিবাৰে কৈছে যে Omicron প্ৰকাৰটো ভাৰতত Covid-19ৰ এটা মুখ্য প্ৰকাৰ। মন্ত্ৰালয়ে কয় যে Omicronৰ ফলত ক'ৰোনা সংক্ৰমণ বৃদ্ধি হৈছে আৰু ভাৰতত ক'ৰোনাৰ বেছিভাগ ঘটনাই Omicronৰ।

    • Share this:
    স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে আজি ক'ৰোনা ভাইৰাছ, Omicron প্ৰকাৰৰ নতুন প্ৰকাৰৰ বিষয়ে এক ডাঙৰ কথা কৈছে। মন্ত্ৰালয়ে বৃহস্পতিবাৰে কৈছে যে Omicron প্ৰকাৰটো ভাৰতত Covid-19ৰ এটা মুখ্য প্ৰকাৰ। মন্ত্ৰালয়ে কয় যে Omicronৰ ফলত ক'ৰোনা সংক্ৰমণ বৃদ্ধি হৈছে আৰু ভাৰতত ক'ৰোনাৰ বেছিভাগ ঘটনাই Omicronৰ। একে সময়তে, চৰকাৰে এইটো স্বীকাৰ কৰিছে যে অমিক্ৰনৰ সৈতে, দেশত এতিয়াও বৃহৎ সংখ্যক ডেল্টা প্ৰকাৰৰ ঘটনা আছে আৰু ইয়াৰ ঘটনাও বৃদ্ধি পাইছে।

    চৰকাৰে বৃহস্পতিবাৰে কৈছে যে দেশৰ কিছুমান ভৌগালিক অঞ্চলত কোভিড ঘটনাৰ বৃদ্ধিৰ লক্ষণ আছে। অৱশ্যে, কিছুমান জিলাত কোভিড-১৯ত আক্ৰান্তৰ ঘটনা বৃদ্ধি পাইছে। মন্ত্ৰালয়ে কৈছে যে অমিক্ৰনৰ এটা উপ-সংস্কৰণ যি হৈছে অমিক্ৰন বি.এ.২, ভাৰতত অধিক দৰ্শন লাভ কৰিছে। স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ যুটীয়া সচিব লাভ আগৰৱালে কয়, "আমি কোভিড বৃদ্ধিৰ প্ৰাৰম্ভিক লক্ষণ দেখিছো কিন্তু ই কেইটামান অঞ্চলতে সীমাবদ্ধ।

    ৰাষ্ট্ৰীয় ৰোগ নিয়ন্ত্ৰণ কেন্দ্ৰৰ সঞ্চালক সুজিত কুমাৰ সিঙে অমিক্ৰন আৰু ইয়াৰ উপ-চাপৰ বিষয়ে কৈছে যে যেতিয়া অমিক্ৰন আৰম্ভণিতে বিদেশী ভ্ৰমণকাৰীৰ পৰা বিয়পি আছিল, ইয়াৰ বিএ.১ প্ৰচলিত আছিল কিন্তু এতিয়া অমিক্ৰন সংক্ৰমণ পৰ্যায়ত আছে, সেয়েহে কিছুমান ঠাইত ইয়াৰ চাব ষ্ট্ৰেন বি.এ.২ ও উল্লেখ কৰা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: