কৃষক বিৰোধী বিধেয়কৰ বিৰোধ কৰি কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী হৰচিমৰত কৌৰ বাদলৰ পদত্যাগ

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 17, 2020, 9:53 PM IST
কৃষক বিৰোধী বিধেয়কৰ বিৰোধ কৰি কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী হৰচিমৰত কৌৰ বাদলৰ পদত্যাগ
কেবিনেট মন্ত্ৰী হৰচিমৰত কৌৰ বাদলে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীৰ কেবিনেটৰ পৰা পদত্যাগ কৰিলে। কৌৰে কৃষকৰ লগত জড়িত অধ্যাদেশ আৰু আইনৰ বিৰোধ কৰি পদত্যাগ কৰে।

কেবিনেট মন্ত্ৰী হৰচিমৰত কৌৰ বাদলে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীৰ কেবিনেটৰ পৰা পদত্যাগ কৰিলে। কৌৰে কৃষকৰ লগত জড়িত অধ্যাদেশ আৰু আইনৰ বিৰোধ কৰি পদত্যাগ কৰে।

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 17, 2020, 9:53 PM IST
  • Share this:
শিৰোমণি আকালী দলৰ নেত্ৰী তথা খাদ্য প্ৰস্তুতকৰণ বিভাগৰ কেন্দ্ৰীয় কেবিনেট মন্ত্ৰী হৰচিমৰত কৌৰ বাদলে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীসভাৰ পৰা পদত্যাগ কৰে। হৰচিমত কৌৰ বাদলে টুইটাৰৰ জৰিয়তে নিজৰ পদত্যাগৰ কথা জনায়। হৰচিমত কৌৰে সংসদত উত্থাপন কৰা কৃষিৰ লগত জড়িত দুখন বিধেয়কৰ বিৰোধিতা কৰি বৃহস্পতিবাৰে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীসভাৰ পৰা পদত্যাগ কৰে।



কৌৰে লিখিছে যে, মই কৃষক বিৰোধী অধ্যাদেশ আৰু আইনৰ বিৰোধিতাৰে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীসভাৰ পৰা পদত্যাগ কৰিলো। মই গৰ্বিত যে, মই কৃষকৰ সৈতে তেওঁলোকৰ জী আৰু ভগ্নীৰ দৰে থিয় হৈ আছো।’
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: September 17, 2020, 9:53 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading