உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ভাৰতীয় যুৱকৰ সৈতে প্ৰেমৰ বাবেই দেশ এৰি আহিল মৰক্কোৰ যুৱতী ! দৰাই শহুৰক ক'লে- মই মোৰ ধৰ্ম সলনি নকৰো, কিন্তু মই আপোনাৰ ছোৱালীকো ধৰ্মান্তৰিত নকৰো ...

    ভাৰতীয় যুৱকৰ সৈতে প্ৰেমৰ বাবেই দেশ এৰি আহিল মৰক্কোৰ যুৱতী ! দৰাই শহুৰক ক'লে- মই মোৰ ধৰ্ম সলনি নকৰো, কিন্তু মই আপোনাৰ ছোৱালীকো ধৰ্মান্তৰিত নকৰো ...

    "ধৰ্ম, দেশ আৰু জুবান কেতিয়াও প্ৰেমৰ বাধা নহয়," এই কথাটো আকৌ এবাৰ সঁচা বুলি প্ৰমাণিত হ'ল। আফ্ৰিকাৰ দেশ মৰক্কোৰ এগৰাকী মুছলমান ছোৱালীয়ে নিজৰ দেশৰ পৰা ৮ হাজাৰ কিলোমিটাৰ দূৰত থকা গোৱালিয়ৰৰ এজন হিন্দু ল'ৰাৰ প্ৰেমত পৰিছিল। যুৱতীগৰাকীয়ে প্ৰেমৰ বাবে নিজৰ দেশ ত্যাগ কৰিছে।

    "ধৰ্ম, দেশ আৰু জুবান কেতিয়াও প্ৰেমৰ বাধা নহয়," এই কথাটো আকৌ এবাৰ সঁচা বুলি প্ৰমাণিত হ'ল। আফ্ৰিকাৰ দেশ মৰক্কোৰ এগৰাকী মুছলমান ছোৱালীয়ে নিজৰ দেশৰ পৰা ৮ হাজাৰ কিলোমিটাৰ দূৰত থকা গোৱালিয়ৰৰ এজন হিন্দু ল'ৰাৰ প্ৰেমত পৰিছিল। যুৱতীগৰাকীয়ে প্ৰেমৰ বাবে নিজৰ দেশ ত্যাগ কৰিছে।

    "ধৰ্ম, দেশ আৰু জুবান কেতিয়াও প্ৰেমৰ বাধা নহয়," এই কথাটো আকৌ এবাৰ সঁচা বুলি প্ৰমাণিত হ'ল। আফ্ৰিকাৰ দেশ মৰক্কোৰ এগৰাকী মুছলমান ছোৱালীয়ে নিজৰ দেশৰ পৰা ৮ হাজাৰ কিলোমিটাৰ দূৰত থকা গোৱালিয়ৰৰ এজন হিন্দু ল'ৰাৰ প্ৰেমত পৰিছিল। যুৱতীগৰাকীয়ে প্ৰেমৰ বাবে নিজৰ দেশ ত্যাগ কৰিছে।

    • Share this:
    "ধৰ্ম, দেশ আৰু জুবান কেতিয়াও প্ৰেমৰ বাধা নহয়," এই কথাটো আকৌ এবাৰ সঁচা বুলি প্ৰমাণিত হ'ল। আফ্ৰিকাৰ দেশ মৰক্কোৰ এগৰাকী মুছলমান ছোৱালীয়ে নিজৰ দেশৰ পৰা ৮,০০০ কিলোমিটাৰ দূৰত থকা গোৱালিয়ৰৰ এজন হিন্দু ল'ৰাৰ প্ৰেমত পৰিছিল। যুৱতীগৰাকীয়ে প্ৰেমৰ বাবে নিজৰ দেশ ত্যাগ কৰিছিল। ল'ৰাই ছোৱালীজনীৰ দেউতাককো আশ্বাস দিছিল যে তেওঁ কেতিয়াও ধৰ্মান্তৰিত নকৰে। দুয়োজনে তেওঁলোকৰ নিজ নিজ ধৰ্মীয় সংস্কৃতি অনুসৰণ কৰি স্বামী আৰু পত্নী হৈ থাকিব। ইয়াৰ পিছত, মৰক্কোৰ মুছলমান ছোৱালী আৰু গোৱালিয়ৰৰ হিন্দু যুৱকজনে বুধবাৰে এডিএম আদালতত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হয়। কেইদিনমানৰ ভিতৰত, দুয়োহিন্দু ৰীতি-নীতি অনুসৰি বিবাহপাশত আৱদ্ধ হ'ব আৰু কোভিডৰ পিছত এক অভ্যৰ্থনাও দিব।

    মৰক্কোৰ বাসিন্দা ২৪ বছৰীয়া ফাদাৱাই লাইমালি প্ৰাইভেট কলেজত অধ্যয়ন কৰে। তিনি বছৰ আগতে, তেওঁক ছ'চিয়েল মিডিয়াত গোৱালিয়ৰৰ ২৬ বছৰীয়া অবিনাশ দোহৰে চিনাক্ত কৰিছিল। ছ'চিয়েল মিডিয়াত বন্ধুত্ব প্ৰেমত পৰিণত হৈছিল, কিন্তু দুয়ো ধৰ্মক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিছিল। দুয়োজনে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালক সম্পৰ্কৰ বিষয়ে কৈছিল। ফাদৱা লাইমালীৰ পৰিয়ালটো প্ৰথমে খং উঠিছিল, কিন্তু পিছত জীয়ৰীৰ জেদৰ বাবে হয় বুলি কৈছিল।

    প্ৰেমত এৰি যোৱা দেশ, ধৰ্মৰ স্বাধীনতা পোৱা গৈছে
    অবিনাশে বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ লৈ দুবাৰ মৰক্কোলৈ গৈছিল, কিন্তু ফাদৱাৰ দেউতাক আলী লাইমালীয়ে বিয়াৰ বাবে অস্বীকাৰ কৰিছিল। কিন্তু, যেতিয়া দুয়ো এই বিবাহৰ বাবে জেদী হৈছিল, দেউতাকে অবিনাশক ভাৰত আৰু হিন্দু ধৰ্ম ত্যাগ কৰি মৰক্কোত বসতি স্থাপন কৰিবলৈ প্ৰস্তাৱ দিছিল। অবিনাশে ফাদৱাৰ দেউতাকক কৈছিল যে মই মোৰ দেশ এৰি নাযাম বা মোৰ ধৰ্ম সলনি নকৰোঁ, কিন্তু মই আপোনাৰ ছোৱালীকো ধৰ্মান্তৰিত নকৰো। তেওঁ মৰক্কোত থকাৰ দৰেই ভাৰতত তেওঁৰ ধৰ্ম আৰু পৰম্পৰা পালন কৰাৰ স্বাধীনতা পাব। অবিনাশৰ কথা শুনি পৰিয়ালটো নিশ্চিত হৈ পৰিছিল যে অবিনাশ কন্যা ফাদৱাৰ বাবে এজন ভাল জীৱন সংগী হিচাপে প্ৰমাণিত হ'ব। তেতিয়া পৰিয়ালটোৱে সন্মত হ'ল।

    মৰক্কোৰ পৰা অনুমতি পালে, গোৱালিয়ৰত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হ'ল
    এসপ্তাহ আগতে, ফাদৱাই মৰক্কোত তেওঁৰ বিবাহৰ বাবে এন.ও.চি.-ৰ বাবে আবেদন কৰিছিল। আইনী নথিপত্ৰৰ প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত মৰক্কোৰ পৰা অনুমতি প্ৰাপ্ত কৰা হৈছিল। ইয়াৰ পিছত, গোৱালিয়ৰ এছ.ডি.এম.-এ আদালতত বিবাহৰ প্ৰমাণপত্ৰৰ বাবে আবেদন কৰিছিল। বুধবাৰে, দম্পতীহালে এডিএম আদালতত উপস্থিত হৈছিল য'ত এডিএম এইচবি শৰ্মাৰ উপস্থিতিত দুয়োবিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: