• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Gujarat Riots: তিস্তা শীতলৱাড়ক গ্ৰেপ্তাৰ গুজৰাট ATSৰ, গোধৰা হিংসাৰ আঁৰত শীতলৱাড়ৰ NGO জড়িত বুলি অভিযোগ

Gujarat Riots: তিস্তা শীতলৱাড়ক গ্ৰেপ্তাৰ গুজৰাট ATSৰ, গোধৰা হিংসাৰ আঁৰত শীতলৱাড়ৰ NGO জড়িত বুলি অভিযোগ

Gujarat Riots: তিস্তা শীতলৱাড় (Teesta Setalvad) আৰু প্ৰাক্তন জ্যেষ্ঠ আই পি এছ বিষয়া আৰ বি শ্ৰীকুমাৰক ( RB Sreekumar) মিছা প্ৰমাণ, জালিয়াতি সংঘটিত কৰাৰ আৰু অপৰাধমূলক ষড়যন্ত্ৰ ৰচনা কৰাৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয়।

Gujarat Riots: তিস্তা শীতলৱাড় (Teesta Setalvad) আৰু প্ৰাক্তন জ্যেষ্ঠ আই পি এছ বিষয়া আৰ বি শ্ৰীকুমাৰক ( RB Sreekumar) মিছা প্ৰমাণ, জালিয়াতি সংঘটিত কৰাৰ আৰু অপৰাধমূলক ষড়যন্ত্ৰ ৰচনা কৰাৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয়।

Gujarat Riots: তিস্তা শীতলৱাড় (Teesta Setalvad) আৰু প্ৰাক্তন জ্যেষ্ঠ আই পি এছ বিষয়া আৰ বি শ্ৰীকুমাৰক ( RB Sreekumar) মিছা প্ৰমাণ, জালিয়াতি সংঘটিত কৰাৰ আৰু অপৰাধমূলক ষড়যন্ত্ৰ ৰচনা কৰাৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয়।

  • Share this:
২০০২ চনৰ গুজৰাটৰ হিংসা (2002 Gujarat riots)ৰ গোচৰত সৰ্বোচ্চ ন্যায়ালয়ে (Supreme Court) প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী (Narendra Modi)ৰ বিৰুদ্ধে উত্থাপিত সকলো অভিযোগ খাৰিজ কৰাৰ এদিন পিছতে সমাজকৰ্মী তিস্তা শীতলৱাড় (Teesta Setalvad) আৰু প্ৰাক্তন জ্যেষ্ঠ আই পি এছ বিষয়া আৰ বি শ্ৰীকুমাৰক ( RB Sreekumar) মিছা প্ৰমাণ, জালিয়াতি সংঘটিত কৰাৰ আৰু অপৰাধমূলক ষড়যন্ত্ৰ ৰচনা কৰাৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয়।

ন্যায়ালয়ে কয় যে ভুৱা দাবীৰ আধাৰত সৰ্বোচ্চ পৰ্যায়ত এক বৃহত্তৰ অপৰাধমূলক ষড়যন্ত্ৰৰ গাঁথনি স্থাপন কৰা হৈছিল। 'একেটা গাঁথনি তাছ পাতৰ ঘৰৰ দৰে ভাঙি পৰিছে... আচলতে এনে প্ৰক্ৰিয়াৰ অপব্যৱহাৰৰ সৈতে জড়িত সকলোকে কাঠগড়াত থিয় কৰাব লাগে আৰু আইন অনুসৰি আগবাঢ়িব লাগিব,' ন্যায়ালয়ে ইয়াৰ বিশদ আদেশত এইদৰে কয়।

ইয়াত লগতে কোৱা হৈছে যে, "আমি প্ৰতিপক্ষৰ যুক্তিত বল বিচাৰি পাওঁ যে সঞ্জীৱ ভট্ট, হৰেণ পাণ্ড্যা আৰু লগতে আৰ বি শ্ৰীকুমাৰৰ সাক্ষ্য কেৱল বিতৰ্কিত বিষয়সমূহক চাঞ্চল্যকৰ আৰু ৰাজনীতিকৰণৰ বাবেহে আছিল, যদিও সকলো মিছা কথাৰে ভৰি আছিল।"

চৰকাৰী সূত্ৰই একেখিনি কথা উল্লেখ কৰি শনিবাৰে গুজৰাটত শীতলৱাড়, শ্ৰীকুমাৰ, আৰু ভট্টৰ বিৰুদ্ধে (ইতিমধ্যে কৰাগাৰত আছে) দাখিল কৰা এফআইআৰৰ ন্যায্যতা প্ৰদান কৰে। ইয়াৰ পূৰ্বে কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে ANIৰ সৈতে হোৱা এক সাক্ষাৎকাৰত বিশেষ তদন্তকাৰী দল (এছ আই টি) আৰু অনুসূচিত জাতিৰ সন্মুখত ভুৱা দাবী দাখিল কৰাৰ বাবে শীতলৱাড় আৰু তেওঁৰ NGOৰ নাম লৈছিলৰ ।
Published by:Manjumoni Borah
First published: