• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • হিমাচল-গুজৰাট নিৰ্বাচনৰ ফলাফলৰ পিছত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী আজি সন্ধিয়া উপস্থিত হ'ব বিজেপিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত

হিমাচল-গুজৰাট নিৰ্বাচনৰ ফলাফলৰ পিছত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী আজি সন্ধিয়া উপস্থিত হ'ব বিজেপিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত

আজি সন্ধিয়া ৬ বজাত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী বিজেপিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়, মিণ্টো ৰোডলৈ যাব।

আজি সন্ধিয়া ৬ বজাত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী বিজেপিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়, মিণ্টো ৰোডলৈ যাব।

আজি সন্ধিয়া ৬ বজাত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী বিজেপিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়, মিণ্টো ৰোডলৈ যাব। তাত দলৰ নেতা-কৰ্মীৰ সৈতে সাক্ষাৎ কৰিব।

  • Share this:
গুজৰাট আৰু হিমাচল প্ৰদেশৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ ফলাফলৰ বাবে ভোটগণনা চলি আছে। কেইঘণ্টামানৰ পিছতে চূড়ান্ত ফলাফল ঘোষণা হ'ব। এই দুটা বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ আগন্তুক ধাৰা আৰু ফলাফলৰ পিছত আত্মবিশ্বাসী বিজেপি। যদিও হিমাচলৰ ট্ৰেণ্ডত বিজেপিয়ে এতিয়াও সংখ্যাগৰিষ্ঠতাৰ সীমা স্পৰ্শ কৰিব পৰা নাই, কিন্তু চূড়ান্ত ফলাফলৰ পিছত এই সকলোবোৰৰ ওপৰত দলটোৱে ধুমুহা সৃষ্টি কৰিব। আজি সন্ধিয়া ৬ বজাত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী বিজেপিৰ মুখ্য কাৰ্যালয়, মিণ্টো ৰোডলৈ যাব। তাত দলৰ নেতা-কৰ্মীৰ সৈতে সাক্ষাৎ কৰিব।

ইফালে গুজৰাট বিধানসভা নিৰ্বাচনত পুনৰবাৰ বিজেপিয়ে নিৰংকুশ সংখ্যাগৰিষ্ঠতা লাভ কৰিছে। আটাইকেইখন আসনৰ প্ৰাৰম্ভিক ধাৰা অনুসৰি ১৫৮খন আসনত বিজেপিয়ে আগবাঢ়ি আছে। আনহাতে এইবাৰ কংগ্ৰেছ ১৬ লৈ হ্ৰাস পাইছে। আনহাতে চৰকাৰ গঠনৰ গৌৰৱ কৰি থকা আম আদমী পাৰ্টিয়ে ইয়াত মাত্ৰ ৫ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। ই কেৱল সৌৰাষ্ট্ৰ অঞ্চলৰ বুলি ধাৰণা কৰা হৈছে। যদিও আন কিছুমানে ৩ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে।

হিমাচল প্ৰদেশত বিজেপি আৰু কংগ্ৰেছৰ মাজত ঘনিষ্ঠ যুঁজ চলি আছে। মুঠ ৬৮খন বিধানসভাৰ আসনত প্ৰাৰম্ভিক ধাৰা অহাৰ পিছত কংগ্ৰেছে ৩৮খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। আনহাতে শাসকীয় দল বিজেপিয়ে মাত্ৰ ২৭খন আসনত অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে। আম আদমী পাৰ্টিৰ কথা ক’বলৈ গ’লে এখনো আসনত প্ৰান্ত পোৱা নাই। যদিও আন কিছুমানে ৩ খন আসনত অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি